Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy vagy két gyerek? Miért?

Egy vagy két gyerek? Miért?

Figyelt kérdés
Véleményekre vagyok kíváncsi. Ki mennyit vállal, és miért? Vacilláltatok sokat, vagy egyértelmű volt?
2012. jún. 5. 15:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Egyértelmu 2 max 3 (ha a második ikrek)

Megtanulja, hogy osztoszkodni kell meg ilyenek. Nekm 2 testvérem van, el nem tudom képzelni, hogy egyke legyek.

2012. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Egy van, még nem tudjuk.

Ha lesz, akkor is magamnak akarok gyereket szülni nem a gyerekemnek testvért. Nekem is kettő kistestvérem van, folyton pesztrálni kellett őket, utáltam....

2012. jún. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Kettő, mert nekem is van testvérem és jó az ha az ember számíthat még valakire aki nem az anyja vagy az apja.A testvérszeretet csodálatos dolog:)Nem akarom ettől megfosztani a kiscsajszim:))
2012. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi kettőt szerettünk volna mindaddig, míg meg nem született a fiúnk. Problémás volt a terhességem, a végét kórházba töltöttem, a szülés is problémás volt, császárral szültem, majdnem ott maradtam a szülőágyon, utána több betegségen is átestem, nagyon nehezek voltak az első hónapok és így, több, mint másfél év elteltével már annyira megdrágultak a gyerekholmik, hogy sem egészségileg, sem pedig anyagilag nem érzek/érzünk késztetést, hogy legyen még egy baba. Talán majd pár év múlva. De nem hiszem.
2012. jún. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy van, lehet lesz majd egyszer tesója. 2 gyereket akartunk még a házasságunk elején, de valaki azt mondta, hogy házasként jobban "megéri" a 3, mert a 3 után kapok támogatást egy csomó mindenre (étkeztetés, könyv...), de 2 után nem... De csak azért szülni egy 3. babát, mert anyagilag kedvezőbb?!
2012. jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egykeként mondom, hogy a kettő optimálisabb, megkönnyíted vele a szocializálódásukat. Én a mai napig frászt kapok, ha nem jutok akkor szabad térhez, mikor épp szükségét ítélném, egyéb alkalmazkodást kívánó helyzet esetén szintúgy. A népesebb családok gyerekei jobban hozzászoknak az ilyesmihez, még ha alapvetően "magányos farkas" típusúak is.
2012. jún. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem se a szülőnek, sem pedig a gyereknek nem jó ha egyedül van. Szóval nálunk a kettő a minimum. Én négyet szeretnék, a párom hármat. Majd meglátjuk.
2012. jún. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerek.

Mindig is 1 gyereket szerettem volna, így teljes a családunk.

Nem vagyok már fiatal.

Nem akarok többé terhes lenni.

Soha többé nem akarok szülni:/

2012. jún. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy gyereket akartam, a férjem kettőt. Amikor megszületett a fiam, azt mondtam , hogy kutya legyek, ha én még egyszer ide jövök. Aztán jött a hasfájós korszak 2.5 hónap-szörnyű volt, aztán amikor már átaludta az éjszakát (3 hónaposan), már úgy gondoltam, hogy soha nem mondom, hogy soha. 2.5 év múlva megszületett az öcsink, na gondoltam itt befejetem, de most ha 100%-ra tudnám, hogy kislányunk lenne, bevállalnám!
2012. jún. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az álmunk 3-4 gyerek,eddig van egy 13 hónapos kisfiunk van,fiatalok vagyunk van még időnk,most azon dolgozunk,hogy megvalósulhasson az álmunk
2012. jún. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!