Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit van ébren a 2 hetes...

Mennyit van ébren a 2 hetes babátok? Mikor lesz napirend?

Figyelt kérdés

Két hetes a kislányom és (eddig nagyjából) úgy néz ki a napirendünk, hogy reggel 6 körül kel, eszik, utána fél 10 körül ébred újra, majd sétálni megyünk, ott alszik, és dél környékétől órákon keresztül ébren van, és nem akar elaludni (vagy ha délután is sétálunk, ott a babakocsiban alszik, de így meg este még később tudjuk letenni.) Tömi a szájába a kezét, akkor is, ha fél órája evett.. Cicin megnyugszik és talán fél órát pihen is, de utána megint nyűglődik. Többször volt, hogy 5 órát is ébren töltött. Ma pl már 1 óta fent van, (közben egy órácskát ha szundizott) és fél 6 lesz.

Estefelé talán alszik kicsit még és 9 körül fürdetés, pelusozás, evés, és az éjszakák eddig jól teltek, mert hajnal 2-3 körül eszik újra és utána csak reggel 6-7 tájékán.

Jó babának számít? Menyit kellene ébren töltenie? Szerintem egy huzamban ez nagyon sok, így délután.

Ti mit tennétek a szoptatással, ha igényli? Mert igény szerint szoptatok, de óránkén t nem lehet etetni. :((


Úgy tudom a napirend kialakulására még várni kell, de én szeretném, ha viszonylag hamar beállna egy rendszer, hiszen az Neki is és nekünk is jó.

Ti hogyan csináltátok ilyen pici babánál?


2012. jún. 5. 17:26
 1/9 ANDREA21 ***** válasza:

Én is akkor szoptattam mikor kérte. Van elég tejcsi neki? Lehet a mostani fronthatások miatt is nem tud pihenni. Délután legyél vele hűvösben, ne öltöztesd túl, legyen rajta 24 fok fölött egy rövid ujjú body, meg valami szellős naci. Ha alszik takard be egy textikpelussal duplán összetűrve.

Ja és ha ébren van sír? vagy csak úgy ébren van?

2012. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Mi ugyan így vagyunk mint Ti, 2 nap múlva lesz 3 hetes a babánk. Én is igény szerint szoptatom, és van hogy eszik, rá egy órára megint kérné. Tanácstalan vagyok én is. Sír ha nem adok neki cicit, vizet nem fogadja el, pedig arra gondoltam 2 etetés között azzal csillapítom kicsit. Van elég tejem pedig. Ő is keveset alszik, sőt, nálam alig akar elaludni, bezzeg dédinél, vagy mamájánál, vagy úgy egyáltalán bárki másnál hamar bealszik... Mondjuk mi éjjel többször is fentvagyunk, nem mindig, de ha pl. napközben keveset alszik, akkor az éjszakánk viszonylag nyugis..
2012. jún. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elvileg van elég tej, csakhogy (főleg ha sűrűbben kér és kap is) hamar bealszik rajta... :( Hiába "csípkedem" finoman, nagyon hamar elalszik evés közben és cumizásba megy át. Ha leveszem róla, egy fél óra pihi és kezdi előlről. :( Tegnap mértem és 90 ml-t evett...

Szóval nem jó sírni hagyni ilyen korban főleg nem és azt mondják elkapatni sem lehet egy ilyen kisbabát még, de akkoris nehéz, hiszen nem lehet folyton kézben és cicin sem... Mi a legjobb megoldás?? :(

2012. jún. 5. 18:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam detto ugyan ez volt.Most 4 hónapos és naponta max.1-1,5 órát alszik.Kevés az alvásigénye,pedig neki már van napirendje.Mikor kisebb volt,akkor is nagyon keveset aludt,napi szintem2-3 órát.Vannak ilyen babák.Velük sajnos nem könnyű;én mai napig nem tudok tőle semmit csinálni napközben.Szerintem nem sok amit ébren tölt;nyilván ez neki elég.

A "kézevésről" annyit,hogy az nem feltétlen jelenti azt,hogy éhes.Nálunk sem annak a jele volt.Megnyugtatja és kész.Eleinte én is azt hittem,hogy azért tömi a szájába,mert éhes;de nem.

2012. jún. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az idő volt a legjobb megoldás.Meg kellett tanulnia neki is enni és "beosztani" a napját.
2012. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De mennyi időt vesz igénybe, hogy egy babának kialakuljon a napirendje?? És ha most megszokja, hogy elalhat a cicin, meg nem hagyjuk sírni, hanem kivesszük, megnyugtatjuk, ezt tényleg nem elkapatás?? Azt mondják, ilyen kicsinek éreznie kell, hogy vele vannak, szeretik megnyugtatják, mert nemrég még a pociban volt, ahol semmi gondja nem lehetett... KÉsőbb akkor ha lesz napirendje, nem követeli ugyanezeket? Elalszik pl cici nélkül is szerintetek?
2012. jún. 5. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Légy türelmes! Pici még, tényleg nem ért semmit még az egészből Ő meg Te még egyek vagytok mint megbonthatatlan egység ezért valóban nem kényeztetés ez. Most még neked kell hozzá alkalmazkodnod Ő még nem tud hozzád. Adj neki enni, ha kér, főleg, ha igény szerint szoptatod és hagyd aludni, ha alszik és akkor Te is pihenj. Ki fog minden alakulni úgy, hogy észre sem veszed. Igen nagyon jó babának számít. Ne törődj senkivel, figyelj a jelzéseire és később ez meg fog térülni nagyon okos, arányos baba lesz hidd el ez nem követelőzés általa. Gondolj bele milyen kis védtelen.

Az enyém most 15 hós 5 hós koráig ordított mert fájt a hasa 5 hósan derült ki miért. Mindig fel volt véve egész nap cicin volt mert az nyugtatta meg, de mára mégsincs a szeretettel, biztonsággal elkapatva.

Még mindig cicin alszik el, de 5 perc után le van rakva mert alszik.

Már nagyon stabil napirendünk van ez szép fokozatosan alakult ki, ne siess még nagyon picik vagytok.

Kellemes babázást!

2012. jún. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szoptasd akár óránként. Ilyenkor még nagyon keveset tudnak enni egyszerre, lehet éhes.Nekem 6,5 hós a 2.kislányom és ő még most is van olyan, hogy még 1 óra se telik el és nyöszörög, ilyenkor rárakom cicire és megnyugszik. Ez az igény szerinti szoptatás lényege, amikor nyűgös a baba rakd cicire.

Nem baj , ha elalszik rajta , hidd el nem onnan fog férjhez menni.

Amihez viszont ragaszkodj, ha napirendet akarsz , a fürdetés időpontja. Nálunk 7-kor fürdés van, ha épp alszik én felébresztem, mert így lehet csak napirendet alakítani.Első gyerkőcnél nem így csináltam , nála ha 7-kor aludt nem ébresztettem fel, hanem megvártam, hogy ő keljen. Ebből az lett , hogy még 8 hónaposan se volt napirend.2.lányomnál már a kezdetektől van napirendünk.

2012. jún. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat írtatok, főleg kedves utolsó, azóta mindig 7 körül van fürdés. Max 15 perc csúszás ide oda, de 8-ig szinte mindig alszik, de inkább fél 8 körül.

Már lassan 4 hós lesz és mostanában napi 3x alszik, egy egy rövidet, max szűk egy óra délelőtt, délután, és egy hosszabbat dél körül. Ez min egy óra és max 3, szóval viszonylag jó alvó lett és kialakultak a dolgok valóban. :) Még mindig igény szerint szoptatok, de sosem várom meg, hogy sírjon, tudom mikor éhes és kap is tejet. Ha előbb kér és látom, hogy enne persze adok Neki. :)

Nyilván most is vannak nehezebb időszakok, mikor nyűgösebb, de minden oké szerencsére. Köszi a tanácsokat! :)

2012. szept. 15. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!