Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után a kórházban már...

Szülés után a kórházban már én kezelem a babát?

Figyelt kérdés
kérdésem arra irányulna,hogy mikor megszületett a babám,akkor ugye utána még pár napot bennt kell lennem majd a kórházban,de ezalatt már én teszem tisztába vagy hozzám csak szoptatni hozzák akkor még csak ki?
2012. jún. 5. 17:55
1 2
 1/17 ANDREA21 ***** válasza:
100%
Velem ott volt végig, de ha gyengének érzed magad, kérheted h vigyék el. Amúgy a nővérek mindenben segítenek.
2012. jún. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik kórház . a legtöbb már bababarát ott van végig veled Te is megtanulsz pelenkázni és megismered a babádat.


a DEOEC-en is így van de le lehet adni - nem ismerek olyat aki megtette volna -viszont a fürdetést mérést nővérek végzik minden mást Te.

2012. jún. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ bababarát kórház-e. Ha igen, akkor veled lehet a pici, csak fürdeni viszik el tőled. Tőlem mondjuk 3. éjjel kivitték, mert látták milyen fáradt vagyok, alig aludtam éjszaka a bébikémtől, nyugtalan volt a kórteremben, kivitték az inkubátorokhoz, azoknak meg van egy jellegzetes monoton dörmogése amitől a babák jól alszanak ott. Utána éjjel is kivitték, hogy tudjak pihenni, de kimentem érte éjjel mert annyira hiányzott már :-)

Most 3 hetes, de elég kimerült vagyok, így javaslom addíg pihenj sokat! :-)

További boldog babavárást Neked! :-)

2012. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Ez kórház függő.Kérdezd meg,ahol szülni fogsz.Nekem csak 3 óránként hozták ki a picit szopizni.Sem fürdetést,sem pelenkázást,sem bármi mást nem csinálhattunk velük.Én a fiamat csak azon a napon láttam pl. meztelenül,mikor vittük haza.Fura volt,mutogatták,mint egy kiló kenyeret. :(
2012. jún. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Ez kórháztól függ.Ahol én szültem ott úgy volt hogy az én kórtermem mellett voltak a babák is és egy fiókban vannak a babák és akkor húztam át mikor én akartam.De a nővérek csak a fürdetést csinálják meg a többi az anyuka dolga.A pelenkázást első alkalommal megmutatják és ennyi.Az én kislányom éjjel óránként kelt,alig aludtam valamit de nem foglalkoztak vele.Kint tévéztek nyugodtan de egyik be nem ment volna hozzá.Mikor látták hogy óránként mentem át hozzá annyit mondtak hagyjam had sírjon,na persze majd hagytam volna.Ott nem sok mindent foglalkoztak a csecsemősök a picikkel.
2012. jún. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Tegyél fel kérdést az adott kórházra, ez mindenhol máshogy van.
2012. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

hát nagy szomorúságomra valószínű,hogy tatabányán szülök majd(a Szőnyi jobban szimpatizálna,de azt addigra bezárják)

és miket kell a babának bevinni?adnak neki pelust meg rucit vagy egyből a saját dolgainkat használják majd?valamint ti már bevittétek egyből a babacuccokat is vagy azt a párotok vitte utánatok?

bocs a sok kérdésért,de első babánk lesz és a védőnőnk nem szakad meg,hogy agyon traktáljon a tudnivalókkal!

2012. jún. 5. 18:17
 8/17 anonim ***** válasza:

Kórházat kell megkérdezni. Nálunk lehet külön kérni baba-mama szobát - ott a Babád veled van, de ott se 24 órán át. Egyébként csak szoptatni hozzák. Semmit se kellett vinni a Babának, csak akkor amikor hazajöttünk. Tisztába is úgy tettem, hogy megkértem a nővéreket - mivel első Baba ne otthon kezdjem. Nálunk nyaggatni kellett a nővéreket bármit is szerettem volna.

Javaslom kérdezz meg egy anyukát helyben.

2012. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az is kórház függő,hogy mit vigyél be a babának.Vannak kórházak,ahol engedik a saját ruhát;van ahol kimondottan "kötelező".Ugyan ez a helyzet a pelussal,popsikrémmel,stb.Én hiába vittem volna bármit is a kisfiamnak,felesleges lett volna.Februárban szültem Csongrád megyében.Én anno úgy csináltam (mivel nálunk is első baba volt és annyi kérdésem volt,hogy borzasztó),hogy összeírtam mindet,aztán mikor mentem a vége felé NST-re,akkor kérdeztem meg a szülésznőtől pár dolgot.A legjobb volna,ha elmennétek egy szülés előkészítőre az adott kórházban.Ez minden intézményben van (csak sok helyen nem hirdetik meg kellően sajnos,hogy ne "kínlódjanak" az emberekkel).Ha nincs kiírva,igen is kérdezz rá,mert kell lennie.Én ezt is NST-n kérdeztem meg.

Azon bemutatják a szülőszobákat,csecsemőosztályt és az összes kérdésedre válaszolni fognak.

2012. jún. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tatabányán az első éjjelre kérheted, hogy vigyék be a babát. De nem muszáj rooming-in szobába kérned magad, akkor csak szoptatásra viszik ki a babát.

Ha rooming-in szobába mész, akkor kell törölköző a kicsinek. Fürdetni segítenek, ha nem akarod csinálni, minden este megcsinálják helyetted.

Pelenka, popsitörlő, krém van. Én azt használtam, jó volt. Vihetsz ruhát is neki, szerintem bodyt mindenképp érdemes, a kórházi ingek nem túl praktikusak.

2012. jún. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!