Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mandulagyulladásos babánál...

Mandulagyulladásos babánál hogy adjátok be az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
annyira fáj a torka,sem enni nem akar,látszik,hogy fáj a nyelés neki.hogy adjam be a gyógyszert?teába meg ha beteszem úgy sem issza meg az egészet,ha iszik egyáltalán,meg amúgy is az üveg falára tapad...

2012. jún. 6. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Én öt milis fecskendőből nyomtam a szájába amíg picuri volt.Ha ízlett neki még meg is szopizta. Teába, tejbe soha ne tedd, mert aztán ha nem jött be az íze a rendes ételt italt is elutasíthatja. Ha van otthon Nurofen szirup annak az adagolója is jó.
2012. jún. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem fogadja el abból sem.nem tudom mi lesz szegénnyel,mert sem teát,sem semmit nem fogad el..
2012. jún. 6. 07:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Injekciós tűvel - persze tű nélkül, vagy ha van nurofen, akkor az adagolójával. Azzal még kimérni is könnyebb. Szép lassan adagolod, nem egyszerre az egészet.
2012. jún. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy ha meglátja,hogy a szájához rakok valamit ordít.ahogy a nyálát is nyeli,akkor is ordít.1éves.menjek vele dokihoz megint?vagy mit csináljak,ha nem veszi be?és ha nem is fog inni sem??
2012. jún. 6. 07:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Figyelj! Olyan nincs hogy nem tudod beadni. LEfogod, benyomod a szájába, összecsukod a száját, és kénytelen lenyelni. A másik lehetőség hogy hordod injekcióra naponta 1-2-3x. Döntsd el melyik a kíméletesebb.
2012. jún. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak herpanginája volt (2 éves múlt akkor nem sokkal), el lehet képzelni, milyen szenvedéssel járt neki a nyelés, mikor a szája, mandulája tele volt hólyagokkal!

Én tű nélküli fecskendővel és nurofenes adagolóval adtam be neki a gyógyszert, és azzal a vizet is. Ő sem örült neki túlzottan! Mikor átvészeltünk egy napot, akkor jól kibőgtem magam, de muszáj bevenni a gyógyszert és inni, mert nagyobb baj lehet. (Mi még így is kórházba kerültünk, hogy napi 6-8 dl vizet szinte cseppenként beleerőltettem.)

Inkább vidd vissza a dokihoz, ha nagyon nem boldogulsz, egy ekkora gyerek nagyon könnyen kiszárad!

2012. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is mindig a Panadolhoz kapott adagolóval adom be. Biztos van valami amire szívesen nyitja a száját, étel vagy buláta, vagy valami. Közelíts hozzá azzal, majd amikor kinyitotta nyomj be egy picit. Nem tudom milyen az íze annak amit akarsz adni, de nekem ez a módszer bevált. Megízleli és utána nyitogatja a száját rá.
2012. jún. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!