Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! Megosztanátok...

Kedves Anyukák! Megosztanátok velem,10hónapos babátok étrendjét?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2012. jún. 6. 10:01
 1/4 AdamAnya válasza:

Szia!


Az én kisfiam épp most múlt 10 hónapos. Sajnos már tápszeres baba, mert 9 hónapig volt csak tejem (azt is fejtem, mert nem akart szopizni az elejétől kezdve), ill van még lefejt tejem a fagyiban. Dokinéni tanácsára a napi kajaadag 1 éves korig max 5x200 ml ill gramm, ami neki be is megy, ill én néha bőven számolom a 200-at, mert elég jó étvágya van.

Reggeli - 200 lefejt tej

Tízórai - 100 tápi és 100 gyümölcs gabonapehellyel, ill én az utóbbi pár héttől kezdve már rakok neki bele joghurtot, kefirt, túrót

Ebéd - 200 főzelék husival, 1 kk liszttel és 1 kk olajjal

Uszi - 200 gyümi, ugyanaz, mint a 10órai

Vacsi - 200 tápi (jóéjszakát tápit kap)

2012. jún. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Baranka ***** válasza:

A csajszim étrendje így nézett ki 10 hónaposan:

Reggeli: valamilyen gyümölcs

Tízórai: joghurt vagy tejberizs stb.

Ebéd: Főzelék, répa, krumpli vagy amit mi ebédelünk az apjával és abból kap, esetleg bébiétel

Uzsi: gyümölcs, tejpép, tejberizs

Vacsi: mostanában virsli, esetleg egy kis szpoi

Lefekvés után mikor ébred akkor szopizik

2012. jún. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 AdamAnya válasza:
10 hónaposan én még nem adok neki virslit, mert az tele van adalékanyagokkal (tartósítószer, színezék, stb), ill egy éves koráig még napi fél liter tejalapú étel kell neki, azaz anyatej vagy tápi
2012. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2012. jún. 8. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!