Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a 3 hónapos kislányomnak...

Kiki01 kérdése:

Ha a 3 hónapos kislányomnak angolul és franciául is éneklek, azzal szerintetek ártok vagy használok a beszédfejlődésének?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Amelyik gyerekhez két nyelven beszélnek, mindkettőt megtanulja, bár kicsit később kezd beszélni, mert előbb rendszerez magában.
2012. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem árt, de nem is használ. Ettől nem lesz többnyelvű. Azért csak akkor csináld gyakran, ha jó a kiejtésed, nem csak töröd a nyelvet.
2012. jún. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsi korban még valóban se nem árt, se nem használ. Egyébként én azon az elven vagyok, hogy előbb tanulja meg a gyerkőc a magyart teljesen jól, és utána jöhet a többi. Nem lesz egy gyerek sem több vagy elitebb attól, ha már bölcsis korában három nyelven beszél. Ha ilyen nyelvkavarodás esetén megtanul egyáltalán bölcsis korára beszélni.
2012. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szakember szerint semmiképp sem tesz jót neki, csak ha anyanyelvű ember szól hozzá idegen nyelven, sajnos. :-( Tehát akkor beszéljen hozzá a szülő pl. franciául, ha francia, minden egyéb esetben csak további nehézségeket fog okozni az idegen/magyar kiejtés, intonáció, nyelvtani logika stb. két külön logikája a két nyelvben. Persze énekelni lehet, de ne tanítsd más nyelven.
2012. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A franciához nem sok közöm van, én is most tanulom, úgyhogy akkor azt inkább hagyom, de az angol kelleni fog, mert nemsokára Liverpoolba költözünk:( (abban azért otthon vagyok)
2012. jún. 6. 13:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha angol nyelvterületre költöztök, akkor felesleges neked is angolul beszélned hozzá, otthon a saját anyanyelvét kell, hogy hallja, mert azzal odakint sokkal ritkábban fog találkozni, s meg kell tanulnia valahonnan azt is. Az angolt el fogja sajátítani pikk-pakk ahogy angol közösségbe kerül.


Semmivel sem lesz előrébb egy olyan gyerek, akit pici koráktól kezdve hordtak angol nyelvű játszócsoportba, vagy ovis angolra, mint az, aki az általános iskolában találkozik először az idegen nyelvvel, ezt a szakemberek mondják.

Saját tapasztalatom azt mutatja, hogy nem kell tanítani a babákat, ami érdekli őket, azt a tudást felszedik saját maguk. Az én kislányom 21 hónapos, és jó néhány hete már, hogy a youtube-ról letöltött gyerekvideókból ismétli az angol szavakat, amik tetszenek neki, és amiket a videóban mondanak. Pl. egy kisautó felépít egy házat, s a végén egy gyerekhang mondja, hogy "house". Egyszer csak arra figyeltünk fel a férjemmel, hogy a kislányom már ahogy elkezdődik ez a videó, mondja, hogy áusz, áusz (house).

2012. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én születésem óta két nyelven nevelkedtem 8hónaposan már elkezdtem beszélni persze magyarul,2,5évesen románul és még mellette oviba angolul tanítottak,mostanra 3nyelven beszélek és mellette a franciát is konyítom(4évig tanultam),én is énekelek a 6hónapos kislányomnak angolul, meg románul is imádja jókat mosolyog meg kacag,sőt most már Szlovákiába élünk és azt is tanulom úgy hogy neki is kell majd tudnia.

Szerintem nem ártasz vele ha énekelsz neki a lényeg hogy ha beszélsz hozzá magyarul tedd ne mindig más nyelven mert akkor összezavarod.A kiejtést meg ha te tudod ő úgy is fonetikusan ahogy hálja úgy mondja vissza.

Sok gyerek még magyarul is rosszul mondja a szavakat azért vagyunk mi hogy kijavítsuk és megtanítsuk rá.

2012. jún. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hálja - hallja
2012. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!