Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Tanítjátok" otthon 1 év...

"Tanítjátok" otthon 1 év körüli babátokat angolul? Hogyan?

Figyelt kérdés

Főleg olyan anyukák válasza érdekelne, akiknél mind a két szülő magyar. Nálunk apuka nagyon jól beszél angolul, évekig Angliában dolgozott és a mostani munkájában is rendszeresen használja az angolt. Viszont nem szeretne folyton angolul beszélni a babánkhoz.

Szoktunk napi rendszerességgel angol gyerekdalokat hallgatni és arra gondoltam, hogy lassan elkezdhetnénk angol nyelven mesét nézni. Jó ez így? Mit tehetnék még?

Én is töltöttem kint rövidebb időt, így "gagyogok" valamicskét angolul. :)


2011. nov. 22. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
off ez engem is érdekelne bár mi lassan 15 hósak vagyunk de ettöl függetlenül szeretném majd én is tanitani
2011. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is mind két szülő magyar. Én jól beszélek, felsőfokon. Éltem Kanadában is egy darabig. Én születésük óta tanítom a lányaimat angolul. A kicsi most 22 hónapos, már egy 2-3 mondókát szépen végig tud, testrészek neveit, egyszerűbb válaszokat. A nagy 4 éves lesz, ő is szépen kezd beszélni angolul. Mi meséket nézünk, sok könyvet olvasunk angolul, zenét hallgatunk. Napi szinten elől van, de nem csak angolul beszélek hozzájuk. Szerencsések vagyunk mert hetente járunk angol nyelvi közösségbe ahol sok kisgyermek is van, akik egy szót sem beszélnek magyarul, így kénytelenek az én gyerekeim is angolul megszólalni. És még mielőtt valaki leszólna hogy nem fog magyarul sem jól megtanulni, megjegyzem, mindkét gyerekem 16-18 hónapos korában érthetően tisztán beszélt magyarul. A kicsi már a ragokat is a megfelelő helyen használja. Nem az a szándékom hogy anyanyelvi szinten megtanuljanak, ezt nem is tudnám nekik megadni, de a fontosabb kifejezéseket, szavakat, más nyelvtani szabályokat elsajátítanak az már siker. Majd az iskolában megtanulják úgyis, csak így sokkal könnyebb lesz nekik.
2011. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lányom még csak 4 hónapos, néha beszélek hozzá angolul és utána megismétlem ugyan abban a hangnemben magyarul.

Párom angol tanár, de ő addig nem 'hajlandó' elkezdeni angolul tanítani, amíg a lányunk magyarul el nem kezd beszélni.

Mivel fejlesztőpedagógus ezért úgy vagyok vele, hogy ő tudja..

Attól én még 'próbálkozom' :))

2011. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én direktben nem tanítom, viszont nagyon sok képeskönyvet vettem neki amazonon használtan, és azok majd jók lesznek tanulásra is. Egyelőre a képeket nézegetjük. Azért akad olyan, amit felolvasok neki angolul is, mert úgy tetszik a szövege nekem. :-) Pl:

Poppy Cat, Poppy Cat on the farm

Who says Moo in the barn?

Cows say moo. <moo, moo>

Poppy Cat, Poppy Cat on the farm

Who says neigh in the barn?

Horses say neigh. <neigh, neigh>

Poppy Cat, Poppy Cat on the farm

Who says cheep in the barn?

Chicks say cheep <cheep, cheep>

Poppy Cat, Poppy Cat on the farm

Who says baa in the barn?

Sheep say baa in the barn. <baa, baa>

Poppy Cat, Poppy Cat on the farm

Bye-bye everyone in the barn.


:-))

2011. nov. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes, még úgysem érti, csak keveri a nyelveket. Az teljesen más, ha az egyik szülőnek az az anyanyelve.

Nekem van egyébként egy angol dalos cd-m, egyszer a lányom megtalálta, és kérte, hogy tegyem be. Elég sokszor meghallgattuk, és már mondja a hülyeségeket.

Pl. Mary, Mary quiet contrary helyett: Mary, Mary, kávét főzni.

Inkább elraktam, és kerestem neki magyart.

Szóval szerintem teljesen felesleges, úgyis az ismert magyar szavakhoz igazítja majd a kiejtését.

2011. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ne tartom jó ötletnek, h ilyen piciket már idegen nyelvre tanítsunk. Én német nyelvtanár vagyok, két gyermekem van, de meg sem fordult a fejemben, h itthon tanítgassam őket!

1. Amíg meg nem tanulnak magyarul szerintem fölösleges

2. Fog még iskolába eleget tanulni, ráérnek szerintem majd akkor.

3. Mivel nem nyelvi környezetben van, ezért nem jó, h ilyen picinek a nem megfelelő -anyanyelvi szintre gondolok - kiejtést tanítjuk nekik. Hiába tudsz te felső fokon, azért egy angol stb anyanyelvű máshogy ejti az adott szót.

4. Akkor tartanám nagyon jó dolognak, ha a család külföldön élne, a szülőktől tanulná a magyar, a környezettől pedig az idegen nyelvet. Ez a gyerek szempontjából a legjobb megoldás.

2011. nov. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 23. 09:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Maximálisan az utolsó válaszolóval értek egget!!
2011. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ausztriaban elek es 3nyelvü csalad vagyunk.Az apa olaszul beszel a babakhoz,en pedig nemetül es ugyanezt megint magyarul.16honaposak a babak es mindent megertenek.Fontosnak tartom hogy minnel kisebb korban elkezdjek a nyelvet tanulni mert a kis agyuk mint a szivacs ugy szivja magaba..Kesöbb mar nem lesz annyira termeszetes...A nagy lanyommal is igy csinaltuk es nem volt soha semmi gondja..nem keverte a nyelveket..most a suliban angolt tanul..
2011. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!