Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha mozgásban nincs lemaradva,...

Ha mozgásban nincs lemaradva, attól még lehet fejletlen az idegrendszere?

Figyelt kérdés

Dévényre járunk, mert feszes volt a nyaka. Mindennel eddig időben van, 6 hónapos.

Viszont ma "felállítottam" és láttam,hogy emelte a lábát.

Azt tudom, hogy az elemi reflexeknek le kell épülnie, kb. 6 hónapos korig.

Akkor is lehet fejletlen az idegrendszere, ha mindent időben csinál?

Van ennek más tünete?


2012. jún. 6. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik rflex tünik el 6 hós korára.


Ha a lépegetöre gondolsz akkor az csak amikor elindul rendesen akkor fog eltünni, általában még spiccezve állnak fel, és úgy is kezdenek el menni, és ekkor tünik el a spiccezés.


Az átkaroló reflexnek meg 4 hós kor között el kell tünnie, ez az ökölbe szorított kéz, ekkor már tudnia kell nyitnia...


Szóval nem hinném hogy valami gondotok lenne.

2012. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet fejletlen, de ezt csak később tudod hitelesen megfigyelni. 10-11 hónapos korában.

A Te babáddal a leírtak alapján minden renben:-)

2012. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam, még 7-8 hónaposan is felhúzta a lábát ilyenkor, mert nem értette, hogy mit akarok.

Most meg fut - szalad.

2012. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sókristály ***** válasza:

A konkrét kérdésed a lépőreflexről szól.

Nem feltétlenül épül le 6 hónapos korra, ebben sem tökéletesen egyformák a gyerekek.

Az idegrendszeri fejlettség más kérdés, és most még nem is nagyon érdemes gondolkodnod rajta, mert korai.

Azért leírom, én hogyan látom a dolgot.

Nyilván oka van az izomtónus problémátoknak. Általában vagy méhen belüli, vagy szülés közbeni minimális oxigénhiány okozza. Ennek a további következménye lehet időnként az idegrendszer lassabb érése.

Bizonyos esetekben ez nyilvánvaló, mert még a szülő számára is láthatóak, észrevehetőek a jelei. Gondolok itt viselkedésproblémákra, késői beszédfejlődésre, nehezített szocializálódásra.

Talán ez a jobbik eset. Tudod, hogy baj van, szakembert keresel, és fejlesztőpedagógussal, TSMT-vel utoléri magát a gyerek.

Az a nehezebb, amikor a Dévénnyel helyrejönnek az izmai, és csak későn, általában az iskolában derül ki, hogy a gyerek nem úgy működik, ahogy kellene. Például nem indul be a finommotorika megfelelő fejlődése. Ennek meg ugye a nagymozgások az alapkövei. De a nagymozgások minimális eltérése is utalhat a későbbi bajra, csak szülői szemmel nehéz észrevenni. Ilyenkor már nehezebb a kezelés, bár közel sem lehetetlen.

Most, hogy így rádijesztettem, leírom, mit tanácsolnék neked.

Az idegrendszer legjobban 2 és 3 éves kor között fejleszthető, tehát 2 éves kor körül érdemes elkezdeni. Keress akkor olyan szakembert (nagyon jó alapítványok foglalkoznak ilyen komplex felmérésekkel), akik felmérik a csemetédet. Ha kell, kapjon fejlesztést, tornát, mert ezzel elkerülhető a diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, figyelemzavar, viselkedészavar kialakulása. Ha meg minden rendben van, lehet örülni :-)

Én szívem szerint minden Dévényes gyerek szüleinek ajánlanám ezt a lehetőséget, mert a gyerek további sorsa múlhat rajta. sajnos sokan feleslegesnek érzik, és lehurrognak.

Pedig tapasztalatból írom. Az első gyerekem későn kapott fejlesztést, meg is szenvedtük a diszes dolgokat a suliban. A 4.-kel 2,5 évesen kezdtük, és már 2 hónap után hihetetlen sikereink vannak.

És még valami. Már most is tudsz tenni érte, hogy jól fejlődjön. Az idegrendszert rendkívüli módon stimulálják bizonyos mozgásformák. Érdemes nagy mozdulatokkal ringatni, fittneszlabdán görgetni, höcögtetni, hintáztatni, plédben lengetni a babát, lehetőleg úgy, hogy az azonos mozgásoknál ugyanazt a dalt énekeled neki.

Ez megoldható házilag is, de vannak olyan baba-mama tornák, amik ugyanerre a szenzomotoros tréningre lapozva működnek, és pontosan tudják, miből mennyit érdemes csinálni. Mert a túlzás is rossz, ha túlstimulálod, nem akar majd enni, rosszul fog aludni. Azért ne ijedj meg, napi 10 perc nem okoz gondot.

Bocsi, hogy hosszú lett:-)

2012. jún. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek!

Igen, valószínűleg szülésnél lehetett egy kis átmeneti oxigénhiány.

Igazából a kezdeti feszességen kívül más tünete eddig (hála Istennek) nem jelentkezett!

Nagyon vigyorgós, jó baba.

Kezét már régen nyitja, fog, kalimpál mindennel, kezét-lábát nézegeti, forog, sőt az én feszes gyerekem a lábát a szájába feszi, eszegeti!:)

Csak megijedtem ettől a dologtól ma!

2012. jún. 6. 14:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Off: Kedves Sókristály!

Én is nagyon örülök, hogy leírtad ezeket! Hol/hogyan keressünk ilyen "felmérős" alapítványt?

2012. jún. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sókristály ***** válasza:

Kedves Bolyhos!

Több lehetőséged is van.

A védőnők általában sokféle hirdetményt, szórólapot megkapnak. Kérdezz rá, ajánl-e valaki tervezett szenzomotoros tréninget. De a neten is rákereshetsz, biztosan lesz rá találat. Én sajnos csak keckeméti helyet tudok.

Hívd fel Őket, és kérdezz rá, hogy milyen szakemberekkel dolgoznak. Az a jó, ha gyógytornász, fejlesztőpedagógus, logopédus, gyerekorvos, gyermekpszichológus is van a csapatban.

Általában úgy működik a dolog, hogy kiküldenek egy előzetes kérdőívet, amin felveszik az anamézist, és leírhatod a problémádat.

Ezt a kérdőívet az egész csapat együtt értékeli ki, és megbeszélik, hogy az ott leírtak alapján milyen szakember/szakemberek nézzék meg a gyereket. Időpontot kapsz, lezajlik a vizsgálat. Az eredményt szintén közösen értékelik ki, és behívnak egy záró beszélgetésre. Ott elmondják, hogy mire jutottak, és hogy mit javasolnak a továbbiakra nézve. Semmit nem vagy köteles elfogadni, és általában Ők is rugalmasak.

Mi pl. úgy járunk, hogy havonta egyszer megyünk 2 órára. Az 1. órán kikérdeznek a haladásról, megnézik az előző tornánkat. Néhány nap múlva e-mailben megkapom az új tornasort, amit telefonon átbeszélünk.

A 2. órán a fejlesztős játszik a kicsivel, és Ő is kikérdez engem. Ott is kapunk új feladatokat néhány nappal később, szintén e-mailben.

Szóval csak havonta egyszer megyünk, és otthon csináljuk a fejlesztős feladatokat, meg heti 4x a TSMT-t.

Ha érdekel még valami, nyugodtan írj, akár privit is.

2012. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!