Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekszoba az emeleten, mi...

Gyerekszoba az emeleten, mi hálónk a földszinten. Hol aludjon?

Figyelt kérdés

Most 5 hónapos kislányunk születése óta a saját szobájában alszik, mivel majdnem kezdettől átaludta az éjszakákat, sosem volt gondunk ezzel. Most költözünk, az új házunkban viszont a mi hálószobánk a földszinten van, az ő "szobája" pedig a komplett tetőtér. Hol aludjon?

Ha ő fent alszik, mi meg lent, de van bébiőr, az úgy OK? Nem nagy lakás, ha nyitva hagyjuk a hálószobánk ajtaját, halljuk, ha szól.

Nap közben természetesen egész nap lent lenne, a kérdés csak az éjszakai alvásra vonatkozik.



2012. jún. 7. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem akkor aludhat fent, ha már úgyis a külön szobát szokta meg és át is alussza az éjszakát. (Mondjuk az én fiam 6 hónaposan kezdett el egyre többször felébredni...). A lényeg, hogy egyedül ne tudjon a kiságyból kijönni (ami mondjuk 5 hónaposan még nem is valószínű), ha meg felébred, úgyis meghallod. Szerintem ez akkor lenne inkább gond, ha már nagyobb lenne és ki tudna mászni az ágyból, mert akkor ugye leeshet a lépcsőn, vagy ha sokat kelne, ébredne éjszaka, mivel akkor neked lenne egy kicsit macerás éjjelente lépcsőzni... De szerintem így nem gond, ha ő fent alszik, ti meg lent. :)
2012. jún. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Ebben az esetben mindenképpen a saját szobájában altatnám, még nappal is, ha otthon vagytok. Ha hallod, nem több felmenni hozzá, mint egy szinten megtenni 10 métert a szobájáig.
2012. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Napközben akkor is lent lesz, ha már szaladgálni és mindenfélével játszani fog? Ezt úgy értem, h nálunk az jött be, h ahol alszik ott nem játszik, és fordítva. Ha bennmarad véletlenül valami az ágyánál, akkor tuti azzal kezd el foglalkozni, nem az alvással. Viszont a fiam egyedül alszik el. Barátnőméknél a gyerekszobában van minden, az ágy és a játékok is, viszont ő altatja a kislányát.

Az is fontos lehet, h eleinte ha játszanak, azt sose szeretik egyedül, meg ha már tud közlekedni, akkor folyton a sarkadban lesz (még a wc-re is követni fog), vagyis pl. nem fog fent maradni játszani egyedül az emeleten még 2évesen se.

És a bébiőr az oké, én inkább a lépcső miatt aggódnék. Egy rácsot mindenképpen szereljetek majd fel.

Nekünk ugyan, egy szintes a házunk, de a nappali egyik sarkában vannak a játékok, mert én is ott töltöm a nap legnagyobb részét. Ha tehetném, akkor külön csinálnék egy játszószobát, de azt csak nagyobb korában tudná használni, mert míg kicsi, addig mindenhová húzgálja a játékait, főleg oda, ahol a szülő is van.

Hát igen, sokmindent érdemes mérlegelni.

2012. jún. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Ugyanez a helyzetünk, mint nálatok.

A kicsi kezdettől fogva a saját szobájában fenn, eleinte mi is fenn aludtunk a vendégszobában, de utáltuk, kb. 4 hónapos volt, mikor leköltöztünk a sajátunkba vissza. Egy jó bébiőr és mindent hallasz, mindenre felébredsz.

A nappaliban vannak az aktuális játékok, itt is van egész nap, aludni mindig az ágyába megy.

A lépcsőnél mindenképpen legyen rács, lenn is, fenn is!

2012. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3.válaszoló vagyok. Még az is eszembe jutott, h ha elég nagy hozzá a tetőtér, akkor én tuti úgy oldanám meg, h kettéválasztanám. Mert ha jól értelmezem egyterű, nem? Nem valami nagy dologra gondoltam, mondjuk gipszkartonnal, vagy harmónikafallal, vagy akár csak egy függönnyel. A lényeg, h érezhetően külön hálószobák legyenek.

Én tuti ott aludnék fent a férjemmel az egyikben, a gyerek meg a másikban. A lenti szoba pedig lehetne a játszós.

2012. jún. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bébiőr, és meg van oldva. :)
2012. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy a saját szobájában. Nem lesz semmi baja.
2012. jún. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Akkor hát fent fog aludni. Azt amúgy sem szeretnénk, hogy egyedül játsszon fent - inkább lent legyen velünk, és "vegye ki a részét" a ház körüli tevékenységekből! Szóval éjszakai és nappali alvások fent az ágyában, nap közbeni ébrenlétek lent. :)
2012. jún. 8. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!