Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szituációs játék!? Adva van...

Krisztivan kérdése:

Szituációs játék!? Adva van egy 21 hós kisfiú és az anyuka:-)

Figyelt kérdés

Lábról való körömvágás.

Oda adom neki az egyik körömcsipeszt,hogy amíg vágom a körmét legyen mivel lefoglaja magát.(vágyott dolog a csipesz).Nem akarja engedni a körömvágást,viccesen kérem,mérgesen kérem nem engedi.Mondom neki,ha nem engeded akkor add ide a csipeszt és végeztünk.Gondolkodik picit és szomorúan a kezembe adja a csipeszt....

A folytatást ti hogyan csinálnátok?


2012. jún. 8. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Eltenném a nálam levő csipeszt, és rámutatnék arra, amit ő nyomott a kezembe: "megpróbáljuk ezzel?" A folytatás a reakciójától függ.
2012. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

:)

na, nálunk ez így folytatódott:

- biztosan visszaadod a csipeszt? tudod, anyu azért kérte el, mert nem engedted,h vágjam a körmödet.

- "neeem" (nem akarja,hogy vágjam)

- oké, akkor levágom a magamét, neked pedig hosszú marad a körmöd (viccesen)

leültem, levágtam a körmömet, majd jött ő is, hogy az övét is.

- nem,a tiedet nem vágjuk le, elteszem az ollót, a csipeszt is, menjünk

- nnneeeeeemmmm (akarja,h levágjuk)


na, azóta az én körmömet vágjuk először,akkor is, ha nem kell

:DD

amúgy ha nagyon -nagyon nyűgös,akkor sosem állok neki körmöt vágni. csak és kizárólag játszó után, még nem hullafáradt és még nem nagyon éhes állapotban. (vagy rögtön a reggeli ébredés után,amikor még szinte mindenre kapható)

2012. jún. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

23 hónapos kisfiamnak hónapok óta úgy vágom, hogy megkérdezem: szeretne-e játszani olyat, hogy "ez elment vadászni?" Már mutatja a polcot, ahol a körömolló van :) Nem volt ez mindig így.

Úgy csináljuk, hogy ölembe ültetem, és elkezdem a mondókát: Ez elment vadászni, ez meglőtte, ez hazavitte, ez megsütötte, és ez a picike mind megette. Közben vágom a kis ujjacskáin a körmöket. Először sorban csináltam, de most hogy már ismeri és élvezi ezt a játékot, ő választhatja ki, hogy melyik ujjacskája következik :)


Tehát én mondom a sort a mondókából, ő meg vigyorogva mutatja, melyik körmét vágjam :) Játékos és villámgyors körömvágás :)

2012. jún. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi anyucik,jó ötleteket írtatok.

-Nem vevő az én lábamról levágjuk játékra:-))

Másnap apának "simán"engedte:-))

Én is rákérdeztem,biztos érti-e!

2012. jún. 8. 12:51
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy megy,hogy a hátára fektetem és énekelek neki:)ez leköti annyira,hogy legalább az egyik lábáról sikerül levágni a körmöket:)aztán másnap ugyanígy a másik:)
2012. jún. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
ölembe ültetem,megfogom a lábát,és levágom a körmét. még ilyen cirkuszokat anyukák!! most komolyan!! ez olyan idétlen :)
2012. jún. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Vannak olyan gyerekek, akik ha megveszel sem engedik vágni a körmüket. A fiammal mindent kipróbáltam, de a mai napig csak akkor tudok körmöt vágni neki, amikor alszik (22 hós). Ha ébren van, ordít, hisztizik, stb. A lányomnak a kezdetektől nem okoz gondot a procedúra (9 hós).
2012. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
nem tudom nekem ez a "gyerek nem engedi" dolog egyszerűen felfoghatatlan.. ő a gyerek,én a felnőtt én döntök nem ő!!
2012. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
amúgy az enyémek is üvöltöttek anno,de levágtam úgyis. fiam mai napig ordít hajvágásnál-h fáj neki-pedig nem is mert csak géppel átmegyek rajta,de levágom és kész
2012. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát igen,én vagyok a felnőtt.Ezek szerint ha ráülök a hátára és kicsavarom a lábát(mert különben nem bírom két kézzel tartani)akkor az teljesen rendben:-))
2012. jún. 8. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!