Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmondanád a véleményed?...

Elmondanád a véleményed? Lehet rá valamilyen negatív hatással?

Figyelt kérdés
Húgomról van szó 2,5 éves a fia.Én most várok babát,és sokat beszélgetünk.Ő mondta nekem,hogy csináljuk majd úgy a dolgokat ahogy ők,és akkor mennyire jó lesz nekünk.Ők a követketőképpen csinálták.Mikor a kisfiú 10 hónapos lett,a húgom visszament dolgozni,a gyerek,hol a nagymamára,hol a dédire,hol bébiszitterre volt bízva.Sokat aludt a nagymamánál éjszakákat,ők mentek addig wellneselni,bulizni hétvégeken.Gyerek 1,5 évesen bölcsibe,és gyakorlatilag most is úgy élnek mint ha nem lenne gyerekük.Persze szeretik,meg minden,szerveznek vele programokat,de én kicsit sokkallom,hogy ilyen hamar le lett passzolva a pici.Okozhat ez neki kárt a későbbiekben,vagy én reagálom túl??
2012. jún. 8. 14:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

NEM VAGYUNK EGYFORMÁK!!!!


barátnő már az 5 hónapost is lepasszolta 1 hétre!!!és elment külföldre nyaralni én meg a 2 évesemet sem hagyom 2-3 óránál tovább másra...

2012. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár én sem úgy élem az életed, mint a húgod, azért nem tartom elítélendőnek az ő álláspontját sem. Ahogyan az első is írta különbözőek vagyunk. Viszont a húgodnak megmondanám, hogy ti így érzitek magatokat jól nincs ezzel baj én viszont máshogyan szeretném. Aranyos vagy, hogy segíteni próbálsz, de mások vagyunk, nektek az a jó, ha kikapcsolódhattok gyerek nélkül én úgy érzem, hogy szeretnék minél több időt otthon lenni a gyerekkel.

Nincs a te álláspontoddal sem baj, a gond akkor kezdődik, ha mindegyikőtök a sajátját tartja az egyetlen igazi is követendő példának. Amíg nincs ilyenről szó addig minden rendben van :)

2012. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egy gyermek életében 1 elsö személy létezik. jobb esetben ez az anya, ehhez kötödik legjobban, ö jelenti a túlélést a számára. Mert egy gyermek el sem tudja képzelni mi lehet ha nincs az elsö személy. (ezért pl egy 4-5 éves gyerek halál témánál simán megkérdezheti, hogy anya te is meg fogsz halni?, ez egy félelm hogy akkor mi lesz ha anya sem lesz?, ik is vigyázna rám.)

Egy gyerek az elsö személytöl függ az élete.


Szóval ha nem az anya az elsö személy akkor ki? van egyáltalán neki?


Kérdés mennyit passzolják le? Mennyire van rendszeresség az életükben? Nem biztos hogy rossz a gyermeknek, ez csak szervezés kérdése, de ha össze vissza rakosgassák a gyereket az tuti nem tezs jót neki.

2012. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én nem ítélem el,félreértés ne essék,csak szeretném az én babámmal a lehető legjobban csinálni,viszont nem tudom melyik lenne a jobb,ha úgy csinálnám ahogy ő,vagy ha a gyerekemmel lennék minél többet,é egy darabig elfelejteném a privát programokat a párommal.
2012. jún. 8. 14:14
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezt úgyis te fogod érezni, hogy mikor jön el az ideje másra bízni a kicsidet. Nekem 2 éves és még soha nem töltött el nélkülem egyetlen éjszakát sem. Szerintem egy anyának a gyereke mellett a helye legalább másfél, 2 éves korig, én előtte biztos nem adnám bölcsibe, csak ha a kényszer rávisz. Kell, hogy jusson magatokra is idő, ki kell kapcsolódni, de én rosszul érezném magam, ha a gyerekem nélkül nyaralnék, hiszen mi már egy család vagyunk, miért hagynám ki őt ebből. Azt még el tudom fogadni, hogy 1-1 napot nagymamával tölt, vagy akár egy hétvégét. Szerintem kárt nem okoz, sőt, lehet talpraesettebb is lesz a kortársainál, de nekem nem lenne szívem lepasszolni.
2012. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 nittababy ***** válasza:
27%
az ilyenek nem kell gyerek szerintem én egy percre sem tudom otthagyni a gyerekemet nem hogy Bölcsibe rakjam!!amúgy az én barátnőm is olyan volt hogy 3hónaig szoptatta a kicsit utána tápszert adott neki és elment dolgozni és hol ez hol az vigyázz rá én tuti nem csinálnám így!!
2012. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
korainak tartom en is de kulfoldon az anyak csak 9-10 honapig kapnak penzt es utana kenytelenek visszamenni dolgozni es megis felnonek itt is a gyerekek.
2012. jún. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én a barátaimmal csinálok programot, nem a gyerekemmel, ez röhej, minek gyerek ha minden más fontosabb. Egy ismerősöm most ment Bulgáriába nyararni a férjével, 4 hónapos gyerek maradt a mamával. Legyen bármilyen megbízható, nem hagynám itthon, vagy várnék egy évet a nyaralással, ez az én véleményem.

Bátran megmondhatod a húgodnak hogy majd a férjeddel megbeszélitek hogy legyen, ti kell döntsetek, nem más!

2012. jún. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

egy kisgyereknek a szülei jelentik a legnagyobb érzelmi biztonságot, tehát a gyereknek annál jobb, minél tovább lehet otthon anyával apával az ő kis megszokott közegében

minél korábban kikerül innen, annál rosszabb neki, és annál jobban sérül a kötődés az anyához

nagy különbség van aközött hogy néha pár órára vagy egy délutánra elmész barátnőzni, vacsorázni, mozizni a férjeddel, és addig mama vigyáz rá, meg aközött hogy 10 hónaposan lepasszolod, másfél évesen meg bölcsibe adod

ha megteheted hogy otthon maradsz vele minél tovább, akkor ezt válaszd, a gyereknek mindenképpen ez lesz a legjobb

2012. jún. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jelzem a lányom 3 éves volt amikor külön aludt először tőlünk a kicsi 2 meg még soha) de mindezek ellenére a falra mászok azoktól akik szerint gyerek csak annak való aki 3 éves koráig otthon van vele stb.

Mindenki SAJÁT MAGA érzi, hogy hogy jó neki. Az sem rossz anya aki a gyereket bölcsibe adja és 10 hónapos korától már a nagyinál altatja néha, hogy kikapcsolódhasson és az se aki 5 éves kora előtt még a játszótérre sem viszi le. Különbözőek vagyunk és ez a különbözőség részben abból fakad, hogy a szüleink más elvek mentén neveltek minket, persze bejátszik az alap személyiség is.


Kérdező: te nyugodtan mond meg a tesódnak, hogy majd ti eldöntitek, hogy hogy legyen. Nem kell kertelni, de nem kell beleszólni sem a nevelésükbe. Ez az amit a ember a legjobban utál :) Hidd el :) Ha neked is meglesz a baba utálni fogod, ha valaki még csak ha jó szándéktól vezérelve, de megmondja neked a tutit.

Tanácsod adni gyereknevelésben akkor kell, ha valaki megkér rá.

2012. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!