Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert adtok/adtatok a gyerekne...

Miert adtok/adtatok a gyereknek 2keresztnevet?

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 16:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Lányra pályáztam, fiam született. A lánynak 2 keresztnevet adtunk volna, mert 2 név nagyon tetszik. És nagyon jól hangzik a vezetéknévvel együtt. Na de majd a kistesó :)
2012. jún. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nem tetszik a kétneves dolog, így csak egy neve van a gyerekemnek :D szerintem ez így pont jó :)
2012. jún. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert van egy magyar és egy afrikai neve.
2012. jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Sokat töprengtünk a párommal, h az én vezetéknevemet kapja, mert az övé nem túl jó, de én nem egyeztem bele, így az övé lett! Viszont az első keresztneve az ő kedvenc neve lett a második pedig az én nevem! :) így a párom is nyert és belőlem is került a lányunkból 1 kicsi! :) De nem bánom, mert így sokkal szebb a nevének a hangzása! :) Egyébként én sem vagyok 2 keresztnév párti! Ha lesz tesó, neki csak 1 keresztneve lesz!
2012. jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért adtunk 2 nevet lányunknak, mert apának más tetszett mint nekem, de a kettő név nagyon jól illik egymáshoz, főleg a vezetéknevünkhöz. Így lett 2 neve.
2012. jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert össze cseng . Mi minden gyermekünknek 2 nevet adunk...
2012. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2 van a 2. at sose használtam ,de ha tetszene akkor használhatnám,ez egy + lehetősség
2012. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert Apa ragaszkodott a nevéhez (Mihály), és mivel nekem nem a kedvencem, ragaszkodtam egy másikhoz. De Misikének hívjuk.
2012. jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyet én választottam és egyet az apukája. Ráadásul egyben hangzik igazán szépen, és legalább a két névből választhat majd a kislányom ha nagyobb lesz, hogy melyiken szólítsák
2012. jún. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi több okból is két nevet adtunk mindkét gyerekünknek. Az egyik szempont az volt, hogy mindkettőjüknek legyen egy "világpolgár" neve (amit akár külföldön is tud használni) és egy kifejezetten magyar neve is, a másik szempont pedig az volt, hogy mindketten (apa is, én is) választhassunk nekik egy-egy nevet. Én feleltem a nagyvilági, ő az ősmagyar nevekért, de azért a magyar nevek sem túl extrémek. A lánykánk ráadásul második névnek a nagymamája nevét kapta. Mindkettőjüket a nagyvilági nevükön szólítjuk egyébként, és a második nevük többnyire csak a hivatalos papírokon szerepel.
2012. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!