Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem divat manapság...

Miért nem divat manapság élvezni az anyaságot? Ti élvezitek?

Figyelt kérdés

Interneten és "élőben" is szinte csak panaszkodnak az anyukák: semmire nincs időm, jön a foga, egész este nem alszunk, semmit nem eszik meg, egész nap nyűgös, a szerelmi életünk romokban de nem is fontos stb.


Ti élvezitek ezeket a hónapokat-éveket amit a babátokkal tölthettek?


2012. jún. 9. 19:40
1 2
 1/18 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Én imádom.Most múlt 6 hónapos a lányom.Eddig mindent nagyon jól viselt.Van egy férjem aki amiben tud segít így magamra is marad időm.A fogzást szerintem aránylag egész jól megúsztuk mert a napokban tört át a két alsó közül az egyik,a másik még csak félig van kint.Minden nap ügyesebb és olyan jó nézni mennyire kitartó,mennyire fejlődik.
2012. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én élvezem. Bár hulla vagyok a nemalvástól, fáj a fejem a sikítozástól, de a Kicsi Kincsem egyetlen mosolya elfeledteti velem a kellemetlenségeket :)


Ezzel jár az anyaság. Tudta jól mind, aki gyermeket vállalt!

2012. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyunk robotok,ezért jól esik néha panaszkodni,tapasztalatot cserélni.attól még,hogy megviselnek dolgok,élvezzük az anyaságot.elég hülye kérdést tettél fel.a kettő nem zárja ki egymást,amiért vannak nehézségek,attól még szeretünk anyának lenni, a gyerekünkkel lenni
2012. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

imádom,nincs a földön jobb dolog mint anyának lenni!persze rossz éjjel kelni,de nem tart örökké :)

a mi dolgunk hogy megszeretessük velük ezt a világot, hisz félelmetes lehet nekik ide csöppeni, minden új és ismeretlen.

én megpróbálom minden percét magamba szívni, mert tudom mindjárt felnőnek és "gáz"lesz már ha megpuszilom mások előtt...hipp hopp eltelik...

2012. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van időm magamra,jó alvó a babám,átalussza az éjszakát,6 foga van,észre se vettük úgy jött ki,ritkán nyűgös,jó kedvű baba,a szerelmi életünk is rendben van :) én élvezem,persze vannak kiborulások vannak pillanatok,mikor kirohannék a világból,de ez normális,mindenki van így!
2012. jún. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Vannak dolgok, amiket valóban nem élvezek, lásd, amiket felsoroltál, de hát kevesen élvezik a kialvatlanságot, a tanácstalanságot, a folyamatos sírást, a "semmi sem jó" időszakot. Ezekkel ellentétben viszont nagyon is élvezem, amikor együtt játszunk, új dolgokat tanul, valami új huncut dolga alakul ki, kiforrottabb jellemvonásokat fedezek fel benne, vagy pl. ma egész nap családi napoztunk, kinn voltunk, végtelenül élveztük.

Aki szeret panaszkodni az előbbiről beszél, aki meg nem, az úgyis a jobb dolgait meséli a gyereknek, de akkor meg ráragasztják, hogy 1. hazudik, 2. szuperanyu, aki nem képes csak a gyerekét ajnározni.

Mondjuk én általában az ellenkezőjével találkozom, akin látszik, hogy hulla a gyerek rázósabb időszaka miatt és magára erőlteti, hogy mennyire élvezi a mosott kaka állapotot. Jobban szeretem, ha valaki őszinte és be meri vallani, hogy igen, ez most rossz mindenkinek, minthogy megjátssza magát.

2012. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg inkább pont az van manapság, hogyha valaki ki meri mondani, hogy nem élvezi, megszólják, rossz anyának titulálják. Én mindent megadok a gyerekeimnek, 2 éves korukig szoptak, nem hagyom őket sírni soha, anyagilag is megadunk nekik mindent. Ennek ellenére nekem már elegem van. 4 év itthonlét után szerettem volna dolgozni, sajnos kirúgtak. Egy édesanya is ember, nő, neki is vannak igényei, mint pl. elmenni néha szórakozni, elolvasni egy jó könyvet, jót aludni, jót szexelni, stb. De nekünk erre már gondolni sem szabad, csak a gyerek érdeke mindenekelőtt! Pedig nem vagyunk gépek. Igen, ez a sorsa a nőknek, és attól, hogy anyáink nem panaszkodtak, azért ne gondold, hogy nekik ez nem jelentett problémát.
2012. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Azt én sem állítom, hogy minden szép és jó a gyerek körül és nincs átvirrasztott éjszaka vagy nyűgös nap!


De azt tapasztalom, mint a 6os válaszoló: ha elmondom hogy jó volt a hétvégénk akkor mondják hogy "nem kell túlozni", "ekkora gyerek még BIZTOS nem élvezte", "nektek csak szerencsétek van, de ti vagytok a kivétel".

Nagyon sok olyan barátnőm van aki még nem anyuka és bizony szabályosan rettegnek az ilyen beszámolók miatt. Nem értik, mit lehet élvezni a terhességen és az első pár éven, mert folyton horror-történeteket hallanak :-(

2012. jún. 9. 21:10
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Két gyermekünk van, egy 2,5 éves kislány és egy 8 hónapos kisfiú. Egyikük sem egy egyszerű eset :) Igen, szoktam "panaszkodni" (mondjuk ezt nem a játszótéren, vagy idegenek előtt, ismeretleneknek) ilyenkor kibeszélek magamból minden nehézséget és utána olyan jó, mert rájövök, nem is olyan vészes a helyzet :) Mindezek mellett "áradozni" is szoktam, úgyhogy bemutatom a szép dolgokat is. Vannak babás barátnőim, aztán vannak akiknek nincs, de szeretnének. Egyikük sem ábrándult még ki az anyaságból a mi példánk alapján biztos nem :)

Egyébként: élvezem az anyaságot, ennél szebb és jobb dolog nem is történhetett volna velem, de néha jól esik kibeszélni a problémákat, utána könnyebb.

2012. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 9-es válaszolóval, néha jó kibeszélni, aztán a másik anyuka elmondja, hogy ő is éjszakázott, az ő gyereke is mondjuk hisztizett, stb, aztán látja az ember, hogy az ő gyereke is teljesen normális. Én pont azt nem szeretem, ha valaki csak áradozik, hogy az ő tündibündikéje szuperintelligens, a szomszéd néninek mindig köszön, minden szép és jó.... ilyen nincs. Aztán meg a tapasztalatlan anyukák görcsölnek, hogy velük vagy a gyerekükkel van gond, ők a bénák.
2012. jún. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!