Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben az esetben én voltam a...

Ebben az esetben én voltam a hibás? Éttermi "vita"

Figyelt kérdés

Elmentem a legjobb barátnőimmel ebédelni,mint minden nap.Beszélgettünk és egy kicsit zavart,hogy a mellettünk lévő asztalnál a babakocsiban sírt egy kisbaba.Úgy voltam vele,hogy mindjárt abbahagyja,az anyukája megnyugtatja.Hát nem így lett,odaadott neki egy cumit a nő és folytatta az evést.Láttam a többi vendégen is,hogy zavarja őket a dolog,mert egyre többször néztek oda.

Kaptam egy elég fontos hívást,de a hívó féllel alig tudtam beszélni,mert a gyereksírástól nem sok mindent hallott.

Ezután kulturáltan megkértem a nőt,hogy vigasztalja meg a kisbabáját,mert néhány embert zavar a több,mint negyedórája tartó folyamatos gyereksírás.

Erre közölte velem,hogy törődjek a magam dolgával,majd ha szülök egy gyereket,akkor azt úgy nevelem,ahogy akarom,de ne merjem neki megmondani,hogy mit csináljon,mert rám borítja az asztalt és ő senkit nem lát rajtam kívül,akit zavarna,hogy a babája nyöszörög(nem baj,hogy a babának már vörös volt a feje a sírástól...).

Oké,hogy ő hozzá van szokva a síráshoz és őt ez nem zavarja,de más nem azért megy étterembe,hogy a sírást hallgassa.


Szerintetek jogosan szóltam vagy hagynom kellett volna?

Már kezdem úgy gondolni,hogy talán igaza volt,neki is kijár egy kis szórakozás,de azért csinálhatott volna valamit szegény babával.



2012. jún. 9. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Szegény gyerek :(


Én is szóltam volna neki. Csak az a baj az ilyen agresszív aljanéppel, hogy lehet még a kisbaba kap egy ilyen után, mert "miatta" szólt be neki valaki :(

2012. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

sztem nem vagy hibás.

ha egy baba sír annak oka van, éhes szomjas pelus gond vagy más.egy anyának ezt fel kell ismerni és orvosolni.

neki is kíjár a szórakozás?????????hát engem nem szórakoztat ha sír a babám....

2012. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Én kétgyerekes anyuka vagyok, én is vittem mindenfelé a gyerekeimet, de szerintem is az anyuka megnyugtathatta volna a gyereket. Azért nem folyamatos gyereküvöltést megy az ember étterembe hallgatni.

Néha amúgy nemcsak én szoktam kiakadni másokra, hanem a saját gyerekeim is. Ültünk egy gyorsétteremben, és két 12 év körüli testvérpár mint az állatok fogócskáztak. Azért ehhez már nagyok voltak, ráadásul mentek neki mindennek és mindenkinek, az asztaloknak is. A kedves szülők meg csak cseverésztek. Már az én - náluk picit kisebb - gyerekeimet is zavarta, mert lökdöstek minket meg az asztalunkat.

Szerintem igazad volt, én egyetértek veled. Egy negyedórás óbégatás engem is zavarna.

2012. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Nekem van két gyermekem,de azt mondom hogy jogos volt,hogy szóltál.

Volt már olyan hogy elmentünk a családdal étterembe,de ha elkezdett sírni a gyerek és a kezemben sem nyugodott meg(záros határidőn belül),akkor kimentem vele én vagy valaki.

2012. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Engem is zavart volna és nem így viselkedtem volna a babával ( vigasztaltam volna, he kell felállok és sétálok vele). De nem szóltam volna be. Én nem vagyok olyan.

Másrészről engem az is zavar aki étteremben telefonál, ki lehet fáradni. De ezért sem szólok.

2012. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Hát én nem szeretnék az anyuka mellé állni, de nem tudhatod milyen napja volt..Lehet nagyon éhes volt, mert egész nap rohangált a gyerekkel és nem tudott haza menni..stb.

DE

Tényleg durva, hogy hagyta sírni hagyni..ez tény.Simán lehet az alkaromon a gyerekkel fél kézzel enni.tudom, mert tapasztaltam!!

Na mindegy..Ebbe nem lehet igazságot tenni szerintem.Neked is igazad volt, meg lehet neki is.

Mondjuk a stílus amiben válaszolt az nem egyszerű.

Egyébként meg az ilyen akkor fogja beszívni, ha egy olyan nőnek szól be, akinek otthon van a babája, csak elment kikapcsolódni..!!Hihi..én nem hagytam volna magam..simán közölném az ilyennel, hogy otthon pihen a babám, és én nem rángatom étterembe, hogy bomlasszam a népet.Az ilyen szerintem nem is jó anya..na..

2012. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
ha legalább megpróbálta volna megvigasztalni...akkor megérteném, de így, hogy nem foglalkozott vele? Minek kell étterembe menni? Nem hiszem, hogy csak ott tud enni, ha éhes.
2012. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
nekem is van egy 11 hónapos kisfiam.soha nem hagyom sírni a gyereket,főleg nem ordítani.és egy étterembe tényleg nem azért megy az ember hogy gyerekordítást hallgasson.nem értem hogy lehet egy anya ilyen hogy inkább eszik mint hogy a gyermekét megvigasztalja.nekem a kisfiam a legfontosabb.van olyan hogy este van időm arra hogy "megreggelizzek" mert pl jön a foga sírós,nyűgös és inkább egész nap a kezemben tartom és ölelem puszilom hogy megnyugodjon mint hogy egyek.nem értem hogy lehet ilyen egy "ANYA".
2012. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen igazad volt. Kicsi gyerekkel nem is kéne étterembe járni. Nyilván jár neki is a szórakozás, de ne a gyerekkel mennyen étteremben, mert nem oda való.
2012. jún. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Igazad volt én is ezt tettem volna a te helyedben igazán zavaró lehetett tényleg :(
2012. jún. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!