Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg akkora nagy probléma ez?

Akire77 kérdése:

Tényleg akkora nagy probléma ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok 8 hónapos a babám,tegnap 2 ismerős anyukával beszélgettem és szó szerint le lettem hurrogva mert már 3 vagy 4 alkalommal adtam baba joghurtot és baba desszertet a gyerekemnek.Tényleg akkora marhaságot csináltam?Merthogy 1 éves korig semmi ilyet nem szabad és ők nem is adnak még az 1 éves gyerekeiknek.De baba joghurtot sem adhatok néha a gyerekemnek?,nem a tesco gazdaságost adtam neki.Kicsit elbizonytalanodtam.Most akkor mikortol lehet és mit adni a babának?köszönöm elöre is a válaszokat
2012. máj. 18. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapos kortól lehet adni joghurtot, kefirt, sajtot. Nem csináltál hülyeséget.
2012. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

1 éves kor előtt nem szoktak nagyon adni a tejallergia miatt.

De ha semmi baja nem volt a babádnak, akkor nem nagy probléma.

Egyébként folyamatosan változik, h miket lehet bizonyos kortól adni a kicsiknek... Régen pl liszteset se lehetett adni, most már azt is korábban kell bevezetni.

Úgyhogy ebből szerintem sosem lesz "béke" és egyetértés, mert mindig más infóval fogják ellátni az anyákat, h mi a jó és mi nem. De ez úgy gyerek téren általános szinte mindenre.

2012. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nem csináltál hülyeséget, csak sokat költöttél egy joghurtra :D

8 hónaposan ehet sima joghurtot, azt adj neki, keverj bele gyümit :)


a babajoghurt módosítva van, így kevésbé allergizál, tehát a sima joghurtot ugyanúgy kell kóstoltatni, erre figyelj :)

2012. máj. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapos kortól lehet adni néhány tejterméket többek közt a joghurtot is! a 2 ismerős anyukával ne foglakozz..ha későn kezdik meg a hozzátáplálást sokkal többet ártanak a gyermeküknek..ezt a gyerekorvosod is elmondja neked ha felhivod,szépen lassan mindent meg kell ismertetni a babával erre egyébként ha elbizonytalanodsz nyugodtan kérj egy hozzátáplálási táblázatot védőnődtől..biztosan tud segiteni! és adj neki joghurtot nyugodtan..főleg ha szereti és látod hogy nincs semmi bajatőle..miért ne?
2012. máj. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem most ezt mondta a védőnő: 7 hónaposan joghurt, kefír, sajt, túró.

Tej és tejföl csak 1 évesen.


Most meg olvastam egy kérdésnél, hogy már 8 hónaposan lehet adni tejfölt is.


Én 7,5 hónaposan kezdtem babajoghurttal, majd sima joghurt, túró, sajt.

2012. máj. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy előttem már írták, a savanyított tejtermékeket be lehet vezetni 8 hónapos kortól, a sima tej amivel javasolják, hogy várja meg az ember az 1 évet.

Sima natúr joghurtot is kóstoltathatsz vele gyümölccsel, vagy magában, túrót vagy túrókrémet is.


A tejföl az amivel talán még várni kell, én azt csak olyan 10 hónapos korában kóstoltattam a fiammal úgy, hogy főzeléket azzal habartam be, tehát nem magában natúr.

2012. máj. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem,semmi rosszat nem tettél.

Vannak ilyen anyukák akik szinte kikövetelik,hogy úgy cselekedj és azt lásd jónak amit Ők cselekednek,hisz tökéletes anyukák,nem hibáznak,mindent a nagykönyv szerint tesznek,mert a gyerekhez ugyebár az a kezelési útmutató.

2012. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és megnyugtato válaszokat
2012. máj. 18. 13:09
 9/12 anonim ***** válasza:
Savanyított tejterméket 8 hónapos kortól lehet adni . Én danon magyarház kefírt és joghurtot szoktam.
2012. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom 5,5 hósan evett 4 hós kortól való babajoghurtot, 6 hós korától 6 hós kortól való babajoghurtot, 7 hós korától sima Jogobellát is.Illetve sajtot, túrót, kefírt és egyéb tejtermékeket mértékkel.Napi 2 tápi mellé kellett bezsúfolnom a maradék két étkezésbe annyi tejterméket, hogy meglegyen a fél liter.

Egy évesen kapott először tejet.Szerintem sem csináltál hülyeséget, akkor már én nagyobbat :)

16,5 hós kiscsaj anyuja

2012. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!