Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik, ha nem tanítom...

Mi történik, ha nem tanítom meg egyedül elaludni?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdésnél magától értetődően mondták többen, hogy a gyereket sírni kell hagyni, hogy megtanuljon egyedül elaludni. De mi van akkor, ha valaki ezt nem csinálja? Se csecsemőként, se 2 évesen, soha?

#egyedülalvás
2012. jún. 10. 07:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én se csináltam soha. Féltem tőle, hogy majd oviban nem fog tudni aludni, mert nem vagyok ott. De tud. Ha másnál van (mamánál), ott is el tud aludni. De itthon csak velem.

Nem baj. Nem hiszek benne, hogy bármi jót teszek azzal, ha sírni hagyom.

2012. jún. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megtanul magától elaludni, amikor megérik rá és ez a legjobb neki.

Egyik gyerekemet se hagytam sírni, sőt, amíg igényelték, mellettem aludtak.

Most van két remekül alvó, nyugis gyerekem, akikkel sosincs altatási probléma, este fél kilenctől másnap reggelig alszanak gond nélkül.:-)

2012. jún. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom h ezek a dolgok miért terjednek....Méghogy sírni kell hagyni!? Egy kisbabát!! Akinek az anyja a mindene , tőle vár oltalmat, szeretetet, megnyugvást, békét.

Ez éppen olyan , mint a pelusról leszoktatás. Amikor eljön az ideje képes lesz egyedül is aludni. Idegrendszeri fejlettség kell hozzá.

2012. jún. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sose hagytam sírni egyik gyerekemet sem,majd ha megérik rá magától is el fog aludni.
2012. jún. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell sírni hagyni,csak nem kell első mp-ben kikapkodni az ágyból.
2012. jún. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Úgy látszik még mindig nem fogták fel sokan hogy sírni hagyni és megtanítani aludni nem egy és ugyanaz.

Szerintem nem sokan csinálják,hogy bezárják a gyereket a szobába na hogy akkor sírjál majd elalszol,nem is értem miért gondolják sokan,hogy ez így működik.

Kisfiam 3 hónapos koráig vagy az ölemben vagy cicin vagy evés után az ágyában aludt el,majd mikor elfogyott a tejem,már sehogyan sem lehetett csak 1 óra ringatással vagy babkocsiban esetleg a hintájában elaltatni.kb 5-5,5 hónapos volt amikor már így sem akart aludni,akkor kipróbáltam több félét ölemben volt,ringattam 1-1,5 órát,persze majd leszakadt a derekam,vagy betettem az ágyába simogattam,vagy betettem mellé feküdtem,érdekes módon ezek egyike sem vált be ráadásul,még sírt is hozzá,mert nem akart aludni,így 1-2 próbálkozás után feladtam.Mikor végre sikerült elaltatni utána 1-2 óránként felébredt éjjel,nappal abszolút nem aludt ez ment két hétig mindhárman fáradtak voltunk és kimerültek, akkor kaptam egy orvostól azt a tanácsot,hogy tanítsam meg egyedül aludni,mert nyilván azért kel fel,mert tudja amint elalszik elmegyek,és azért sem akar nálam elaludni,mert inkább játszana ha ott vagyok.Másnap este a szokásos rutin után megölelgettük,megpuszilgattuk betettük az ágyába ekkor volt kb 6-6,5 hónapos,elmondtam neki,hogy aludni kell a babának,mert késő van, mert apa és anya is fáradt,elmondtam egy mondatot amit azóta is pl Jó éjszakát,aludj jól stb kimentünk,becsuktuk az ajtót,majd 5 perc múlva vissza betakargattam elmondtam hogy aludni kell stb, búcsú mondatot,ki.Első nap 45 percig tartott mire elaludt, 5 percet sírt,nyafogott,kiabált,felállt,mocorgott,én 5 percenként bementem és bent voltam nála 2-3 percet.Végig aludta az éjszakát,másnap sírás nélkül elaludt 5 perc alatt harmadnap rögtön amint bekerült az ágyba.Nappal is megtanulta,szinte azonnal.Azóta mind3an jól alszunk,kisfiam jól alvó,kiegyensúlyozott kisfiú.Ez nem sírni hagyás,ugyanúgy mindenkinél előfordul,hogy 2-3 percet sír a gyerek mire apa,anya odamegy,mert ugye nem hagyod félbe a munkát amit elkezdtél, 2-3 perctől nem les semmi baja,gondolom nem kapkodjátok fel minden nyekkenésre.nekünk így jó nem üvöltött órákat,és bármi volt rögtön ott voltunk,így tudja,hogy számíthat ránk.A kettő között van egy "kis" különbség.

2012. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megtanítani elaludni nem úgy kell, hogy hagyod ordítani szegénykét.
2012. jún. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kisfiam 2 éves, a hajamat birizgálva alszik el. Valahogy mindig sejtettem, hogy 30 éves koráig azért nem marad így, de örülök, hogy olvashatok tapasztalatokat arról, hogy tényleg magától, trauma nélkül megérik majd erre is.

Utolsónak: én sokakat ismerek, akik büszkék rá, hogy az újszülöttjükre rázárták az ajtót, így pár nap alatt megtanult egyedül elaludni.

2012. jún. 10. 09:13
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

Azért nem kell ezt kisarkítani! Mindkettő, (szopis) babám egyedül aludt és alszik el.


Nem feltétlenül bömböl egy gyerek elalváskor. A suttugó titkait nem olvastad? Szépen leírja, hogyan kell.

Soha nem hagytam magára a babát bömbölni. Ha sírt, megnyugtattam.

De nem leszek eszköz az elalváshoz. ÉS ez jó is így, mert amikor például a 19 hósom lefektettem aludni, rohantam az újszülötthöz, akit még fürdetni, szopiztatni kellett. Egy pici baba mellett nem is igazán megoldható, hogy este a naggyal feküdjek fél-egy órán át.

2012. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Mindenki altasson vagy tanítsa meg a gyermekét aludni úgy ahogy neki jól esik. Miért kell ebből mindig kabinetkérdéset csinálni. Akinek van kedve, ideje, módja, türelme, az feküdjön a kétévese mellé aludni, vagy vegye maga mellé a nagyágyba, ez nekik így jó. Akinek meg nincs kedve, módja, ideje, vagy mert úgy jobbnak látja, az tegye a babát kiságyba, mert nekik ez így jó (és az, akinek a gyermeke egyedül alszik, egyáltalán nem biztos h sír, vagy hogy ha sír, sírni hagyják). Így is, meg úgy is egészséges felnőtt válik belőle, ha szeretve nevelik.

Aki pedig bizonytalan, olvasson néhány könyvet, hátha talál magának megfelelő módszert. Én kettőt ismerek, a Suttogót, ami ahogy előttem írják sehol nem írja, h hagyd a gyerekedet sírni, sőt, illetve az Aludj jól gyermekem, na ebben van egy ún. késleltetett módszer, de ez sem a rázárom az ajtót típusú sírni hagyás. Hatgyermekes ismerősöm bizony használta az utóbbi módszert, mert lehetetlenség hat nagyjából két év korkülönbséggel született gyereket, vagy csak a kisebbeket is altatni, ez azt hiszem, érhtető. Akinek egy gyereke van, ezt könnyebben megoldja. De ezért vagy azért nem illene senkit sem elítélni.

2012. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!