Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szólítjátok a babátokat...

Hogyan szólítjátok a babátokat? A nevén vagy van valami beceneve?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy sokan akár évekig is gondolkodnak a babájuk nevén, aztán végül ráragad valami aranyos becenév :)
2009. júl. 3. 12:48
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
az én fiam is Bendegúz-és én gyakorlatilag szinte mindig kimondom a teljes nevét.Apa mondjuk kölyöknek hívja,nagyapja Bendibetyárnak...de volt már manu,manó...szotyor(szatyor szleng-mert mindig a kezünkben volt),bucifej,érdekes,mert a pocakomban még erősen Bendike volt :-)
2009. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom Maja Lili. Sokszor így egyben MajaLilizünk, Manócsaj, Tücsök, van egy kalapja, ha az van rajta,akkor apukája Pampalinázza, Cicka stb. Szóval sok minden, de azért a nevén is szólítjuk. Nagyrészt már tudja, hogy Őróla van szó. 13,5 hónapos.
2009. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Csibiribi, icipici házikó, kis lüppen, (apja lüppen, így becéztem régóta), pici szutyki, mini-manó,....

Hanna a neve

2009. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
75%
A nevén becézve általában, hogy azért hallgasson a nevére, de ha róla beszélünk, akkor: ha nyügi: a "kölköd", ha édi: édi-bédi töki bébi, kiscsiga: éppen kúszik-mászik nyálát folyatva....
2009. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Tüncivirág:)
2009. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
a kisfiunk Viktor, és Viktorkának szólítjuk, én néha szerelmemnek, kismanónak mikor hogy.
2009. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi nagyon sokszor becézzük,de többnyire a nevét mondjuk,hogy figyeljen rá ha a nevét hallja. Néha sikerül néha nem :).

Tücsök-prücsök,babó,cica,manó,manócska,picúr,mütyűr és a mama mondja neki néha:prüntyike. :)))

Amúgy Melaninak hívják és Melcsizzük vagy kimondjuk a nevét teljesen.

Boldog babázást.

1 éves kislány anyukája

2009. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm Lányok a válaszokat :)

Jókat nevettem a MANYÓmmal :) :)

2009. júl. 3. 13:08
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

A nevén nagyjából soha nem szólítjuk...

Félek is, hogy nem fog rá hallgatni, de nem érdekel, amíg ilyen pirinyóka, addig úgysem tud mit tenni ellenünk, ki kell használni, szóval:

Csiribiri, Manóka -> Mancika :-), Babóca, és a "régi" neve (még a hasamban így hívtuk) a Bébike... leginkább így hívjuk.

A nagyik Csemetének, és Csimotának hívják...


Mellesleg kislány... ez nem derül ki a becézésekből...

2009. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is Mira, csak rövid i-vel.

Mamának Mirus, másik mamának Gyöngyvirág, papának Csibe, dédinek Gyönyörűm, sógoromnak Csillagszemű, másik dédinek Angyalom.

Apának Manó(ka), Hiszti Panni.

Nekem sokszor Mirr-Murr (ezt érdekes, hogy az egyik előttem válaszoló is használja :) ), Miróka (ciróka-maróka ->Miróka), Kicsi, Bla-bla, Hisztis Mirtill, Hisztike. :))

Ahhoz képest, hogy azért választottuk ezt a nevet, hogy ne becézgessék, elég sok néven "fut" a lánykám.

2009. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!