Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nagyon köhög a féléves...

Ha nagyon köhög a féléves baba, megfulladhat attól, amit felköhög?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 07:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Még nem hallottam olyanról,hogy ebbe fulladt volna bele a pici,de józan paraszt ésszel belegondolva,ha túl sok és sűrű a nyák megtapad a torkán okozhat esetleg hányást a babánál,és emiatt fuldoklást.Mindenképp vidd el orvoshoz,ír neki nyákoldót és köhögés csillapítót.A köptető szirup utolsó adagja mindig délután legyen.Estére sosem szabad köptetőt adni,éppen a fulladásveszély miatt.

2012. jún. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megfulladni nem fog tőle. De be kell tartani nagyon a köhögésre kapott gyógyszereket. Nappalra köptető, utolsóm adag délután 4-kor. Estére pedig köhögéscsillapító (pl a sinecod).

Ahogy az első írta, ha nagyon megvan tapadva, akkor annyira köhög mintha fuldokolna, ráadásul ez meg is hányathatja. Csak gondolj bele, szerintem neked is volt ilyen. amikor már ömlik a könnyed a köhögéstől.

Többnyire a babák visszanyelik a nyákot, ha nem hányásként jön. Ez adott esetben elég rossznak tűnik.

De ha rendesen adod a köptető-köhögéscsillapító szereket, akkor napokon belül javulni fog.

Megfulladni nem fog ne aggódj.

2012. jún. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még friss az élmény, most tavasszal volt a nagyobb babám 16 hós, a kicsi 1 hós, mikor elkaptak vmi "finomat".

A nagy kihányta a cuccot, amit felköhögött és lenyelt... Őt aznap nem vittük be a szobájába aludni, hanem mellettünk volt, nehogy baj legyen.


A doktornőnk nekem is azt mondta, hogy a nyákoldóból inkább kevesebbet adjak picivel, és délután legyen az utolsó adag.


A picimet meg az autósülésben altattam éjszaka is, annyira féltettem... Ő tényleg fuldoklott azelőtti éjszaka, hogy vittem őket orvoshoz. Arra ébredtem fel, hogy köhög, aztán levegő után kapkod. Hogy a nyála ment félre vagy az a hurutos vmi, nem tudom, de nem is akarom.

2012. jún. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!