Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet éjszaka a...

Mi baja lehet éjszaka a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kisfiam, az elején hasfájós volt, szerencsére már 10 hetes kora körül elmúlni látszott. Az éjszakák szerencsére jók, majdnem átalussza, 1x vagy 2x kel föl, akkor is csukva van a szeme, nincs magánál, csak nyüszög kicsit, de szív pár korty tejcsit a ciciből és alszik tovább. vagyis eddig így ment. most viszont már 1-2 hete kb. 9kor elalszik hajnal 2ig szépen, onnantól viszont 1-másfél óránként sírni kezd. közben alszik mert csukva van a szeme, látni, hogy nincs magánál, de sír, forgatja a fejét összevissza. fel kell venni megnyugtatni,de néha az se elég, van hogy 10-20 perc is kell mire így megnyugszik és ismét szűkölés nélkül tud tovább aludni. ezt reggel 8ig játszuk, mondom 1-1,5 óránként. mi baja lehet? valaki tapasztalt már ilyet?
2012. jún. 11. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy megint fáj a hasa.
2012. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet.Mi is csináltuk egy ideig.Lehet,hogy a büfi bántja,lehet melege is,vagy nedves a pelusa.Néhány babának elég korán jön a fogacskája.Esetleg emiatt nem tudtok aludni.A megoldást nekem sem sikerült megtalálni.Csak biztatni tudlak,ez csak átmeneti állapot.Igyál sok magnéziumot,mert a kialvatlanság feszültté tesz,és aludj nappal is,ha lehetőséged van rá.
2012. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

igyekszem aludni, bár már szinte hozzászoktam. :S

hasára azért nem gondolok, mert akkor alig kakilt, csak a szélcső segített, pukizni is akart, csak a szélcsővel sikerült azt is, meg húzogatta a lábait, tekergett összevissza. most minden pelus tele van, és jókat rotyogtat, a lábait sem huzigatja és én továbbra sem eszem semmi hüvelyest vagy olyat amitől neki fájhat a pocak (megelőzésképpen persze. örülök hogy elmúlt ez az időszak, nem akarom visszahozni).


ínye meg van dagadva kicsit, látszik a fogcsíra is, viszont próbáltam már úgy is, hogy adtam neki fájdalomcsillapítót. azzal sem javult a helyzet. :S

2012. jún. 11. 14:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam akkor szokta ezt csinálni ha kevés neki a kaja. Tápszert eszik, és ha ilyen éjszakánk volt akkor megpróbáltam az adagját növeli, vagy nappal többször etetni, és szinte mindig ez volt a gond. Próbáld meg éjszaka is minél többet szoptatni, 3 hónapos kor körül amúgy is van egy fejlődési ugrás, mikor hirtelen többet szeretnének enni. Bár ez általában pár nap alatt lecseng. De ahogy előttem írták már a fogak is mocoroghatnak.
2012. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Nálunk kb. 1 hónappal később kezdődött ez a műsor, s a fiam akkor már tápis volt. 2 hónap után elmentünk egy tanácsadásra, s azonnal megváltozott a helyzet. Persze nem tudok részleteket, nálatok mi a napirend, s bizonyára nem mindenkinél válik ez be, de nálunk egyetlen apróság megváltoztatott mindent: az esti tejcsit lefekvés előtt kb. 1 órával kapja. Tehát 7-1/4 8 körül tejcsi, 3/4 8 körül fürdés, fél 9-kor lefekvés. Az első éjszakát egy hang nélkül átaludta. Azóta persze nem mindig van ilyen szerencsénk, de sokkal jobb a helyzet.

Mi az esti programotok? Lehet, hogy alapból így csináljátok? Kiváncsi lennék ...

2012. jún. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 4,5 hónapos, és kb 2 hónapja ugyanezt csinálja:( Sajnos még én sem jöttem rá, hogy miért, pedig már sok mindent kipróbáltunk. Kb éjfélig-2-ig nyugisan alszik, utána kezdődik ez a forgolódós, kapálózós, nyögdécselős alvás, és nálam is ugyanez van: simogatással, szopival sikerül csak megnyugtatni, és kelünk fél-másfél óránként reggelig. És ilyenkor magam mellé is veszem, különben egyikünk sem aludna reggelig. De előtte olyan gyönyörűen alszik, nem értem, az éjszaka második felében miért nem tud ugyanúgy!


Most éppen arra gondolok, hogy a mozgásfejlődés miatt, mert folyamatosan gurul egyik oldaláról a másik oldalára álmában. A fogacskái még nem jönnek, de persze mocoroghatnak azért. Büfiztetni próbáltam éjjel is, de büfi eddig éjjel még nem jött, viszont jól felébred rá. (Persze a hasa ettől még tekerheti, mert pukizgat sokat éjjel). A hasfájós csodaszereket már próbáltuk, nem tapasztaltam változást. Most épp homeopátiával próbálkozunk...


Ne haragudj, hogy nem tudtam segíteni, de legalább látod, hogy vannak még sorstársaid, kitartás neked is, én is abban bízom, amit mások írtak, hogy előbb-utóbb elmúlik:) Ez legyen a legnagyobb bajunk:)

2012. jún. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ma voltunk védőnőnél, azt mondja, hogy a foga lehet a baj és adjak neki viburcol kúpot. hát vettem, kipróbáljuk hátha. rákerestem itt a viburcol szóra sokat kiadott és hasonló "tüneteket" írnak le. van akinek használ van akineknem. remélem mi az előbbibe tartozunk majd :)
2012. jún. 11. 18:43
 8/10 anonim válasza:

Használt a kúp?

Márcsak azért is kérdezem, mert én eléggé le lettem szavazva (a fürdetés előtti etetéssel), és nem igazán értem miért. Én nem hittem benne, hogy 2,5 hónapig minden éjjel fogzik a babám, és valóban kiderült, hogy az emésztés bántotta fél éjszaka.

Nem bántásból írom, mostmár tényleg érdekelne az eredmény.

2012. jún. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

3 éjszaka próbáltuk, de nem változott semmi eddig, talán nem 10x ébred hajnalban, csak 9x. ennyi. :S de még pár éjszaka kipróbálom, ha nem hat akkor a chamomille-t próbáljuk meg.

8kor fürcsizünk, fél9kor eszik, 9körül alszik amúgy. de volt, hogy fürdés előtt egy órával evett és fürdés után két szívás után belealudt a cicibe. akkor is ilyen volt a hajnalunk.... :(

jah és én zöld kezecskét tettem neked, nem tudom ki pontozott le? :O

2012. jún. 14. 17:12
 10/10 anonim válasza:
Köszönöm a választ, és sajnálom, hogy nem segített a kúp. Meg ezek szerint az én tippem sem. Remélem, remélem, azért megoldódik hamarosan a problémátok!
2012. jún. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!