Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajnos nem bírom cérnával!...

Sajnos nem bírom cérnával! Babám 15-napos és ha fent van mindig sír! Mit csináljak? Hogyan nyugtassam meg?

Figyelt kérdés
nagyon hamar felmegy a pumpám,sajna türelmem kevés!de nem tudom mi a baja,semmi jelét nem látom,már az apját is kezdi kiborítani,pedig neki van türelme!
2009. júl. 3. 16:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Vannak babák, akik sokat sírnak, nem békélnek meg elsőre a méhen kívüli világgal. Maximum 3 hónapos korukra meg szoktak nyugodni a babák. Addig a te feladatod, mivel te vagy az anyukája, hogy neki jó legyen. Etesd, altasd, ringasd, fürdesd, stb...

Ha te ideges vagy, azt ő megérzi és még jobban fog sírni.

Már elnézést, de ha már 15 naposan kiborít a babád, mi lesz később?? Próbálj megnyugodni!!! Pár hét és a babád mosolyogni fog, te attól elolvadni, és máris megbocsátasz neki mindent :)

2009. júl. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Ezer tuti százalék h a pocakja fáj...ez az egyik dolog a másik meg h nem szabadna idegesnek lenne dmert TÉNYLEG megérzi a babád és akkor azért sír!Nekem is hamar elfogy a türelmem de próbálom tűrtőztetni magam mert cak a babámnak ártok,azt meg senki nem akarja!

Pocakfájásra sok módszer van de pl nekünk semmi nem vált be!Férjemmel felváltva ringattuk babusgattuk próbálkoztunk és sajn a sok stressztől 4 hós koráig tudtam csak szoptatni!

2009. júl. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés infót írtál! Így nehéz segíteni!

Tej van? Hasa nem fáj? Neki még sokat kell az anyukája mellett lenni! Írj bővebben!

2009. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
igen van tejem,ha esetleg kevesebbett enne,kap tápszert!utánna egy picit elvan és utánna sír,és sokáig tart míg elringatjuk!csak hasaon szeret aludni,máshogy nem is.nem tudom mi lehet,de éjszaka se tudok pihenni,se nappal.napi 3-órákat alszok.
2009. júl. 3. 16:28
 5/16 A kérdező kommentje:
nem vettem észre hogy fájna a hasa,vagyis nincs jel.
2009. júl. 3. 16:29
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy fáradt, kimerült, még nem tudott alkalmazkodni.Néha én is vonyítani tudnék.:)az enyém már nyolc hónapos, és azóta kialvatlan vagyok, ezért néha ingerlékeny.De nem tudok rá haragudni, hiszen nem tehet róla.Neki csak te vagy, egyedül van a világban, védtelen, apró kis teremtmény.Nekem az szokott még használni, hogy belenyugszom, hogy idővel javulni fog a helyzet, de most EZ VAN.Légy vele türelmes.Te vagy az édesanyja.:)
2009. júl. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Fogd fel úgy, hogy ez most a normális. Ez egyenlőre ilyen dolog. Ha szoptatod hagyd minél többet csak úgy cumizgatni a melleden etetéskor. Az nekik a legmegnyugtatóbb és a legnagyobb élvezet. Éjjel vedd magad mellé. Ahogy nagyobb lesz ezt fokozatosan elhagyhatod, de javaslom még, hogy aludj/aludjatok egy szobában vele, hogy éjjel is érezze a közelségeteket. Persze nem muszáj vele egy időben feküdni, bár én ilyen idős korában már hétkor kidőltem.
2009. júl. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
El tudom képzelni, hogy milyen nehéz Neked. Arra gondolj, hogy neki még nehezebb, és ha Te ideges vagy, ő még jobban megijed és még jobban sírni fog. Senki másra nem számíthat csak Rád, az egész élete Tőled függ. Nagyon nagy dolog ez és nehéz feldolgozni, tudom, van amikor az ember kiemrültségében és tehetetlenségében olyan csúnyákat gondol és lehet, hogy mond is, amit megbán és lelkiismeretfurdalása lesz. A kisbabádnak idő kell, és meglátod, egyre kevesebbet fog sírni és többet hálásan mosolyogni. Addig is ha tudsz, kérj segítséget a nagyszülőktől, barátnőtől, akitől tudsz és megbízol, Te pedig menj ki a levegőre sétálni minél többet egyedül. Arra gondolj, hogy minden nappal közelebb kerültök egymáshoz, jobban megismeritek egymást. És arra, hogy a kisbabád nagyon fél és Benned bízik, Tőled vár segítséget, simogatást, babusgatást.
2009. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Pároddal váltsátok egymást, ne egyszerre "tűrjétek" a sírást. Felváltva egy kis szünetet tartva türelmesebbek lesztek mindketten. Szopiztasd meg, aztán menj egyet sétálni, add a picit az apukájának (mikor otthon van), hogy kikapcsolódj egy kicsit, "kiverd" a sírás hangját a füledből.

Az eleje sok babával ilyen, nyugi. Nálunk is ez volt. Nekem egyetlen dolog jött be, az se mindig :O) - mesztelen hasunkra helyeztük mesztelen pocival a babát és úgy takartam be magamon, és simogattam a kis hátát. (apucival is ezt csinálta) Ez volt az egyetlen ami segített.


Meg lehet próbálni még otthon babakocsiban tologatni, vagy az autós hordozóülésben "ringatni".


Amit ilyenkor nem lehet látni előre az, hogy ez a korszak is gyorsan eltelik. Váltsátok egymást a pároddal most ebben a nehezebb időszakban, felváltva pihenni :o)

2009. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Előző vagyok: miért kell a tápszer kiegészítés? Nem kell minden etetéskor ugyanannyit ennie, nem hízómalacka. Te sem eszel mindig ugyanannyit, viszont szeretsz akkor enni amikor megéhezel. Hagyd el a pótlást, különben néhány héten belül nem lesz elég a tej már, a baba meg esetleg cumizavaros lesz és nem lesz hajlandó szopni. Tedd mellre ha sír és hagyd sokáig rajta. Kérlek tájékozódj a szoptatás mibenlétéről, különben a tévhitek miatt hamar elfogy a tejed, a védőnők sem mindig elég jók ebben: www.lll.hu vagy www.szoptatasert.hu
2009. júl. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!