Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák hogy bírjátok az...

Anyukák hogy bírjátok az éjszakázást? Ráadásul +1 tesóval "súlyosbítva"?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mi ütütt 6 hónapos fiamba, de 3. éjszakája gyakorlatilag nem alszunk. Kb. 15x keltem hozzá most éjszaka is. Cumi+ simogatás, visszaalszik, de van úgy, hogy 10 perc múlva megint riadó. Fognak még nem látom előjelét. Nappal sem tudok pihenni sajna...:(((
2012. jún. 12. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Én magam mellett altattam a gyerekeimet, így mindannyian kipihenhettük magunkat szuperul. Éjszakázni max. betegség idején szoktam, pedig éjjel is cicizős gyerekeim voltak (mára mindkettő átalussza az éjszakát, sevész, napokon belül születik a harmadik :D) de önkiszolgálás volt éjjel, így sírás soha, felkelés soha... Nekem bevált.
2012. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nehezen :( Mondjuk az én kisebbik lányom alapra nem a legjobb alvó (eddig kb 2 éjszakát aludt végig), de általában csak 1x szokott kelni. Az utóbbi 2 hétben viszont mindig van valami baja (betegség) így sokszor kel, néha felkel rá a tesó is. Nappal mondjuk nem vagyok fáradt/álmos, de reggel és este igen és ilyenkor sajnos az átlagosnál ingerültebb vagyok....de az a tudat vigasztal, hogy nem tarthat örökké (ha nagyon morci vagyok akkor meg az, hogy legalább van kihez felkelnem).
2012. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sókristály ***** válasza:
Hasonlóan, mint Gabkánál, nálunk is önkiszolgálás van. Annyiban csináljuk máshogy, hogy este a beteszem az aktuális legkisebbet a kiságyba, ott alszik 2-3 órát, ez az idő a férjemé :-) De az első ébredésnél átjöhet, és ottmarad reggelig. Ő most 1 éves. A többiekkel is így csináltam, 2-3 éves koruktól csak alkalmanként jártak át.
2012. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban, fogadd együttérzésemet! Nálunk sincs se éjjel, se nappal! Én is sokáig ráfogtam a fogzásra, frontokra, időjárásra, stb., de sajnos nincs mentség, a fiaim (másfél éves ikrek) egyszerűen kis alvásigényűek, éjjel felébredősek, nappal nem alvósak, vagy ha mégis, akkor persze felváltva!

Szóval nekem nem jött be semmi. :( Mostanában azt csinálom, hogy aki éjjel felkel, az kap tejet vagy tápszert, attól legalább visszaalszanak.

Meg volt olyan is, hogy közöltem a férjemmel este 8-kor, hogy akkor én most lefekszem. Persze lelkifurdalásom volt, mert ő is reggeltől estig dolgozik, nem sokkal előtte ért haza, de a másik variáció az volt, hogy holtan összerogyok. Végül mégis fent maradtam, de Isten megsegített, és elaludtak a gyerekek, egész hajnali 5-ig... annyira jól esett a pihenés, szinte el sem hittem, hogy alhatok ennyit is...


Igazából csak azt tudom tanácsolni, hogy tarts ki, és valahogy szervezz meg egy alvós éjszakát magadnak.... drukkolok!!! Ezt más tényleg nem tudja elképzelni, hogy milyen!!!

2012. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De eddig aludt! Már 1 hónapja átalussza az éjszakát. 8 kiló, eszik annyit nap közben mint egy kismalac, fog még nem bújik, pelus tiszta, új mozgásformát nem tanult meg, szerintem jó a hőmérséklet is, frontok eddig is jöttek-mentek, nem értem...


De köszi a bíztatást!:)

2012. jún. 12. 12:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Sókristály, nálunk meg úgy van, hogy az aktuális kicsi azon az ágyon alszik el (többnyire szopi közben) ahol én is alszom, ugyanis a gyerekszobába betettünk számomra egy kétszemélyes fotelágyat. Arról leesni se tudnak a kölkök. Az első ébredésig lévő idő nekem is a férjemé, de olyankor én vagyok a hálószobában, vagy együtt vagyunk a nappaliban, stb. :-)) De az én férjem szeret csöndben és sötétben aludni, s mivel én meg szeretem hallani a nagyobbat/nagyobbakat, mi van velük, így csak nyitott ajtó mellett alhatnánk közösen, meg szeretem, ha van icipici fény éjjel is (én nem húzom le full a redőnyt, hadd szűrődjön be pici fény, hogy lássam a gyereket, ha kell, a férjem viszont igen) így ez volt a jobb, egyszerűbb megoldás. Másfél éves korukig a gyerekeim csak a nappali alváshoz vették igénybe saját ágyukat. De legalább nem döglöttem ki a fáradtságtól én sem. :-)
2012. jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sókristály ***** válasza:

Kedves Gabka!

Ugyan a módszerünk a gyakorlatban kicsit eltér, de azt gondolom az elv ugyanaz. Aludni és aludni hagyni :-)

2012. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Abszolút egyetértek, csupán leírtam, nálunk hogy alakult. :-)
2012. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én azt az elvet vallom, hogy mindenki aludjon a saját ágyában, úgy tudunk mindannyian pihenni rendesen. A légzésfigyelőhöz ragaszkodom.Mellesleg ha az én ágyamban alszik is felébreszt, ha ébred, úgyhogy az már tök mindegy, hogy megteszem azt a 2 lépést a kiságyig. A fáradtság oka a szakaszos alvás, és ezen nem segít, ha a saját ágyamban ébreszt.
2012. jún. 12. 14:04
 10/10 Sókristály ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A légzésfigyelőhöz én is ragaszkodom, ezért használok Snuzát. Az mobil, pelusra lehet csiptetni.

Amúgy megértem a nézetedet. Mivel nálatok ez valószínűleg csak átmenti állapot, majd túl lesztek rajta. Gabkánál és nálam kicsit más a helyzet.

Egyik megoldás sem rosszabb a másiknál, mi talán csak kényelmesebbek vagyunk nálad :-)

2012. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!