Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy segíthetnék a barátnőmnek?

Hogy segíthetnék a barátnőmnek?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm akivel egyszerre lettünk terhesek, azóta nekem megszületett a kisfiam, már 7 hónapos. Ő sajnos már kétszer elvetélt. Most újra terhes, már 20 hetes. Eddig minden rendben volt, most azonban kiderült, hogy nagyon beteg a baba és meg kell szakítani a terhességet. Mióta megtudtam csak bőgök, el se tudom képzelni min megy keresztül, hisz ennek a babának megvan mindene, és meg kell szülni. Amikor felhívott nem tudott róla beszélni a férje mondta el mi történt. Úgy szeretnék segíteni neki, hogy egy kicsit könnyebb legyen ezt végigcsinálnia, de nem merem felhívni. Szerintetek várjak míg ő keres, vagy mit lehet ilyenkor mondani, tenni.
2012. jún. 12. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a barátnődet!! Lehet hogy jobb lenne ha megszakítanák mert a babára kell gondolni és ha nagyon beteg akkor lehet hogy a barátnőd pocakjában fog meghalni. De ha mégis megszüli és a babának valami olyan nagy betegsége lesz akkor a barátnőd többet fog szenvedni. Én nem tudom hogy mit mondhatnál neki.
2012. jún. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Felhívhatod, de számíts arra, hogy elutasító is lehet. Nekem volt egy barátnő, akinek 3 nap múlva halt meg a babája, és azóta utálja a kisgyermekes anyákat, nem is beszélget velük.
2012. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel te mindenképpen.Én csak annyit mondanék,hogy hallottam mi történt,nagyon sajnálom,és nem tudom tehetnék e valamit,de ha bármire szükséges van csak szóljon.

Ez nem tolakodó,nem kell rá semmit sem mondania,de tudja,hogy mellette vagy!

2012. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szia!szerintem mellette kell lenned,ha igazi a barátság!Én is jártam így(elvetéltem)és bizony a barátnőm volt aki a leginkább segített túljutni lelkileg a dolgon.Ez 3 éve volt,azóta nekem lett 2 fiam,és a barátnőm pedig múlt héten járt így.Igaz,csak 8 hetesen,de ő is elvetélt.A legszörnyűbb,hogy meg is kell szülnie,de a legjobb,amit mondhatsz neki(én ezzel vígasztalódtam és vígasztaltam a barátnőmet is),hogy :a természet szelektál,vagyis jobb még mostezen "túlesnie",mintha egy beteg gyereket hozna világra,s azzal megpecsételné az egész családja életét.Támogasd,vígasztald,biztosan lesz gyereke,így vagy úgy,de ez most még nem az lesz!azt mondom légy vele mindenképp!!
2012. jún. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom a barátnődet, én is hasonló cipőben jártam 5 éve. 20 hetes ikreket veszítettem el, bár ők már akkor nem éltek a pocakomban.

Sajnos nem tudsz tenni semmit, csak felhívhatod és elmondod hogy ha szüksége van rád, akkor számíthat a barátnőjére. Ne várj kitörő lelkesedést és ne firtasd hogy mi is történt. Most neki kell ezzel elsősorban megbirkóznia és sajnos egyedül. Ha úgy érzi hogy beszélne róla, úgyis keresni fog. Te csak várj türelemmel.

2012. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is, mondd meg Neki, hogy számíthat rád, ez nem tolakodó. Nagyon sajnálom én is! El sem tudom képzelni, milyen szörnyű érzés lehet ez.

Nekem a sógornőmmel volt ugyanez, hogy meg kellett szülnie így félidő környékén, mert beteg volt a baba. Mi meg 2 hónap múlva bejelentettük, hogy terhes vagyok. Közben ő is újra terhes lett, de 2 hónaposan elvetélt. Nyilván nehéz volt neki, de nem beszélt róla soha, ezért én meg nem faggattam. Ha kérdezett a terhesség alatt, válaszoltam, hogy mi van. Viszont az agyamra ment, mert közben ő okoskodott és riogatott volna engem mindenfélével, még jó hogy képben voltam a dolgokkal, nem figyeltem rá, és inkább nem szóltam semmit. Már 12 hetes a Kisfiam, de csak nézi, semmit nem tud a babákról, de olyanokat tud szólni, hogy a Párom is csak néz, hogy már megint mit mond (pl. néha kijönnek a babán a tejpöttyök, erre azt kérdi, hogy akkor inkább nem-e mást kéne neki adni szopás helyett). Tudom, nehéz lehet neki, ezért inkább nem szólok semmit még most sem.

Bocsi az off-ért, csak kijött belőlem.

2012. jún. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó Válaszoló!Szerintem nézd el a sógornődnek.Nem ő tehet róla,hogy nem tud (még)semmit a babákról.Az okoskodókat amúgy én sem bírom,de őt azért nagyon sajnálnám,és ezért nem bántanám!Bocs az offért
2012. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!