Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós lányom festéket nyalt!...

7 hós lányom festéket nyalt! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt egy falikép a kislányom ágya fölött, most vettem észre, hogy leesett a szögről, egyenesen a kiságyba. A kislányom épp azt nyalogatta, amikor megláttam. A szája belseje, nyelve, ínye tiszta festék volt, igyekeztem minél alaposabban kismosni neki! Tempera festékről van szó.

Mire figyeljek? Mit tegyek? Orvoshoz nem tudunk menni, itt nincs ügyelet, és a férjem csak este 9 körül ér haza!


2012. jún. 12. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a Toxikológiai Intézet ingyenes telefonszáma: 80 201199

egyszer már én is hívtam őket, nagyon kedvesek voltak, megnyugtattak, hogy nincs semmi géz és elmondták, hogy mire kell figyelnem és meddig

hívd fel őket, ők ezért vannak

2012. jún. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok mindent megesznek a babák, és legtöbb dologtól nem lesz bajuk. S a temperákban általában nincs mérgező anyag.

De ettől még előfordulhat hányás, kiütés, hasmenés...


Ha bármelyik tünetet észlelném, akkor elvinném dokihoz, még ha nincs is ügyelet.

Ha baj lenne, akkor van mentő, ki kell hívni és irány a kórház.

Az elsőnek meg köszi a telefonszámot és az infót, tényleg érdemes felhívni őket.

2012. jún. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, felhívtam őket, megnyugtattak, hogy a tempera nem toxikus, és nem lesz semmi gáz. :)
2012. jún. 12. 17:01
 4/5 anonim ***** válasza:

igen gáz, és nem géz...

örülök, hogy sikerült megnyugodnod

szerintem érdemes ezt a számot lementeni a telefonba, így nem kell vész esetén keresgélni

2012. jún. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kis drága :) Örülök, hogy semmi gond!
2012. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!