Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnak egy 1 éves...

Mit csinálnak egy 1 éves kicsivel a pulmonológián?

Figyelt kérdés
Vérvételhez éhgyomorral kell vinni?
2012. jún. 12. 21:18
 1/8 Kerria ***** válasza:

Bocs az offért:

A téma engem is érdekelne, holnap megyünk vizsgálatra a törökbálinti pulmonológiára. Így kíváncsian várom!


On: ha addig nem kapsz választ, holnap estefelé megírom nálunk mi volt a félévesemmel.

2012. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát, amint látod nem bővelkedek a válaszokban. :)

Várom a beszámolódat holnap!

Sok sikert!

2012. jún. 12. 22:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Két éves volt a fiam, mikor vittem. Meghallgatták a mellkasát, kikérdeztek mindenféle tüneteiről és vért vettek tőle (nem kellett éhgyomorra, allergia vizsgálat volt). Aztán évekig jártunk vissza 2-3 havonta, de neki tojásallergiája volt. Hogy más esetben milyen vizsgálatokat csinálnak még azt sajnos nem tudom, remélem kicsit azért segítettem! Gyógyulást a picinek!
2012. jún. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kerria ***** válasza:

Hm, ezek szerint vért is vesznek... eddig ezt sem tudtam...


13:45-re megyünk aztán kiderül.


A mi tünetünk egyébként 2 hónapja tartó köhögés. Ami hol kevesebbszer fordul elő, hol sűrűbben, de ugyanolyan csúnya. Dokinéni nem hall semmit, emiatt inkább beutalt és mennyünk biztosra.


Délután/este jelentkezem majd, hogy mit is csináltak.

2012. jún. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kerria ***** válasza:

uhhh, helyesírás 1-es...soory


menjünk!

2012. jún. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekünk állandó laryngitis miatt kell menni. Fulladni nem fullad, de egyfolytában ugató köhögése van.

Várom a beszámolódat!


Jobbulást a picinek!

2012. jún. 13. 13:06
 7/8 Kerria ***** válasza:

No, hát első lépésként olyan sok kérdét tettek fel, hogy csak na... és volt hogy többször is megkérdezték ugyanazt (vagy minket akartak ellenőrizni, vagy nem tudom).


Meghallgatta a babót, és megnézte a torkát is. Itt nem talált semmi rendelleneset, így tüdőröntgent készítettek.

Szerencsére azon sem találtak semmi betegségre utaló dolgot.


Mivel a köhögés, és a fokozott izzadás miatt kerültünk ide (a babahordozóban a feje környékén sólerakódás van), emiatt tovább lettünk irányítva verejtékvizsgálatra.

A köhögésre (pedig ott is köhintett a kislányom) semmit nem találtak, ami kiválthatná. Felajánlottam a dokinak, hogy felveszem videóra, amikor hosszabban köhög, mert vissza kell mennünk a verejtékvizsgálat eredményével.


Rengeteg gyerkőc jött vissza vérvételről is, és bár nem tudom mi a kóresetük, de nem hiszem, hogy éhgyomorra mentek.


No, hát ennyi a dolog. Sajnos a köhögése továbbra is rejtély, hogy mitől van, vagy hogy mit adjak neki arra, hogy elmúljon.


Kérdeztem a dokit, adjak e neki pl. STODAL szirupot, erre azt mondja, adjak, ha magamat akarom megnyugtatni, mert amúgy nem hinné, hogy használ.... pfff. Persze arra nem válaszolt, hogy akkor mit kéne tennem, mert ha közösségbe viszem, az Anyukák csúnyán néznek rám, amiért ilyen csúnyán köhög...


Nálatok milyen ez az ugató köhögés? Hogy kezdődött? Lehet nekünk s az van esetleg...


Jobbulást Nektek is! Írd meg az eredményt, ha már ti is túl vagytok a vizsgálatokon.

2012. jún. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát velünk nem sok minden történt. Levették a vért és kaptunk új időpontot 2 hét múlvára, mert a doktornő ma nem volt. 1,5 hónapig erre vártunk, aztán tessék....

Az ugató köhögés a kruppos köhögés. Száraz, mélyről jövő, olyan, mintha a gyerek "ki akarná köpni a tüdejét", félelmetes hallgatni.

A lányomnak ez van 3 hónapja. Pár napig tart, van néhány nap/hét szünet és kezdődik elölről. Az első alkalommal be is fulladt, vagyis elérte a kruppos roham, nem kapott levegőt. Akkor kapott szteroidos pipát. Azóta "csak" köhög, nem fullad be.

2012. jún. 14. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!