Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen felborult a napirendü...

Teljesen felborult a napirendünk, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

kisfiam 6,5 hós, 1,5 hete abbahagyta a szopizást magától.Azóta reggel és este is tápszert kap helyette.eddig a napirendünk a következő volt.:

reggel 7 kor szopi

10kor gyümölcs,

fél 1kor tápi,

4kor tejpép

fél7kor tápi,

9kor fürcsi majd szopi és reggel 7ig alvás


most viszont ha reggel 7 fél 8 kor megeszi a tápit akkor csak 11 felé kéri a gyümit,de akkor már az ebéd kitolódik 2 re és az alvásai is tiszta kuszák..

most épp nyűglődik,lassan elalszik,de ugye kb fél óra múlva kel is enni és tiszta hiszti mert keveset aludt.viszont majd csak az ebéd után ami 2 körül van alszik el..Akkor alszik 5ig kb.majd tejpép és a köv tápi ugye 8 után lenne,de ha előtte megfürdetem és a tápi után leteszem akkor 11 körül felkel enni és rettenetesen nehéz visszaaltatni...viszont ha nem fürdetem meg 8 után,akkor meg fél 11 kor van a fürdetés.

ti hogy csinálnátok??

Mert én már tisztára hulla vagyok.Szinte egész délelőtt a kezemben nyűglődik..


2012. jún. 13. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A babák "napirendje" folyamatosan változik, nem lehet "bebetonozni". Neked kell rugalmasabban alkalmazkodni.

Valamikor 1 éves kor körül alakul ki egy olyan napirend, ami aztán évekig is állandó lehet, onnantól, hogy délután egyszer alszanak.


Addig meg igény szerint próbál kitalálni, mi a jó neki.

Lehet, hogy ő inkább evés előtt aludna már.

Nehéz erre rájönni kívülállóként.

Ennyi idős babánál az a legjobb, ha elcsíped, amikor még nem hulla fáradt, de már elég álmos, és akkor altatod. Illetve akkor adsz enni, amikor éhes.

Sajnos a tápszeres táplálással nincs tapasztalatom, de ezt én is nehezebbnek képzelem el, mert szopinál ugye annyit eszik, amennyit kér, és amikor kéri. Viszont azt el tudom képzelni, hogy az időpontokat így is lehet lazábban kezelni.


Megértem, hogy anyaként állandóságra törekszel, mert úgy sokkal kiszámíthatóbb az élet, de a babának nem biztos hogy az a jó.


Amúgy ma front is van, biztos ezért is nyűglődik...

2012. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod!


eddig is úgy csináltam,ahogy ő kérte,ahogy neki volt jó,de azért este 11 óráig,nem halogathatom a fürdést.És mellette még itt egy 3,5 éves gyermek is,így kénytelen vagyok valahogy kialakítani egy napirendet hogy mindenre,de legfőképpen mindenkire jusson időm...

most pl aludt 20percet,evett fél üveg gyümit,és már nyűglődik is tovább.És arról nem is beszélve,hogy reggel 7 óra óta fent van,de csak a kezemben marad el,mert ugye álmos,én pedig sehol nem tartok sem a házimunkával sem az ebéddel,mert ugye egy kézzel azt elég nehéz elvégezni...

2012. jún. 13. 11:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Én abban hiszek, hogy akkor jó a babának, ha az anyukának is jó. Tehát, amikor én ki voltam készülve akkor a kisfiam is tiszta hisztis volt. Nálunk igen hamar összekeverte a nappalt az éjszakával és nekem azt mondta a védőnéni, hogy ezt nekem kell megfordítani. Én biztos, hogy ébresztgetném reggel és lehet, hogy kevesebb tápit adnék neki, így hamarabb éhezne meg újra, és ilyenek. Nálam ilyenkor még háromszor aludt a kisfiam. Ezt kb 3 nap alatt megtanulják a babák, igaz addig tényleg csak velük lehet foglalkozni. Közös játék, sétálás meg iylenek. Ebbe a nagyobbik gyermeket is be lehet vonni. Remélem segítettem neked.
2012. jún. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!