Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítsem el kisfiamnak...

Hogyan készítsem el kisfiamnak az első szülinapjára a joghurttortát? Egyszerű recepteket szeretnék.

Figyelt kérdés
Vagy bármilyen egyszerű kis tortarecept érdekel. Persze amiből már Ő is ehet:))
2009. júl. 4. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia.Mindmegette.hu-n van nagyon jó recept.(receptkeresőbe írd be,hogy joghurt és ki is fogja dobni)Bármilyen gyümivel elkészíthető és isteni finom már vagy 3x megcsináltam ja és kb.30 perc az egész.
2009. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. júl. 6. 08:21
 3/7 anonim ***** válasza:

SZia!


Én ezeket a recepteket találtam anno az interneten az első szülinapi tortának:


Francia almatorta vagy sütőtök torta

(de persze más gyümölcsből is jó)


Hozzávalók:

20 dkg liszt + 10 dkg (tejmentes) margarin + 1 tojássárgája, és annyi víz, hogy összeálljon nem túl kemény tésztává, fél óra pihentetés után többször nyújtani, és belesimítani a gyümölcstorta formába, jól megszurkálni, és 10-15 percig elősütni, hogy kicsi szint kapjon.

Eközben 4-5 szem almából kevés vízzel kompótot főzni (fél csomag vaniliáscukor, fahéj és kis cukor ízesítésnek, csak ha mar szoktatva van hozzá a gyerkőc), villával összetörni a sűrű kompótot, rásimítani a tésztára, és 2 (vagy 3) almát vékony szeletekre vágni, és azt szépen elrendezni a tetején, be a sütőbe, kb. 30 percig sütni.

Sütőtök torta: A fenti recept szerint készül, csak alma helyett sütőtökkel.


Egészséges túrótorta


Hozzávalók: 10 dkg vaj, 1 citrom leve, 25 dkg túró, 3 ek étkezési zselatin, 10 dkg cukor, 2 tojássárgája, 4 dl (növényi alapú) tejszín, 15 dkg natúr kukoricapehely, 35 dkg meggy

Elkészítés:

A meggyet kimagozzuk. A vajat megolvasztjuk és belekeverjük a kukoricapelyhet, hogy massza legyen belőle. Ezt öntjük bele a kikent tortaformába, majd az egészet a hűtőbe tesszük állni. A cukrot habosra keverjük a tojássárgával, ehhez adjuk a citromlevet és a túrót, majd az 1 deci forró vízben feloldott zselatint. A tejszínt keményre felverjük és a túrókrémhez adagoljuk. A krém felét rátesszük a kukoricás alapra, majd rásorakoztatjuk a meggyeket és a tetejére kenjük a maradék krémet. 1 órát kell a hűtőben állnia és már ehető is!


Rizstorta egyéveseknek

(Tejtermék-, tojás- és gluténmentes)

Hozzávalók

Rizs, alma, banán, cukor

Elkészítés

Főzzük meg a rizst vízben, amíg jól meg nem puhul. Reszeljünk bele egy fél almát, és cukrozzuk meg. Egy kerek tálat béleljünk ki banándarabokkal, tegyük bele a rizset, és tegyük egy napra hűtőbe. Másnapra a rizs összeáll, könnyen kiboríthatjuk a tálból.



Remélem ezzel tudtam segíteni :-)


14 hós baba anyukája

2009. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm már olyan régóta várok valami normális receptre ari vagy még1x köszi
2009. júl. 15. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:
én joghurttotrát csináltam. jogrurtokat feltettem langyítani, hozzátettem mézet, aztán zselatint, gyümölcsöt, bele a formába, aztán tettem bele babakekszet, az jól megpuhult, és be a hűtőbe.
2009. júl. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Joghurtos túrótorta egyéveseknek


Hozzávalók

Babapiskóta, túró, joghurt, mazsola / meggy / áfonya, banán

Elkészítés

Egy szép formájú tál aljára tegyünk babapiskótadarabokat. Kenjük meg egy kevés joghurttal, hogy könnyebben megpuhuljon. Keverjük össze a túrót joghurttal és cukorral, hogy jól kenhető masszát kapjunk. Végül keverjük bele a mazsolát / meggyet / áfonyát. A masszát oszlassuk el egyenletesen a piskótán. Előző este készítsük el, hogy legyen ideje összeérni. Tálalás előtt kb. 1 órával vegyük ki a hűtőből, hogy kicsit felmelegedjen, és díszítsük a gyümölcsökkel, banánnal.

2009. júl. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2009. júl. 16. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!