Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Szerintetek...

Mit tegyek? Szerintetek kibírná a kisbabám az alábbi helyzetben szoptatás nélkül?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos, még mindig aktívan szopizik. Emellett tízóraira, ebédre és uzsira már más táplálékot is kap természetesen. Az utóbbi időben eléggé megszorultunk és most úgy adódott, hogy vállalhatok alkalmi munkát, 8 órában néhány délelőtt. (6-14:00) Viszont nem tudom, hogy hogy viselné a babám ha cumisüvegből inná meg a tejet. A Párom tudná vállalni ezeken a délelőttökön ugyanis Ő 4 órában dolgozik hétköznaponként én pedig hétvégén dolgoznék. Fél 6kor mielőtt elmegyek megetetném, utána mindig visszaalszik és olyan 8-9 között kel fel. 10 órakor ugye tízórai (gyümölcs egy kis babakeksszel) majd délben ebéd és én már fél 3-ra itthon lennék. Vészes ez az idő? Félek, hogy a babám "érzelmileg" nem bírná. Eddig a leghosszabb idő amit nélkülem eltöltött, négy óra volt. Szintén egy alkalmi munka miatt. Mit gondoltok? Nagy felelőtlenség lenne a részemről vagy vállalhatom?
2012. jún. 7. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha szuksegetek van a penzre es van lehetoseged akkor nyugodtan vallald el. Azert a babak sem ennyire rugalmatlanok. Megha furcsa is lesz neki par napig a valtozas hozzaszokik es alkalmazkodik. Mindenkinek feltunik egy uj kezdes de idovel meg lehet szokni. Bizzal azert a babadban is. Ott a parod es nem lesz semmi gond. Ugyan mar dehogy viseli meg lelkileg. Sokszor sokkal jobban tudnak alkalmazkodni mint mi felnottek gondolnank csak eppen hihetelen elhinni egy anya szamara, hogy nelkule is tud letezni a baba par oraig. Az anyaknak rosszabb ezzel szembesulni mint a babanak.
2012. jún. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én levelezős vagyok az egyetemen, 5 hónapos kora óta minden szombaton kettesben vannak apával. Nekem nehezebb volt, őt nem viselte meg. Szerintem menj nyugodtan.
2012. jún. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam. Csak voltak akik körülöttem "riogattak", hogy de mi van ha egyszer csak rákezd sírni a cici miatt és a Párom nem tud majd Vele mit kezdeni... Ha az eszemre hallgatok, akkor én is tudom, hogy kibírná, hiszen ennie lenne mit, talán még tej nélkül is meglenne egy délelőtt, csak a szívem kicsit visszatart. :)
2012. jún. 8. 00:11
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves egyetemi hallgató! Te lefejed Neki a tejcsit? Nekem nincs itthon mellszívóm, kézzel meg baromi lassú a fejés és macerás is nekem, pedig sok tejem van. Nem tudom a Te babád mennyi idős, szerinted az én 9 hónaposom már kibírná csak tízóraival és ebéddel délután fél háromig? Ahogyan írtam még reggel 6 előtt szopizna.
2012. jún. 8. 00:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menjél. Neked is jót tesz ha emberek között leszel. Ő már elég nagy, hogy el legyen anyatej nélkül, pláne ilyen rövid ideig.
2012. jún. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szintén levelezős főiskolás vagyok, ennyi idősen kibírja :). Vagy akár pohárból is adhatja neki a Párod a tejet :).


Az elején én is kézzel fejtem, előbb felkeltem, így végeztem, mire készülődni kellett (kb. 10 perc), és nem lett bajuk a gyerekeknek, én csak az alvástól féltem, mert szopizás közben alszik el (délután is újabban).


Rugalmasak a gyerekek, engem jobban megviselt a távollét :). nekem is 9 hós egyébként a kicsi, és 3 hetes volt, mikor újra kezdődött a fősuli, na az necces volt (Férjem hozta be 3-4 óránként szoptatni, na akkor kissé kikészültem idegileg, mégiscsak újszülöttről volt szó és csak anyatejes volt 6 hós koráig)


Szóval ne aggódj :)

2012. jún. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Teát is lehet neki adni két étkezés között ha megszomjazik. Hipp, Milupa instant gyerek tea, dm-benn lehet kapni.

Azért egy 9 hónapost az apukája is le tud kötni játékokkal, el tudja szórakoztatni, ha sírna utánnad, de lehet észre sem fogja venni hogy nem leszel otthon!

Ne aggódj, nem pici baba már hogy reggeltől estig cicizne!

2012. jún. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Míg otthon vagy probáld ki, hogy csak reggel meg 3 fele szoptatod meg. A cumisüveg nem biztos, hogy jó ötlet. Mikor fejnél? Van üvege? Kisfiam nem tudott belöle inni, így nála maradt a pohár.
2012. jún. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is konzultációra szombatonként. 9 hónapos korában a fiam már csak 3-szor szopizott. Volt hogy próbálta az apukája cumisüvegből etetni, de úgy nem mindig fogadta el és képes volt megvárni, míg hazaérek. Nem hiszem, hogy kilenc hónaposan gond lenne. Nem egész napra mész.
2012. jún. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2. Válaszoló vagyok. Igen, lefejtem neki a tejet, úgy kapta, sőt még a suliban is fejtem, hogy ne apadjon, nekem hamar csökken a mennyiség. Pont 9 hónapos az én kislányom is, ő reggel és este kap tejet, meg egyszer délután, de azt az elalvás miatt kéri. Szerintem is próbáld ki, hogy menne az evés, ha nem vagy ott. De biztos nem lesz semmi gond.
2012. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!