Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le gyermekem...

Hogyan szoktassam le gyermekem az éjszakai szopásokról?

Figyelt kérdés
Most már napközbeni 15-ről csökkentünk napi háromra. Két hét alatt még mindig van, amikor követelné. Éjszaka még azzal alszik vissza, de azóta mintha többet fent lenne.2 alkalom majdnem általános volt most gyakrabban ébred. Hisztek abban, hogy azért kel fel, hogy pótolja a napközbeni kimaradásokat?
2012. jún. 11. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős a baba.

Egyik gyerekem csak úgy tudtam leszoktatni, hogy elválasztottam végleg. Ő akkor 20 hónapos volt.

Igaz, én nem tudtam a napi 8-10-et sem csökkenteni. Ő nem értette meg, hogy egyszer miért lehet, másszor meg miért nem. Azt hogy "nincs több cici" viszont megértette...

2012. jún. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 alaszka ***** válasza:
Hány hónapos? Enyém 1 éves lesz pár nap múlva, éjjel ő is kel 2-3x szopizni, de ő már jobb esetben nappal csak 3x szopik. Viszont mikor kisebb volt, a kezdetekben is rengetegszer szopizott, és éjjel is sokszor. Szóval nem függ attól, hogy nappal hányszor kap. Az én babám olyan szinten volt cicifüggő még nem rég, hogy rossz napjain egész nap cicin akart lenni szinte, de akkor is ugyanúgy kelt éjjel. Még nem aludta át egyszer sem sajnos.
2012. jún. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
15 hónapos a babám.
2012. jún. 11. 23:13
 4/5 alaszka ***** válasza:
Én azon vagyok, hogy a nappali szopikat hagyjuk el, és utána jöhet az éjjel. Nappal könnyebb a figyelmét elterelni, éjjel viszont a visszaalváshoz kell. Nekik ez már inkább nyugtató jellegű dolog, és szerintem egy 15 hónaposnak ez már nappal nem létkérdés. Szóval a nappaliakat próbáld szerintem elhagyni, meg nappal nem cicin altatni.
2012. jún. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem úgy sikerült, hogy napközben szopott 3-szor, este elalvás előtt is, éjjel ha felébredt csak vizet kapott. 3. éjjel már nem ébredt fel, pedig előtte óránként szopott. Azóta este 8-7-ig alszik. Reggel ahogy felébred szopik. 14 hónapos.
2012. jún. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!