Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nappal keveset aludt a...

Akinek nappal keveset aludt a babája segítsen nekem? 3,5 hós baba

Figyelt kérdés
Az elejétől rossz alvó nappal. Az éjszaka így néz ki: este 8-tól másnap 4-5-ig alszik, akkor kis szopi majd alvás megint 7-8-ig. Akkor peluscsere kis szeretgetés majd ilyenkor ha visszarakom a lesötétített szobájába még 10-11-ig is alszik akár. Viszont ha kihozom akkor nem alszik vissza. Gyakorlatilag onnantól kezdve hogy kihoztam a szobájából este 8-ig nem képes normálisan aludni. Nagyon erőltetve max 1,5 órát alszik egész nap de azt is 2-3 részletben. Ha 7-8 órás ébredés után nem alszik vissza 10-11-ig akkor kész katasztrófa a nap! Így viszont állandóan lelkiismeretfurdalásom van, hogy már rég felkelt a nap én meg ott tartom a sötétben a szobájában(ja, ha a redőnyt felhúzom azonnal felébred). Nem baj hogy egyszerre alszik ennyit estétől délelőttig utána meg szinte semmit? Másnak is volt ilyen babája?
2012. jún. 11. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha este 8tól szinte másnap 11 ig alszik akkor ne csodálkozz, hogy nem alszik napközben.
2012. jún. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sumergo ***** válasza:
Ha így tudja kipihenni magát, akkor hagyd így aludni. Később mindenképp kevesebbet fog aludni. :-)
2012. jún. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkiismeret furdalásod a sötétítés miatt, ha nem akarna, akkor nem aludna sötétben sem. Én hiába sötétítenék be, akkor sem aludna a fiam.
2012. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem ennyi idősen már rég átaludta az éjszakát, 8tól 8ig, nappal 3x fél órákat. :)
2012. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Hasonló cipőben járok, 4 hónapos a kisfiam. Nekem is elalszik 8-kor, és a reggeliig (fél 9kor eszik) nincs is gond. Napközben nekünk is problémás volt, viszont nekem segített a napirend kialakítása. +- fél óra csúszással eszünk, fürdünk, stb. stb., és mindig leteszem délben aludni, de reggel 8-tól már nem hagytam neki, hogy visszaaludjon, mert akkor nekem sem aludt. Így hogy fent van, a nagy játékban van, hogy kiüti magát, és elalszik kb 11-kor, de napi 1-1,5 óra alvás van összesen, és nincs gond.

Szerintem próbáld ki te is, hogy reggel picit játszol vele, és délben mindig ugyan abban az időben teszed le, és hozzászokik, majd egy idő után a saját kényére-kedvére alakítja a dolgokat.

Amúgy meg úgy olvastam, hogy összesen 24 órából a felét kell alvással töltenie, +- 2 óra, és az mindegy, hogy milyen "összetételben".

2012. jún. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!