Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van ha nem eszik tápszert...

Mi van ha nem eszik tápszert egy 4 hónapos baba?

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra egy korty tápszert sem hajlandó a babám megenni,mit csináljak?Eddig almát,sütőtököt,gyümileveket kóstolt,most pépet eszik már amit a doki kiirt.Nem káros hogy folyadék nem megy?Teát is 10-20milit iszik egész nap,kb egy hete megy ez:(

2012. jún. 15. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor adj neki pl. almalevet,őszilevet illetve keress egy új tápszert, hátha...
2012. jún. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tápszer váltással próbálkozz meg... bár az én lányomnál ez nem vált be (de ő nem egyáltalán nem itta meg a tápszerét csak vannak napok amikor nagyon keveseket ivott meg, pl. 60ml-t 4-5 hónaposan, de aztán pár nap után mindíg megoldódott magától). És ha nem válik be a tápszer váltás akkor a tejpép teljesen kiválthatja a tápszert (nekünk ezt mondta a dokink). A lényeg hogy napi két tejes étkezés legen meg (tápszer és/vagy tejpép), a többi lehet gyümölcs, és főzelék.

Inni pedig ha ragaszkodsz a teához tegyél bele pici cukrot. Vagy próbálj higított gyümölcslevet adni neki. Az én kislányom imádja a Hipp teás gyümölcsleveit (500 ml-s üvegben van), ezeket vagy az almalevet, vizezve is megissza. Vizet sosem fogadott el és amióta lett vele gyümölcs és gyümölcslé kóstoltatva azóta teát sem. Bár örülnék ha inná a vizet vagy a csipkebogyó teát (mint régebben) de azt adok neki amit megiszik, a lényeg hogy ilyen melegben igyon...

2012. jún. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért furcsállom az egészet mert eddig minden további nélkül megitta mindegy volt tea,víz,tápszer,mondjuk most arra gondolok hogy vagy a kanállal evés vagy az új ízek jobban bejönnek neki,viszont csak kéne inni most minden 10 percben kínálom neki hátha.a pépes dobozra az van írva 2 étkezés váltható ki vele,meg gondolom azért egyik napról a másikra a sok szilárd kaja is megerhetné,de hát enni kell.
2012. jún. 15. 18:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok... hát igen nem ideális a hirtelen váltás, de sajnos ha nem issza meg a tápszert és másik fajta sem fog neki kelleni akkor muszáj meggyorsítani a hozzátáplálást. Én is nagyobb léptekkel haladtam pont ugyanezért. Próbálj neki mindenfélét adni (ami persze a korának megfelelő), néhány napig egyen azt amit akar, aztán megint megpróbálhatod a normál mederbe terelni az étkezéseit.. az én lányom reggelire tápszert kap, ebédre főzeléket, uzsonnára gyümölcsöt (sűrítve valamivel), vacsira tejpépet, a tízórait elhagytuk mert ne volt éhes... de volt amikor egész nap szinte gyümölcsöt evett, aztán volt hogy csak tápszert... mivel problémás evő mindíg mindennel próbálkozom ha rosszabb napja van, de aztán mindíg szépen visszaáll a rend...

Remélem hamar megoldódik nálatok is...

Fogzásra utaló tünetei nincsenek? Mert még ez is lehet az evősztrájk oka...

2012. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget:)

Megnézte a dokinő a fogát de szerinte nem jön,a szájába mindent betol nyáladzik is de ezt enm veszem jelnek mert enm cumizik és ez fennáll mióta megszületett.

2012. jún. 15. 18:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Időnként nálunk megesett ilyen, pár napig alig evett tápszert, aztán szépen visszaállt. Próbálkozz tovább vele. Viszont ha nem iszik tápszert, teáztasd, napi 1 liter folyadék legyen meg - minimum! Nehogy kiszáradjon.
2012. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!