Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez? Segítség, MEGBOLONDULOK...

Mi ez? Segítség, MEGBOLONDULOK! 2 éves kislányom, kb 2 hete olyan szinten fél a legkisebb légytől is, hogy azóta szinte egész nap sír, mert mindig lát egyet-egyet, már elalvásnál is azt keresi, illetve ugyan ez van az árnyákokkal is.

Figyelt kérdés
Már nem bírom idegileg, hiába mondom, hogy nem bánt! Babát várok, és nagyon féltem a pocaklakóm, hogy a sok stressz nem tesz neki jót! Volt így valaki közületek?

2012. jún. 16. 11:54
 1/10 A kérdező kommentje:
árnyékokkal is , ezt akartam írni. Ja és nem történt semmi, ami konkrétan kiválthatta volna ezt, pl nem csípte meg semmi.
2012. jún. 16. 11:56
 2/10 anonim ***** válasza:

Minden reakciód erősiti az ő reakcióját. Tehát ha magyarázol ő üvölt, mert akkor te magyarázol tovább. Ha kiborulsz akkor üvölt, mert te is sirsz.

tehát nyugodtan mondd neki, hogy a légytől nem kell félni, de ne foglalkozz a hisztijével.

(lehet féltékenység a születendő babárta, csak azt akarja, hogy rá figyelj)

2012. jún. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is fél az összes repülő, mászó valamiktől. Sikítozik, de azért nem csinál belőle hisztit.

Hogy eltereljem a figyelmét, odaadom neki a légycsapót és közösen kergetjük a legyeket. Ez jó móka neki:)

A kertben ha hangyát lát, akkor meg hozz a söprűt és elsöpri, hogy ne is lássa őket.

Azóta jobban viseli az állatokat mióta tudja, hogy ő uralkodik felettük a légycsapóval és a söprűvel!

Próbáljátok ki!!!

2012. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ezt csinálta,először csak a szúnyogoktól később már minden bogártól,fél éjszakákat üvöltött.Mi este átnéztük vele mindig a szobát hogy lássa nincs ott semmi és vettünk egy világítós szúnyogriasztót és azt bedugtuk az ágya mellé,ettől nyugodott csak meg,úgy érezte így biztos nem megy oda hozzá éjszaka sem semmi.
2012. jún. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi csajok! kislányom se hisztizik, sose hisztizett, hál istennek, nem olyan fajta, csak sír. Igen, folyamatosan magyarázom, hogy nem bánt, de hiába... meg ahogy írtam is, az árnyéktól is fél. És mindez egyik napról a másikra lett így. 2 hete még annyi volt, hogy anya, ott egy légy és ment tovább. a hangyától nem fél, csak ami repül. :(
2012. jún. 16. 12:10
 6/10 anonim ***** válasza:

valószínűleg ő is dackorszakába lépett, azért sír.

lányomnál a hiszti erősebb, és most kezdett el félni a kutyáktól, pedig eddig a kedvencei voltak. szintén 2 éves.


a legtöbb amit tehetsz, hogy nyugodt maradsz, elmondod, hogy nem bánt, aztán csinálod tovább a dolgod.

2012. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is bejött a légycsapó..azóta ha kell ha nem csapkodja a falat:) mindig mondja hogy "déd"=légy:)Bár ilyen hiszti rohamot nem kapott tőle soha..csak kiszaladta szobából ha bent volt egy..és mutatta nekem hogy menjek be,ő megvárta kint mig elkapom és aztán bejött..amugy is szerencsés átnézni a szobát sűrűn mert sok bacit hordoznak azok a sz@rok magukon..nem szeretném hogy összevissza szálljon az összes játékára amit a fiam "szopogat"
2012. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20hónapos kislányom szintén fél a legyektől. Mutatja, van egy ilyen jellegzetes nyekegő hangja, amiből már neki háttal állva is tudom, hogy légy van :) Ő nem sír, de addig nem nyugszik, amíg ki nem nyiffantom, vagy ki nem tessékelem a teraszra. Szerintem el fog múlni. Én is azt teszem, hogy legyintek, hogy csak egy légy, nem bánt, eltüntetem a szobából és zajlik tovább az élet, elterelem a figyelmét, kész. Nyugodj meg, minden kicsinek van valami fóbiája, majd elmúlik. (Aztán jön majd valami más életkori sajátosság :)) Boldog babavárást!
2012. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálja újabban a 2 és fél éves fiam!!! A legkisebb szöszmöszre is rámondja, hogy bogár. 100x is elmagyarázom neki, hogy nem kell félni, neki is van anyukája, biztos megy hozzá haza stb. Ettől többet nem tehetek.
2012. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3 éves fiamra is rájött eza dili, pedig tavaly nyáron együtt szedtük a bogarakat, pókokat, kukacokat... gondoltam hadd ismerkedjen meg velük.

Erre idén, ahogy megjelentek az első bogarak, még a muslicától is visítva menekül.

Estére nálunk is a bedugható szúnyogriasztó vált be, attól megnyugszik, főleg mióta egy szúnyog éjjel a fülébe zümmögött, jajj úgy visított szegénykém...


Anyósom szerint vigyem a gyereket pszichológushoz, mert nem normális, hogy visítva menekül egy légy elöl és beleremeg, úgy fél.


Szerintem meg normális, amíg nem tapasztalja meg, hogy tényleg nem bántja.

2012. jún. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!