Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak? Hogy aludjunk, egy szobában vagy külön? Összeszoknak a gyerekek könnyen?

Figyelt kérdés

Most lesz születik a második babánk nyáron, és van egy 2 éves a kisfiam. 2 szobánk van. Arra készülünk, hogy minden egy szobában fogunk aludni. A nagyot nem akarom épp most külön tenni, nehogy még jobban háttérbe szorítva érezze magát. Férjemmel se szeretnénk szétköltözni, hogy én a kicsivel, ő a naggyal.

Volt valaki hasonlóan? Milyen tapasztalataitok vannak? Megszokta a nagy, ha sírt a kicsi éjjel? Vagy ébredt és még nyugtalanabbak voltak az éjszakák?


2012. jún. 16. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

eddig veletek aludt a nagy? akkor tényleg nem most kéne külön tenni.


nálunk is 2 éves a nagy, most született a kicsi, a nagy külön alszik bő 1 éve, így is maradt,a kicsi költözött hozzánk, de amint lehet, áttesszük a nagy szobájába. (csak most még veszélyes lenne. bemászna hozzá, ráfeküdne, megmarkolászná csupa szeretetből.)


barátnőméknél kezdetektől együtt alszanak a gyerekek, nem ébrednek fel egymásra.

2012. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
na várj! még veletek alszik a 2 éves nagy???
2012. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan külön szobában vannak a tesók, de nem túl nagy a lakás. Sosem ébredtek fel egymásra. A kicsi meg simán alszik napközben akkor is, ha ricsajozik körülötte a két nagyobb.
2012. jún. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért furcsa hogy van akik egy szobában alszanak a gyerekkel, nálunk így alakult először az esti 6-7 felkelés miatt amit másfél éves koráig játszottunk, köztünk nyugodtabban aludt, aztán visszapakoltam az ágyába, most 2 éves és a saját ágyában alszik de velünk egy szobában, majd ha igényli lesz neki saját. Kistesóval kapcsolatban sokan körülöttem anya költözik kicsivel egyszobába hogy ne ébresszék éjjel a nagyot, anyukám szerint engem sosem keltett fel az öcsém annó, sokaknak csak egy szobás lakásra tellett,szerintem úgyis akkor derül majd ki ha meglesz próbáld egy sobában ha nem megy meg akkor ráérsz átköltözni a kicsivel.
2012. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, egy szobában alszunk. Úgy 1,5 évesen kapott a rácsos ágy helyett kiságyat, azóta abban alszik, csak reggel bújik hozzánk, ha felébredt. A rácsos ágyat nem pakoltuk el, mert már tudtuk, hogy jön a következő.

Sajnos a másik szobából még nem tudunk biztonságos gyerekszobát csinálni, így nem merném oda áttenni egyedül, mert reggel ki tudja mit pakolna szét egyedül...

Remélem megszokják egymást, és a nagy se fog kelni a kicsi sírására éjjel...

Amúgy - tényleg puszta kíváncsiságból, semmi rosszindulatból - nagyon kíváncsi lennék miért ilyen fura, hogy a nem egészen 2 éves gyerekünk egy szobában alszik velünk?

2012. jún. 17. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!