Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kislányom lázas,...

10 hónapos kislányom lázas, reggel így ébredt. Napközben jó kedve volt . Végbélben mértünk lázat 37,6 -ami ugye 37,1 nek számít -volt este, azonban nagyon meleg volt a feje, hónaljban 38,5! ugyanakkor . Én ezt nem értem. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

2012. jún. 16. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Az nem lehet,hogy hónaljban magasabb a hője. Lehet, hogy nem dugtad elég mélyre a popsijában vagy kicsúszott közben. Én megmérném újra a popsijában. Illetve én, ha érzem, hogy nagyon meleg a feje, akkor rögtön adok Neki Nurofent.
2012. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt szerdán,reggel úgy ébredt a fiam,hogy 39 volt a láza,kapott lázcsillapítót de csak 3 órára vitte le a lázát,délután 39,5 volt,elvittem orvoshoz és azt mondta,hogy vírus van a levegőben és adjam tovább neki a nurofent,másnap szerencsére már nem volt semmi baja!
2012. jún. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez a mérés egymás után történt és mindkétszer nagyon odafigyeltem hogy pontos legyen

a gyerek orvosi ügyelet azt mondta tartsuk 38 alatt és jó

hát nem nyugtattak meg

2012. jún. 16. 22:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Márpedig valami nem jött össze, ha két helyen tök más az eredmény. Persze lehet egy kis eltérés, de ez sok.

Popsiban pontosabb a mérés a babáknál, úgyhogy én ott megmérném még egyszer. (Hónaljban kisbabánál én nem is szoktam mérni.)

Ha tényleg lázas, akkor kúp vagy lázcsillapító szirup és reméljük lejjebb megy hamar.

2012. jún. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a lázcsillapító leviszi szépen a lázát és ha kell, akkor csinálj még hűtőfürdőt! Nekünk a Nurofen mindig leviszi hamar. És itasd(ha felkel), bár ezt biztos mondták az ügyeletesek is.
2012. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen elvinném orvoshoz mert az én kislányom is így kezdte láz, étvágytalanság stb. és olyan szájfertőzést kapott hogy két hétig beteg volt tele volt a szája hólyagokkal nem evett nem ivott viszont muszáj volt erőltetnem ne hogy kis száradjon és kórházba kerüljön. Azt mondta a dokinőnk hogy nagyon nagy fájdalmai vannak Kataflam cseppet kapott meg Tantum Verdét és Isoprinosint.Gyerekeknél nem szabad szórakozni. Most ilyen vírusok vannak : hányás hasmenés, szájfertőzés, és ez a pár napig lázas dolog az utóbbi a szerencsésebb.
2012. jún. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat .

Arra gondoltam mérést + ban nem tudom elrontani , esetleg ha rossz helyen van de akkor "hidegebb"

Holnap is csak ügyeletre tudom vinni , hívtam de ne vigyem be csak ha nem megy le a láza és 38 ,5 39 körül van,akkor kell rohanni -nem ki nem jönnek .... az ország 2 legnagyobb városa - gyermek ügyelet ,szégyen

Most jókedvűen játszik a szemén látszik nincs rendben.

Hétfőn tuti a gyermek orvosunknál kezdünk.Remélem ügyeletre nem lesz szükség.

Van nurofen és germicid kúp is ,illetve használtunk már hűtő fürdőt egyszer.

Köszönöm a segítséget.

Éjszaka ébren őrködöm.

2012. jún. 16. 22:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást Nektek!:(
2012. jún. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hűtőfürdő ,popsiban 39,4

most 37,5re levitte ,nem tudom meddig tartja ,most figyelem mert ugye 37,5re nem adtam neki semmit,alszik.

Most normális lázmérő után kutatok a neten...

Reggel megyünk orvoshoz.

2012. jún. 17. 03:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!