Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utazás babával? Mire figyeljek?

Utazás babával? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Júliusban megyünk Svájcba barátunkhoz egy hétvégére 900km-re van,az lenne a kérdésem,hogy hány óránként kell megállni? Sajnos a lányom nem egy nagy alvós baba,játékokon kívül mivel lehetne még lefoglalni? Ének az megy :-)

Éjszaka kellene indulni,akkor talán átaludná..!?

8 hónapos lesz júliusban!


2012. jún. 18. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Számításom szerint ez megállás nélküli vezetés esetén is kb. 8 órás út.

A vezetőnek is szüksége lesz kb. 2 óránként, esetleg valamivel sűrűbben egy kis pihenőre. Annyit viszont a baba is ki fog bírni, különösen, ha az első 4-5 órát végig aludja.

Majd ha megálltok, akkor eteted-itatod, a vezető is pihen. Ha tisztába kell tenni, akkor is megálltok, és a vezető akkor is pihen.


Majd mesélsz neki, meg vigyetek kazettán olyan zenét, ami nyugtatólag hat rá. Addig még ki is tapasztalhatod, melyik az, amelyik jó hatással van rá.

2012. jún. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8 hónaposan szinte végigalussza, akár éjszaka mentek, akár nappal. A meleg/napsütés miatt talán jobb éjszaka menni.
2012. jún. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2012. jún. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem,fúú nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

Bízok benne,hogy tényleg végig alussza! :-)

2012. jún. 18. 08:37
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen,gugliban már végig olvastam mindent,csak tapasztalataitokra voltam kíváncsi!

Azért,aki már volt ilyen hosszú úton csak jobban tud segíteni!

2012. jún. 18. 08:38
 6/10 anonim ***** válasza:
2012. jún. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még dadaként mentem a családdal egy hét órás útra, ami eltévedéssel együtt 8 lett. Az anyuka csak egyszer volt hajlandó megállni vmi 30-45 percre. Az akkor 11 hónapos, egyébként nagyon izgága gyermek kibírta. Én vittem magammal az alvókendőjét és amikor nyűgös volt odaadtam. Nagyon vicces volt, mert szinte azonnal elaludt és később mikor felriad, elgörbült a szája, ránézett a kendőre és a szemei azonnal lecsukódtak. :)

Vittem még neki tápszert meg babakaját. A tápszert ő már tudta magának fogni. Ha van fogantyú a cumisüvegeteken, akkor a te babád is tud már inni belőle, vagy nem? A babakajával viszont nagyon nehéz menet közben megetetni, nem jó a pozíció.

Persze, ha lehet, akkor inkább álljatok meg. Az sem rossz ötlet, ha éjszaka mentek, akkor talán egy ital és valami alvós dolog elég lesz. Este az utak sem olyan forgalmasabb, könnyebb haladni. Csak a párodat hagyd aludni előtte. :)

2012. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát cumisüveg ellenes,csak az itató pohár amiért oda van! Megállni biztos meg fogunk,mert kanalas inkább.

Nem apa fog vezetni,mert barátokkal megyünk,így majd tudunk fel váltva mellé ülni,ha már engem megunt! :-)

2012. jún. 18. 08:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Az itatópohár is megteszi, a lényeg, h valami innivaló legyen. Legalábbis az én tapasztalataim szerint a kicsiket olyan jól le lehet foglalni, ha "betömjük a szájukat" :)
2012. jún. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi 13 hónapos lányunkkal mentünk Salzburgba tavaly, ami 11 órás út volt megállásokkal együtt.

Kb. 5× álltunk meg és úgy 20-30 percekre. Tehát, nem egy eget verő időre!

A lányunk hol aludt, hol fent volt. Esetek többségében ébren volt.

Mi vittünk rengeteg zenét, főleg magyar slágereket.

Hol mesefilmzenéket hallgattunk, hol Eddát, Ákost, Bikinit és egyéb más zenét énekeltünk.

Vittem egy hatalmas szatyor játékot és amikor úgy láttam, hogy unatkozik, mindig adtam neki egyet.

Nálunk bejött az, hogy 10 darab régi játékát adtam neki oda, amit úgy 5 hónapja nem látott. Elvolt 1-2vel órákig is.

De volt, hogy nyűgös volt. Akkor megitattam, bekentem a fogát, kukucs játékoztunk..

A babákkal türelemjáték az egész utazás, mindegy milyen távra mész.

Ha te feszült vagy, akkor ő is az! Ezért kell mindig, minden helyzetben nyájas-bájasan beszélni hozzá és nagyon kedvesnek lenni.

Nem árt, ha az utazás alatt kikapcsolsz magadban minden feszültséget és próbálsz jókedvű, friss maradni!

2012. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!