Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónaposan nem kel...

3 és fél hónaposan nem kel fel éjszaka, nem túl sok idő ez egyhuzamban?

Figyelt kérdés

Este 8 körül megiszik kb 170 ml tápszert, kicsit később fürdés, aztán 10 felé lemegy még átlag 100 ml.

Ezzel úgy kidől, hogy van olyan, hogy reggel 8-9-ig fel sem ébred.

Mindig azzal nyugtatom magam, hogy ha éhes vagy szomjas, akkor úgyis sírni fog, de néha azért aggódom, hogy ez az időnként 12 óra nem sok-e még ilyen pici korban evés-ivás nélkül. Mit tudtok vagy mit gondoltok erről?


2012. jún. 18. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, az én lányom öt hetes kora óta 10-12 órákat alszik éjszaka egyhuzamban. :) Most hét hónapos, az égvilágon semmi baja. :)

Jól gondolod: ha éhes, vagy szomjas, akkor ébredni, sírni fog.

2012. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én 1 éves fiam iszik estére 180 ml tápszert, szóval ne csodálkozz, hogy nem ébred fel enni! :))

Egyébként ő kb 2-3 hetes kora óta átalussza az éjjelt, ritkán ébredt fel eleinte enni.

Nappal mennyit alszik a babád?

2012. jún. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2és fél hónapos.Ő 3 hetes kora óta este 9-10től reggel 5-6ig alszik, mint a bunda.:) Az esti etetésnél 160ml tápszert megiszik.Örülj neki, hogy jó alvó a babád.Ha van valami igénye úgyis felkel és "jelzi" :D
2012. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj, Te is ilyen szerencsés vagy. És a Babával is minden rendben, mert úgyis sírna, ha valami nem tetszene Neki.

Nekem mindig azt mondják erre, hogy kell még egy Baba, hogy megtudjam, milyen is az igazi éjjel-nappalozás. :)

Az én Kisfiam 3 hónapos. Csak szopik, hasfájós is 3-4 hétig volt. 1 hónaposan már 10-től 3-4-ig aludt, 6 hetesen ráállt az 5-6-os kelésre. Az utóbbi 3 napban meg már 8-ig aludt. Én sosem keltettem fel, amikor 1-2-szer éhes volt éjjel, akkor jelzett. Ezt a sok alvást én most először annak tudom be, hogy ebben a melegben csak este 7 után megyünk ki sétálni, és a friss levegő elnyomja. (Aztán majd meglátjuk, így is marad-e.) Meg nappal így kevesebbet is alszik.

2012. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Örülj neki!A nagyobbik lányom 10hetes a kisebbik lányom 7hetes korától aludta át az éjszakát,és nem este 10kor ettek utoljára hanem 7.30-8kor és reggel 9körül keltek.Ráadásul anyatejesek voltak ami nem is telít annyira mint a táp.Én nagyon büszke voltam rájuk amiért ilyen okos babák és hagyják anyát aludni.:)
2012. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy ÖRÜLJ NEKI!!

Amúgy az én gyerekeim is 3,5 és 3 hónapos koruktól alusszák át az éjszakát. Mázlisták vagyunk :)

2012. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Én is örülök, hogy ilyen jó kisfiú, csak azért volt picit fura, mert 1-2 hét alatt változott sokat. Eleinte éjjel-nappal szigorúan 3 óránként keltünk, evett, aludt vissza. Aztán egyszer csak már éjjel 1 evés is elég volt, és szinte megint átmenet nélkül jött a reggelig alvás. Azóta én is kicsit jobban érzem magam, főleg, hogy van egy alig 2 éves nővérkéje is, aki ugyancsak jó baba volt, de ennyit nem aludt egyszerre ilyen pici korában még.

Köszönöm még egyszer a kedves válaszokat és jó babázást Nektek!

2012. jún. 18. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!