Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír ennyit? 4 és fél...

Miért sír ennyit? 4 és fél hetes és ha ébren van szinte folyamatosan sír.

Figyelt kérdés
Nem jó neki ha leteszem, ha felveszem szóval semmi. Engem annyira bánt, hogy nem tudom megvigasztalni. Szopizik és sokszor már közben is elkezdi, de utána biztos.Addig sír amíg el nem alszik. A tejcsi biztos, hogy elég, mert 3-4 órákat is alszik egyhuzamban. Hasfájás miatt sem sírhat mindig. Igaz gyötri, de főleg hajnalban és reggel (és ilyenkor másképpen sír, feszeng).
2012. jún. 18. 11:55
 1/9 xStefix ***** válasza:
100%

Mindent végigpróbáltál már ezeken kívül is?

Ha a hasfájás is kilőve, akkor lehet, hogy ő ilyen típus. Van, ahol sírós babának hívják, én jobban szeretem, ha többemberes babának nevezik őket. Ha ő is ilyen, akkor rá is jellemző lehet, hogy nagyon érzékeny a külvilág ingereire és sok minden zavarja. Extrém igénye van a törődésre, folyamatos gondozásra, még ha ez láthatóan nem is nyugtatja meg.

2012. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lehetne egész nap a sírás a hasfájás miatt!

Az én lányom egész nap üvöltött annyira hasfájós volt. Úgy tudtam megvigasztalni hogy a kezemre tettem a hasával lefordítva és úgy ringattam. Milyen gyógyszereket használtok hasfájásra?

2012. jún. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is ilyen volt:( Én szerintem a hasa fájt, mert már 3hónapos lesz és teljesen elmúlt a hasfájás és vele együtt a sírás is.Kinőtte!
2012. jún. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Először az Infacolt használtuk, de nem vált be. Most az Espumisant kapja. Ettől jobb, mert sokkal többet pukizik, meg kakil. Büfik is szépen jönnek. Biztos, hogy nem a has fáj egész nap, mert akkor teljesen máshogy sír (szakaszosan, amikor görcsöl neki). Meg ha a hasa miatt lenne, akkor nem aludna hang nélkül órákig.

Olyan mintha nem érezné jól magát ha ébren van. Pedig foglalkozom vele. Néha jobban érzi magát az ágyon fekve , mint a kezemben.

2012. jún. 18. 12:28
 5/9 anonim ***** válasza:

próbáld akkor kivinni többször a friss levegőre az enyémnek nagyon nyugtató volt a friss levegő, többet ért mint a cseppek.

2-es voltam.

2012. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hagyni kell, hagy nézelődjön, nem kell mindig szórakoztatni.
2012. jún. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kislányom is ilyen volt, és Stefix jól leírta mit is jelent ez: egyszerűen érzékeny volt mindenre, és sokáig tartott míg ő maga is alkalmazkodott a külvilághoz, az ingerekhez.

Többször mondták az elején, hogy hasfájós, de mikor már 10-14 végigüvöltött óra után (és ez napi szinten) bementünk a kórházba vele, akkor mindent végigvizsgáltak rajta, és a diagnózis az volt, hogy hiperszenzitív, azaz túlérzékeny.

Persze örültem, hogy nincs eü. oka a sok sírásnak, és hogy majd kinövi, de az első 7 hónapunk olyan volt, mint a pokol. Ezt nem lehet igazán megérteni annak, akinek nem sírós a babája, de ezt a korszakot nem lehetett élvezni igazán, csak túlélni. Nagyon sajnáltam őt, és én meg tök tehetetlen voltam...

Hogy meg is nyugtassalak: utána egy igazi mosolyalbum lett belőle, vigyorgott mindig és mindenkire teli szájjal, mintha az első hónapokban mi sem történt volna. Most egy huncut 2 éves, és nyoma sincs az első hónapok nehézségeinek.


Ha pedig babádnál "csak" hasfájás van, akkor reméljük hamar elmúlik.

Itt van pár taktika, miként kezelheted:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Lehet ebben a túlérzékenységben van valami. remélem gyorsan kinövi. Úgy szeretném ha boldog, nyugodt baba lenne.
2012. jún. 18. 12:50
 9/9 anonim ***** válasza:

jaj, nálunk is ez volt, ráadásul még nappal is dörömbölt a kedves szomszéd és meg is jegyezte, hogy ordít a gyerek, mindig hallják. Tök ideg voltam.

Cumi sem kellett neki, anyaszagú póló sem, semmi. Hasra fektettem, akkor jobban aludt, mert nem zavarta a kalimpáló keze-lába. Legtöbbször csak ültem és őriztem ő meg nézett. Azt szerette, amikor becsavartam takaróba és fogtam.

Egyébként meg fogadd el, hogy néha sírnia kell a babának, nem tudsz mit tenni ellene, akármit is próbálsz.

Néha csak levetkőztettem, hátha hajszál esett a ruhájába, komolyan amikor már mindent megpróbálsz, csak az elfogadás marad, hogy nem lesz baja attól, ha sír. Persze ne hagyd magára.

2012. jún. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!