Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktathatnám picit...

Hogyan szoktathatnám picit rá, hogy hason is feküdjön?

Figyelt kérdés
2 és fél hónapos babám csak háton szeret feküdni meg nézelődni. Visít ha hasra fektetem. A védőnő szerint ez nagyon nem lesz jó így.. Mit tudok tenni? Simogatni szoktam a hátát, énekelek neki, de nem érdekli. Aztán amint visszafordítom, megnyugszik. Volt másnak is ilyen? Mit tettetek? Hagyjam üvölteni?
2012. jún. 18. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos fokozatosan rá kell venned, hogy kibírja hason is.

Először 30 mp, aztán 1 perc, és így tovább.

Próbáld pl a pelenkázón hasra tenni arccal kifelé, és guggolj elé, grimaszolj, játssz neki olyat, amiről tudod hogy szereti.

Nemcsak a hátizma miatt fontos, hanem a fejform alakulása miatt is, hogy legyen hason is minél többet.

2012. jún. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is ez volt, de sok baba nem szeret hason lenni. Idővel viszont lehet megszereti. Lányom 3-4 hónapos koráig nem akart hason lenni, üvöltött, így max. 5 percre tettük le (azért kellett, mert ő kicsit hipotón volt, és a hasalás jót tesz, de azért órákra nem hagytam üvölteni szegényt).

3-4 hónaposan viszont már aludni is szeretett hason, nézelődött, jól elvolt, tehát megszerette.

Mozgásfejlődése átlagosan, rendben zajlott!

2012. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom!

Apránként kell. Azt ne várd meg míg visít. Inkább többször, rövidebb időre!

Az enyém akkor szerette meg igazán, amikor meg tudott fordulni!

2012. jún. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
SZerintem várj még, majd megszereti. Amúgy a lányom sem szeretett hason feküdni, csak ha a combomon feküdt, ahogy én ültem. Próbálgasd sok több pózban, nem csak az a jó , ha az ágyon fekszik. Próbáld ha háton fekszel a hasadra rakni, a lábadra, emelgesd őt a vádliddal, vagy a babakocsiban, stb. :)
2012. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor megpróbálom fokozatosan, meg a többféle póz kipróbálását is :)
2012. jún. 18. 14:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia,


enyém is utált hason feküdni.Most 4,5hónapos.Hátul még mindig van egy kikopott rész a buksiján:)) kb 3 hónap után kezdte élvezni a hason fekvést,amióta meg már átfordul ide oda,azóta már általában éjjel is úgy alszik.Ne aggódj.Teljesen felesleges szerintem:)

2012. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jah,


3-ik babám,úgyhogy nem tapasztalatlan:))

2012. jún. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!