Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája csak szoptatás...

Akinek a babája csak szoptatásra tud elaludni este és nappal is, később hogyan szoktatta le erről?

Figyelt kérdés

2012. jún. 18. 17:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem tőlem várod a választ, de az én lányomnál előtérbe került a víz, miután leválasztotta magát, most már azt is oda kell készíteni az esti elalváshoz, s ha éjjel megébred, akkor nem a cicit, hanem a vizet keresi. Elalvás szempontjából nálunk még mindig én altatom, hiába nem kér cicit, velem szokta meg, így engem igényel. Beindult egy rutin, van egy kedvenc lapozós könyve, amit egyszer elolvasunk, utána mondom neki, hogy most már nem olvasunk, majd holnap, ezután még beszélgetünk egy kicsit, mindig ami épp neki eszébe jut a saját pár kis szavával, vagy hogy mit csináltunk aznap, vagy mit fogunk holnap, mondom neki, hogy most már aludjon, és szépen elalszik a takaróját vagy a maciját fogva. :-) Nem igényli a simogatást, mondjuk apja is olyan, hogy ha simogatják, akkor nem tud elaludni, én meg pont olyan vagyok, hogy ha babrálnak a hajammal vagy ilyesmi, akkor tök jól be tudok aludni. :-)
2012. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

8. vagyok.

Miután elválasztotta magát, elég könnyen elaludt rögtön, annyi volt, hogy egy pár hétig mellé kellett bújnom az ágyban, és megvárni, míg elalszik. De aztán ezt is elhagyta, közölte, hogy ő már nagyfiú, és egyedül fog aludni. :) Azóta nincs is gond.


Nem, nekem nem volt frusztráló semmi. Mi 2,5 után szerettünk volna próbálkozni, és ha nem választotta volna el magát, terhesen is szoptattam volna, de még a próbálkozás előtt elválasztotta magát... Inkább nagyon furcsa volt, hogy a 2,5 éves gyerkőc után egy újszülöttet szoptattam. :)


Én kb. 2 éves korától tudok melltartó nélkül aludni, mert onnantól már nem szopizott nagy mennyiségeket.


Ha magát választja el a gyerkőc, akkor nem hiszem, hogy ez zavarná őt. Legalábbis nálunk nem volt gond. Persze, volt féltékenység, de ez nem a szopizás miatt volt, hanem olyan átlagos testvérféltékenység. Én egyébként szoptattam volna terhesen is, sőt, akár tandemben is, ha a nagyobb nem hagyta volna abba.

2012. jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Én ezt nem értem? Kedves Anyukák,ne kételkedjetek magatokban,hallgassatok az ösztöneitekre!Ha a babád 2,5 éves korában még cicin szeretne aludni,hát tegye azt!A lényeg,hogy Neki jó legyen!Miért jobb az,ha egy műanyag cumit vagy cumisüveget erőltetsz a szájába?Csak azért,mert valaki megrökönyödik azon ,hogy egy 2,5 éves gyerek még szopizik?Ilyenkor,nem csak a cicit kell meglátni,azzal vele jársz Te is,azaz Rád van szüksége,de hát az orrodat még sem adhatod a szájába!Kutatások bizonyítják,hogy a sokáig szoptatott gyerekek,sokkal kiegyensúlyozottabbak,határozottabbak,kommunikatívabbak lesznek!És sokkal könnyebben alakítanak ki kapcsolatokat!Légy büszke arra,hogy szoptatsz,úgy ahogy azt a természet megírta!Nem egy gyárban előállított műkaját adsz neki BPA mentes cumisüvegből,ha nem a testedből táplálod,melegséggel,törődéssel és sok sok szeretettel! :)Egy szoptató anyuka!
2012. jún. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Azta, 13-as, nagyon jól leírtad, én is pont így gondolom, csak épp nem tudtam volna így megfogalmazni. :D

2012. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
12-es köszi szépen!:)Én nagy szoptatáspárti vagyok!De sajnos ebben az elkorcsosult,eltáposodott világban,már az a ciki,ha valami természetes!Igazából,azóta vagyok vehemens ebben a témában,mióta a főiskolát végzett védőnénik,rám akarta erőltetni,hogy 4 hónaposan,kezdjem el hozzátáplálni a babámat,holott minden szakirodalom és más védőnők,anyukák is azt ajánlják,hogy az a legjobb ha baba 6 hónapos koráig csak anyatejet kap!6 hónapos kora előtt még nem elég fejlett az emésztőrendszere más tápanyag befogadására és főként ez miatt(a túl korai hozzátáplálás) van annyi allergiás,liszt és glutén érzékeny gyerek!Ja,és hozzá kell tennem,hogy úgy erőltette a védőnőnk,hogy annyi tejem van,Dunát lehetne vele rekeszteni és a fiam most 6 hónaposan 9200g és 75cm!Csak anyatejes!Majd most fogjuk elkezdeni kóstoltatni! :)
2012. jún. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Bocs, h csak most reagálok, de elutaztunk és nem tudtam netezni.


Köszönöm mindenkinek, h megosztottátok a tapasztalataitokat!

Az a helyzet, h pont a héten többször előfordult, h amikor álmos volt, akkor sem aludt be szopira, hanem utána máshogy :)

Szóval úgyis mindig változni fog a helyzet, majd lesz valahogy :)


Tényleg szomorú, hogy sokan hogy állnak a hosszú szoptatáshoz. Rengetegen azt tartják normálisnak, h 1 évesen elválasztják a gyereket.

Pedig egy évesen még kb ugyanannyit kell anyatejet kapni mint 6 hónaposan, csak a bébikajával több, amit eszik, és egy éves kor után kéne csak lecsökkenteni a tejet.

A kismama babakonyhája c. könyvben van erről egy szemléletes kép - (a táplálékok aránya és az energiaszükséglet növekedése.) Én előtte is így gondoltam, h 1 éves korig mindenképp sokat szoptatok, de ezek szerint ez orvosilag bizonyítottan is így helyes.

Egyébként nemcsak a babának, hanem az anyának is előnyös a szoptatás, pl. csökkenti a mellrák esélyét.


A védőnőkről siralmas a tapasztalatom (most volt szerencsém hármat is megismerni, mert folyton egymást helyettesítették) Én orvos vagyok, és elég sokszor mondtak olyat, ami nem igaz, néha nagy baromságot, néha csak lényegtelen apróságot, nehezen álltam meg, h ne javítsam őket ki, de igazából felesleges,

volt olyan, h mondtam valamit (a gyógyszertári mosdókenőcsről, h azt sima krémnek is használják, így nem baj, ha rajta marad a gyereken fürdetéskor), erre azt mondja, h az nem úgy van. Hát egy csomó receptben ez a krém alapja...

Főleg a laborleleteket ahogy értékelik!!!!

Meg ismerősökkel beszélve az is érdekes, h ugyanarról a dologról teljesen mást mondanak védőnők. És nem valami nevelési kérdésről, hanem olyan dologról, h mit mikor ehet a baba (pl. a citromra azt mondják 1 év után, van olyan ismerősöm, aki meg a védőnője tanácsára a fél év alatti babát citromos-édesítőszeres vízzel itatott.)

Szerintem ilyen dolgokban lehetne azért valami egységesebb álláspontjuk.

Egyébként ami szomorú volt: egy lelki probléma miatt lecsökkent a tejem, és pár hétig tápszert is kellett adni. Amikor a védőnő megtudta, egy kérdése volt: melyik tápszer, de pontosan mondjam a nevét, mert felírja a kartonra. Arról semmi, h mi történt, vagy valami tanács... Eggyel több tápszeres baba, oly mindegy...

Sikerült megnövelnem a tejet(szopis klubban laktációs tanácsadó megerősített, h jó, amit csinálok, ez nagyon sokat jelentett, és végül elhagytuk a tápszert) Amikor meg menni kellett vizsgálatra, csodálkoztak, h csak anyatejet kap!


Köszi még egyszer a válaszokat!

2012. jún. 28. 12:04
 17/17 A kérdező kommentje:
... vízzel itatta.
2012. jún. 28. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!