Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája csak szoptatás...

Akinek a babája csak szoptatásra tud elaludni este és nappal is, később hogyan szoktatta le erről?

Figyelt kérdés

2012. jún. 18. 17:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

dajkálás, majd simogatás.

vagy ha már érzed, el akar aludni a cicin, beszéld meg vele, hogy nem cumi, nem alhat vele a szájában.

és nem "szoptatós" testtartásban, hanem állva.

2012. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nálad ezek tényleg működtek?

Nálunk sajnos ezek nem jönnek be.

Semmi ilyesmire nem alszik el, hiába fáradt, órákig lehetne szenvedni, ezért egy idő után feladom és szoptatom,

és csak alvás közben húzhatom ki a mellem a szájából, egyébként reménytelen az elalvás.

2012. jún. 18. 17:57
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a babád?


Én mondjuk nem próbáltam leszoktatni, elkezdte inni a rendes tejet napközben egyre többször, és egyszer csak elkezdte azt cicinek hívni, meg ha kérdeztük, hogy ki adja a tejet, akkor mondta, hogy bú-bú (nála ez a mú-mú volt, mint boci). Egyre kevesebbszer kérte a cicit, aztán már egyszer sem, ez 21 hónaposan volt.

2012. jún. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Cumisuvegre csereltem, nappal teat iszik, este tapszert, kiveszem a szajabol, berakom a cumit, lerakom es alszik. Erre sajat magatol allt at. Most 13 hos. 3 honapja nem cicizik. Igazabol ez sem leszokas... De jobb, mintha cicizne egy ekkora baba.
2012. jún. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Mennyi idős a babád?

Én is próbáltam leszoktatni egy darabig, tényleg mindent kipróbáltam, de sehogy nem jött össze. Aztán úgy voltam vele, hogyha ezt igényli, akkor aludjon így. Végül akkor szokott el erről, amikor teljesen elhagyta a szoptatást, 2,5 évesen. De egyébként azzal sem volt gond, ha mással aludt, mert akkor tudta, hogy az nem én vagyok, és az illető nem tudja megszoptatni.

2012. jún. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
2, 5 evig szoptattal??? uramisten, egy nagy gyereket???? Bocsi az offert, de sosem ertettem az ilyen anyukakat! miert jo ez???
2012. jún. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Pont ezért kérdem, mert sok olyan ismerősöm van, akinek 2-3 éves a babája és nem tudja leszoktatni.

Az én babám még kisebb, de jó lenne valami más altatási módszer. (Nagyon szívesen szoptatom, csak rossz, hogy az elalvása a szoptatással függőségbe került)

Persze ha eddig bármi bejött volna, akkor nem alakult volna így, de nekünk az első két hónapban nappal semmit nem aludt, és este is csak éjfélkor aludt el... Hulla fáradtak voltunk... Ilyenkor már örül az ember, ha a szopiba belealszik.

De nem tudom, hogy később mi lesz.

Akkor ezek szerint vagy magától elhagyja (de ez úgy tűnik az ismeretségi köröm alapján, meg amit Te is írtál, h 2-3 éves kor után van) vagy át kell szoktatni cumira, cumisüvegre :( ami sajnos nem olyan jó megoldás.


Szerintem az, hogy 2,5 évesen magától abbahagyta, pont azt jelzi, hogy eddig volt rá szüksége, és jól tetted, h szoptattad. Az emlősállatokból párhuzamot vonva állítólag a legtöbb gyerek 2-4 éves kora körül hagyná abba a szoptatást, ha nem befolyásolnák és hagynák, h az legyen, amit akar.

2012. jún. 19. 15:50
 8/17 anonim ***** válasza:

A 2,5 évig szoptató vagyok...


"2, 5 evig szoptattal??? "

Igen.

"uramisten, egy nagy gyereket????"

Szerintem egy 2,5 éves egyáltalán nem nagy gyerek. A nagy gyerek egy 6-7 éves...

"Bocsi az offert, de sosem ertettem az ilyen anyukakat!"

Én pedig téged nem értelek: miért nem tudod elfogadni, hogy valaki máshogy csinálja, mint ahogy te? Én sem szólok be soha olyannak, aki rövid ideig szoptat, úgyhogy kérlek te se tedd.

"miert jo ez???"

Azért, mert a gyerekem eddig igényelte. És nekem sem okozott gondot. Plusz sok kutatás igazolta, hogy ez jó a gyereknek.

Egyébként nem értem, hogy miért olyan "durva" dolog, ha valaki sokáig szoptat? Azon, ha egy gyerek 4-5 évesen cumizik/cumisüvegből iszik/szopja az ujját, azon senki nem akad fenn (amúgy én sem)...


Kérdező, köszi, hogy nem támadtál le. :D

Igen, szerintem is vagy magától elhagyja vagy cumit/üveget adsz neki. Vagy még az jutott eszembe, hogy lefekvés előtt adhatnál neki pohárból/bögréből lefejt anyatejet (vagy ha már iszik tehéntejet, akkor azt). Hátha utána már nem fogja igényelni alváshoz a szopizást (bár többnyire nem a tej a lényeg ilyenkor, hanem maga a szopizás, úgyhogy nem garantálom, hogy működni fog, csak egy ötlet volt).

2012. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen, biztos, hogy a cici a lényeg. Egyértelmű, hogy már nem éhes, hiszen szopizott, és ha félálomban túl korán kihúzom a mellem a szájából, rögtön mozgolódni kezd, és ha nem adom vissza a mellem v. cumit, teljesen felébreszti magát. Szóval inkább mindig odaadom, és akkor 2 másodperc alatt újra alszik!

Szóval nem használna sem az etetés, simogatás, dajkálás,...stb

Egyébként A bölcs baba c. könyv, meg mások tapasztalatai miatt kezdtem pár napja parázni, hogy mi lesz. Ugyanis a könyv szerint a szoptatás is ugyanolyan függőség lefekvéskor mint a cumi, cumisüveg, ringatás, ... Ami igaz is, hiszen még nem olyan rég alszik így el (végre!) de már most olyan függőség van a szopi-alvás között! Cumival csak nagy ritkán alszik el, de azt meg úgy utálom.

Viszont hiába tartom igaznak, logikusnak, amit ez a könyv ír, mert a gyakorlatban számomra lehetetlen megvalósítani, amit ajánl.


Tegnap ajánlottak egy könyvet: William Sears: Éjszakai gondoskodás. Kivettem a könyvtárból, mondjuk még nem sokat olvastam, de nagyon tetszik. A könyv szerint ez a normális, h szopiba alszik bele, és lehet, h későn, de az az ideális, ha magától választódik majd el.

Úgyhogy most befejezem a parázást :)


Szóval nálunk is tuti sokáig fog szopizni, amennyire szereti!!!


ÉS amikor 2,5 év után abbahagyta, hogy aludt el utána Veled? És másokkal még a szoptatási idő alatt?


Nekünk nagy ritkán cumival elalszik, szóval ha már nagyon fáradt, esetleg így más is el tudná majd altatni...


A másik kérdésem az lenne, hogy Neked milyen volt ez, nem volt frusztáló semmi benne. Pl. olyasmire gondolok, ha kb. 3 éves korában szeretnénk kistesót, jó lenne egy kis szünet a mellnek, nem? Vagy amikor már csak reggel-este szopizik, az nem olyan sok...

Én még most is egy laza melltartóban és melltartóbetéttel kell hogy aludjak, és jó lenne kicsit anélkül is, de biztos ha már csak este szopizik, már nincs annyi tej és talán nem csöpög a másikból...

2 ismerősön is van, aki újabb terhesség alatt is szoptat, egyiknél a felénél abbahagyta a gyerek, de a másik még most is szoptat. Ha megszületik a baba, nem lehet, h megutálja a nagyobb, h miatta nem szopizhat? Mondjuk ez a lány biztos tovább szoptatná őt is. Tudom, h van ilyen tandemszoptatás, amikor tesók szopiznak, de nekem ez már fanatizmus :)


Ezek jutottak eszembe. Légyszi arra mindenképp válaszolj, h a leválasztódás után hogy aludt el. Kíváncsi vagok, h ilyenkor hogy történik, ha a simogatás, stb... korábban nem jött be.

Köszi a választ!

2012. jún. 21. 08:33
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell reagálni az ilyen korlátolt látásmódú kommentekre, mindenki úgy csinálja, ahogy neki és a gyerekének jól esik. Ahogy mondtam, én 21 hónapig szoptattam a lányom, saját maga szokott le úgy, hogy 24 hónapos lesz, mikor a kistesója érkezik.


Arról megoszlanak a vélemények, hogy jó-e úgy szoptatni, hogy közben terhes is vagy a következő babával, nekem a védőnő már a lányom 18 hónapos korában mondta, hogy hagyjam el vele a szopizást, de mivel a leleteim rendben voltak, én úgy voltam vele, hogy majd elválasztja magát amikor akarja. Interneten sem olvastam sehol konkrétan azt, hogy káros lenne a terhesség alatti szoptatás. Picit fáradtabbnak éreztem magam így, hogy a pocaklakó és a lányom is kiveszi belőlem a részét, de ettől eltekintve semmilyen káros hatását nem éreztem.

Szerintem, ha megérik rá, el fogja hagyni a szopizást.

2012. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!