Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altatjátok azokat a...

Hogy altatjátok azokat a babákat, akik korábban cicin aludtak el, de már nem szopiznak?

Figyelt kérdés
Még szopizik és csak cicin hajlandó elaludni. Félek előre, hogy mi lesz később. Nagyon nehéz lesz? Van valami tuti tipp?
2009. júl. 5. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Ez engem is mindig nagyon érdekelt, és én is ugyanígy féltem a helyzettől. Én egy 1 éves kislány anyukája vagyok, aki még reggel és este cicizik, napközben is cicizik, de nagyon keveset és már nem alszik el rajta. 1 hete kb. azt csinálom napközben (még 2x alszik), hogy cici után, ami tényleg csak 1-2 szopi, van hogy még az sem kell neki, megölelem, beszélek neki, hogy most megyünk aludni a kiságyba, puszi, aludjál jól, szép álmokat,stb... és beteszem a kiságyba. Van egy kis puha elefántja, amit alvás előtt mindig odaadtam neki, most anélkül nem is menne be a kiságyba. Elköszönök, intek neki, mondom, hogy kint leszek a konyhában, és 15-20 perc, max fél óra,mire magától elalszik. Volt olyan, hogy először picit nyüszizett, de aztán eljátszott a másik puha játékokkal, beszélgetett, és egyre halkabb lett, miután bemegyek megnézem, mindig a Fánit ölelve alszik, szép nyugodtan. Este még nem próbáltam, mert nagyrészt este még cicin elalszik, de ha nem megy már az sem, este is meg fogom próbálni, mert egyre jobban hiszek abban, hogy szükségük van arra, hogy maguktól aludjanak el, és ezt is meg kell tanulniuk. Sok sikert kívánok! És mint minden máshoz, ehhez is türelem kell. El fog aludni.
2009. júl. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

a rokonságban két helyen vannak ilyen korú kisgyerekek - egyik családban a szülői ágyban alszik a baba - ezt semmiképp sem szeretném, főleg, hogy a babám ügyesen alszik a kiságyban szopi után

a másik családban az anyuka alszik a gyerekkel a gyerekszobában - hát ez sem megoldás szerintem, hogy apukát egyedül hagyják


jó amit írtál! eszembe is jutott, hogy kis koromban én is szőrös állatkával aludtam el, amit ölelgetni, szeretgetni tudtam elalvás közben

2009. júl. 6. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!