Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt és szoptatós...

Tapasztalt és szoptatós anyukák segitenétek?

Figyelt kérdés

Ma 3 hetes a fiam.3.9kg-el született és 51cm-el.Elejétől fogva nagy étvágya volt,2.-ik nap már megevett 90ml-ket egyszerre.Most viszont már több mint 1hete 120-150ml-t (tegnap 170ml ment le)is megeszik és ráadásul nappal 1óránként.Nem győzök fejni,szoptatni,akkor sem elég neki.Védőnő tanácsára néha kap 30ml tápot is az anyatej mellé,mert aludni sem nagyon alszik,állandóan éhes,bár ezt nagyon hanyagolom.

Aggódom,stresszelek is mert alig birom,meg állandóan az a kérdés foglalkoztat,hogy ez normális vagy valami baj van?!

Ma 4.7kg és 55cm.

Valakinek volt már hasonló problémája?

Köszönöm a válaszokat.


2012. jún. 20. 16:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

en pontosan emlekszem hogy ennyi idosen en le sem tettem a kezembol a kislanyomat, egyfolytaban szopott, volt hogy felora volt hogy 5 perc telt el 2 szopas kozott, de nem adtam semmi tapot neki. akkor nagy meleg volt, augusztus, en annak tudtam be hogy biztos szomjas, meg amugyis szeret szopni, de a lenyeg hogy nem engedtem es hatarozottan szoptattam, en nem tudok neked tanacsot adni, csak elmondom hogy szerintem a meleg miatt normalis hogy folyton enne-inna.

miert fejsz?

2012. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 100% hogy nem éhes. Nem értem, hogy a védőnő miért tanácsolta a tápszert??? Ennyi tej esetén???

1 óránként ha ennyit eszik, az rengeteg. Nyugtatásképpen cumit próbálj neki adni, szerintem 2 óránként is elég ekkora adag.

2012. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

ja es nemsokara 2 eves a kislanyom, meg mindig szopik


24/n

2012. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Szió!


Ezt növekedési ugrásnak hívják és teljesen normális. Lesz még hathetes, valamint három és hat hónapos kor körül.

Ne adj neki tápot, mert úgy nem fog beállni a megnövekedett igényeihez igazodó "kínálat" a melledben.


Tudom, nagyon durva, de túl kell élni, nálunk csak pár nap volt.


Kitartás!

2012. jún. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi tej mellett én sem értem miért mond ilyet a védőnő!. Minél többet szopik, annál több tejed lesz, csak ne stresszelj. Olyan jó súlyban van, baj nem lehet. Én is azt mondom adj neki cumit, vagy esetleg vizet.
2012. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem otthon élek,itt csak 15fok van.Fejni azért fejek,mert le van neki picit tapadva a nyelve és igy könnyebb nekem etetni éjjel.Cumit próbáltam és azóta is folyamatosan próbálom,sir,kiköpi.Én sem tudom elképzelni,hogy éhes lenne ennyi adag után de rázza a fejét(rázza bele a szájába a cicit) ha rakom bele a cicit vagy az üveget és egyből úgy eszik mint aki soha ezelőtt.
2012. jún. 20. 16:27
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

Szia.

2 tanácsom mindenképp lenne.

Első:ne méricskéld mennyit eszik,aranyszabály és hidd el feleslegesen teszed ki magad annak,hogy rágódj, gondolok arra,ma 170 ml-t megevett holnap csak 80-at fog.Az első kérdésed az lesz mi a baja?Pedig semmi.

A második:(nekem agyerekorvos magyarázta el!!)

a kisbabáknak a tejcsi olyan,mint nekünk a töltött káposzta,jól belakunk a gyomrunk feszül,majd felfújódik,és még szomjasak is leszünk,erre anyuka megszoptatja a babát aki amúgy is tele van,mert biztos éhes maradt,szomjas,jó neki a cicin.

Tudom,hogy az igény szerinti szoptatás miért jött be a köztudatba,miért jó a babának mamának,DE nem mindegyik babának jó!Told ki az etetések időtartamát legalább 2,5-3 órára!

Különösen,ha tápit is kap a baba az anyatej mellé,akkor ki kell bírnia,a gyomrának pedig pihennie kell.Egy két nap alatt rááll.

Te! ne idegeskedj,ne stresszelj,a szoptatás nem művészet,nem egy dolog amit tanulni kell,csak el kell hinned,hogy éppen olyan ösztönös dolog,mint az,ha magad mellé veszed a kicsit soha nem feküdnél rá,mert az ösztöneid nem engedik.:))Csak lazán,élvezd,hogy veled a baba,nézegesd,csodáld,vésd emlékezetedbe milyen pofikat grimaszokat vág,legyél egyszerűen boldog anyucija egy csodás kisfiúnak:)

2012. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%
2-es vagyok, és mi a múltkor a sürgősségin kötöttünk ki, mert ugye követtük az igény szerinti szoptatást. Megnyikkant a fiam, már adtam is neki. 1,5-2 óránként. Pár nap után napokig nyűgös volt, mígnem 2 napig csak sírt, állandóan kakilt, ami véres is volt már a végén, és muszály volt elvinni. Azt tanácsolták, 3 óránként etessek, mert mindig kiette a "hígját" és ez okozott nála bélpanaszokat, felmaródást a belében, és a vér is ettől volt. Mi meg azt hittük mindig éhes, persze, ő a hasfájására is elfogadta a mellet. Azóta kutya baja.
2012. jún. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom ki az a sötét barom aki lepontozott, de Kérdező: guglizd meg, hogy "növekedési ugrás"...
2012. jún. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én nagyon szivesen kitolnám 3órákra,csak azt nem tudom hogyan,mert addig vörösre üvölti magát.Hiába ringatom,dalolok vagy bármi,üvölt.Nem adok neki az első nyikkanásra,sőt mindig várok vele amig csak birok.Este már fáradt a kevés alvástól,mert mindig felriad nappal,még álmában is cuppog,nyelvét nyújtja vagy az öklét rakja a szájába és azt szopja.
2012. jún. 20. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!