Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám legyőzni a rámtörő...

Hogy tudnám legyőzni a rámtörő félelmeket?

Figyelt kérdés

Első babával vagyok itthon, most két hetes. A jó időben már voltunk lent sétálni, első alkalommal nem is volt gond, bár rögtön megtalált egy okoskodó nyanya, hogy ilyen picit miért hozok le. De azóta nem merek lemenni, attól rettegek, hogy sírni fog az utcán, és mindenki engem fog nézni, meg azt gondolják majd, h sz*r anya vagyok, nem tudom megnyugtatni stb...

Két napja csak sírok, mert egy sima közértbe menés is olyan távolinak és elérhetetlennek tűnik...

Mindenkinek van ilyen időszaka? Hogy győzhetném le a rámtörő hülye érzéseket?

Rettegek, hogy sír majd az utcán és nem tudom megnyugtatni...


2009. júl. 6. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez volt, bizony pánikoltam, hogy mi lesz ha elkezd sírni én meg majd jókat bénázok vele mások szeme láttára. De erőt vettem magamon és levittem. Furcsálta a babakocsit, amikor elindultunk sírdogált, de egy pár perc múlva úgy aludt benne mint akit agyonütöttek. Imád benne aludni. Általában a babák elalszanak a babakocsiban, úgyhogy próbáld meg levinni.
2009. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Szombaton levittem, egy barátnőmmel futottam össze, fagyizni indultunk. A baba annyira ordított, ki kellett venni, mert sehogy se nyugodott meg atologatásra. A vállamon elaludt, majd visszatettem, de úgy éreztem, mindenki engem néz... rémes volt.

Ma anya kísért le, már alvó gyerekkel indultam el. Jó volt a levegőn, az egyik felem még szívesen sétált volna, a másik felem meg ordított némán, hogy menjünk haza, mert mi van, ha sír??????????

Borzasztó érzés... egy óra után haza is jöttünk, itthon vagyunk majdnem fél órája, a kislányom pedig még mindig alszik a kocsiban...

Remélem, jobb lesz majd, ha a babázásba is belejövök...

2009. júl. 6. 16:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
El fog múlni, és belejössz hamar! Nem baj, ha a baba ordít, később hisztizik (mint az enyém) attól még gyerek, te meg anya! Te tanulod őt, ő tanul téged. Ne engedd hogy más elrontsa a kedved! Használd ki a szép perceket, és adj időt magadnak, MAGADRA is!
2009. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg szeretnélek nyugtatni, mert tudom, min mész keresztül...

A fiam az első kb. 4-6 hétben ordított a babakocsiban. Anya azt mondta, égő vele menni, mert mindenki megszólta. Engem is, hogy biztos éhes (természetesen éhes újszülöttel indul minden anya sétálni, nem...), házik, melege van, a legrosszabb az volt, amikor azt mondták, SZEGÉNY BABA. Mintha legalábbis vertem, vagy éheztettem volna:-(

De a gyereknek levegőzni kell, ezért nem foglalkoztam velük. A kisfiam is megszokta a babakocsit, 3 hónapos korától egyenesen élvezi. Tehát kitartás!

Nekem még a hordozókendő vált be, abban mindig elaludt. Elég hasfájós volt, ezért ha már itthon sem bírtam vele, azzal indultam. Esetedben nem hiszem, hogy jó megoldás ebben a melegben. Hűvösebb napokon jó lehet.

Boldog babázást, és zárd ki a rosszakaró, mindent jobban tudó embereket!

2009. júl. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen! Szerencsére sokan vannak mellettem a férjemen kívül, és mindenki megértően áll hozzám. És a ti válaszaitok is nagyon jólestek!

Boldog babázást mindenkinek!!

2009. júl. 6. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!