Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos babát bölcsibe?

13 hónapos babát bölcsibe?

Figyelt kérdés
Kislányom augusztusban tölti be az 1 életévét. Felvették a bölcsibe szeptembertől. Vissza kell mennem dolgozni és arra lennék kíváncsi, hogy van e valaki aki hasonló cipőben jár(t)? Hogy viselte a babátok. A kislányom nagyon anyás és a helyzetet nehezíti, hogy van egy kisfiam akit szintén felvettek és őt is be kell szoktatnom szepttől.
2012. jún. 21. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:

sajnálom, hogy nem tudsz otthon maradni velük:(

valószínű nehéz lesz...

2012. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs választásod megnyugtatna, hogy én nem tudtam beadni mert nem bírta? Állandóan beteg volt és bántották a többiek. Nekem volt választásom most 2 éves és csak játszóházakban foglalkoznak vele.
2012. jún. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam is megy bölcsibe szeptemberben,aug 26án lesz 16 hónapos,muszáj mennie mert gyakorlatra megyek majd dolgozni.nagyon társaságkedvelő,imádja a gyerekeket nagyon önálló sok mindenben,lassan 14 hónapos és most vannak anyásabb időszakai, nem igazán tudom mi lenne ha most vinném bölcsibe.Lehet nehezebb lesz kicsit a lányoddal,de ha nem tehetsz mást muszáj,az a lényeg hogy te magad biztos legyél abban hogy jó helyen van jó lesz neki,és szeretni fogja,hogy Ő is ezt érezze,könnyebben menjen.
2012. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az egész bölcsis beszoktatós kérdésben kulcsfontosságú maga a bölcsi és a gondozónénije.

A fiam október 1-től kezdi a beszokást, akkor lesz 19 hónapos. Ő a legkisebbek csoportjába kerül, ahol 1 éves kortól lesznek a babák, lesz is egy társa, aki szeptemberben tölti be az egy évet.

A gondozónénivel már találkoztunk, számomra és a férjem számára is nagyon szimpatikus, amolyan határozott, de gyengéd nagymamára emlékeztet. Amit ő mondott, hogy nagyon fontos, hogy először te bízz meg bennük, mert a gyerek érezni fogja, hogy bizalmatlan vagy, ő is az lesz, annál nehezebb a beszoktatás.

Nagyon odafigyelnek arra, hogy igyekeznek majd mindent úgy csinálni, ahogy mi szoktunk, persze, ott lesz némi szabály is a csoport érdekében. Nem veszik el a cumisüveget, cumit, lehet vinni alvós kedvencet, ha kell délelőtt is leteszik aludni stb. Nekem ezek nagyon szimpatikusak, mert a gyermek igényeit nézik elsődlegesen. Ebben a pici csoportban 12-en vannak eleve, de két baba csak márciustól kezd, tehát javarészt 10-en lesznek, 2 gondozónénire. Saját kertrészük van, nem keverednek a "nagyokkal". Már nyáron is be lehet őket vinni a gondozónénihez játszani, hogy szokják egymást.

Ezeket mind a saját bölcsitekben tudod megnézni, érdeklődni, mert mi itt írhatunk jó és rossz sztorikat, attól a ti helyzeteteken ilyen formán nem segít.

2012. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A muszáj nagy Úr!Nem lesz semmi gond.Kicsi gyerek hamarr beszokik már,mint mondjuk egy 2 éves.
2012. jún. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fodrászom,13 hósan adta be a babáját,állítólag 1 hét alatt beszokott,szeret ott lenni,és már tud pohárból inni és kanállal enni.

Most 18 hónapos

2012. jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A mi gondozó nénink is nagyon aranyos teljesen rugalmasan kezeli a beszoktatást. Nagyon szimpatikus. Nekem ez nagyon nehéz mert a kisfiamat is és a kislányomat is be kell szoktatni és bár tudom hogy jó helyen lesznek mert a városban mindenki csak dícséri ezt a bölcsit de nagyon aggódom, hogy hogyan fogják viselni. A kisfiam most nagyon anyás és a kislányom is állandóan jön utánam és ha nem lát sír. A kisfiam viszont már nagyon igényelné a társaságot. Itthon sajnos unatkozik már nem nagyon tudom lekötni. Nála csak az a fontos, hogy legyen gyerekek között, mert akkor semmi baj nincs. A kislánynál azért vonakodok mert pici és az a legrosszabb ebben a helyzetben, hogy a kisfiamnál végig nézhettem mindent amit produkál pl kimondta, hogy anya, fésülködött stb. és ezekről a dolgokról én lemaradok a munka miatt és a gondozó néni fogja nekem mondani, hogy anyuka a kislánya ezt meg ezt csinálta. Nekem ez a legnehezebb és persze, az elválás mind a 2 kicsinél.
2012. jún. 21. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!