Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak még rajtunk kívül,...

Vannak még rajtunk kívül, akik nem tudják megadni a nyaralás élményét babájuknak/gyermeküknek?

Figyelt kérdés
Én ezért nagyon rosszul érzem magam :(( Ahogy most látom előre a dolgokat, nem csak idén nyáron nem tudunk sehova elmenni. Milyen gyermekkora lesz így? Csak az ovis és iskolás programok, kirándulások lesznek neki. Amikor vállaltuk őt, még nem volt ilyen problémánk a hitellel mint most. Elvagyunk nehezen, de a nyaralás nagy nagy luxus...
2012. jún. 21. 15:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseredj el, sokan vannak ilyen helyzetben. Mi saját házra spórolunk, két éve mi sem nyaraltunk. Egy napos programokat simán tudtok csinálni és az is nagy élmény a piciknek. Kirándulás, strandolás, látogatás rokonokhoz. Ne érezd magad rosszul.
2012. jún. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Jubilee ***** válasza:
100%
1-1 napra sem juttok el vhova? Nálunk ez lesz, hogy a környéken kirándulunk, szervezünk programokat. Kimondott "nyaralás" nekünk sem lesz.
2012. jún. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
sajnos mi sem fogunk elmenni, lehet meg egy napra sem, az is sok kiadas nekunk...szerencsere kislanyunk csak 2 eves. gyereknapkor elvittuk jatszohazba, mult honapban voltunk allatkertben...nem tudom ha osszejon meg valami a nyaron...
2012. jún. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Én is úgy nőttem fel, hogy nem volt nyaralásra pénzünk, és nem gondolom, hogy lemaradtam volna bármiről is. Szerintem ne aggódj, enélkül is lehet boldog a gyermeked. Szerintem amíg kicsi, addig az nagy élmény, ha veled elmehet egy lakóhelyetekhez közeli helyre túrázni vagy bármi. :)
2012. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Mostanában divatos téma ez a nyaralás. Én már-már azt érzem, nem is ember, aki nem jár nyaralni.


Nekünk 2 gyermekünk van. 7 éves és 3 hónapos lányok. Amikor bevállaltuk az első gyermeket, akkoriban sem tudtunk nyaralásra költeni. Mindenünk megvan, a gyerekeknek is mindent meg tudunk adni, csak épp 1 hétre nem tudunk beinvesztálni 1-2 vagy akár több százezer ft-ot.

Néha Én is elkeseredem emiatt, mert nem naplopók vagyunk, hanem dolgozó, adófizető polgárok. Mégsem telik ilyenre.

De az egynapos programok jöhetnek és az is nagy élmény a gyerekeknek ám!!

2012. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kicsi voltam, nem mentünk sehova. Nem azért, mert nem lett volna rá pénz, hanem mert a szüleim nem értek rá, munka, állatok mellett. Ha tudnád, mennyire fájt a szívem, amikor a többiek arról meséltek, hogy Balatonon voltak, itt meg ott.... Én is azt hazudtam mindig, amikor kérdezték az iskolában ősszel, hogy Balatonon voltunk. 5 éve voltam először a Balatonnál, Vittem az akkor 7 éves lányomat is. Utolsó pillanatban döntöttem úgy, hogy jöjjön velem, eredeti tervek szerint nem jött volna. Tök aranyos volt, amikor megkérdezte, hogy a Balatonban vannak cápák? Vagy: és akkor most elfoglalunk egy házat?

Annyira boldog voltam, hogy ott van, és ezeket látja.


Azóta minden évben voltunk Balatonon 1 hetet legalább, idén is megyünk. Mondjuk azóta anyagi helyzetem is jelentősen javult. Ha nem tudtok elmenni több időre, de egy-egy napra sem? Nem tudom, merre laktok, de vonattal a Balcsira? Vagy valami tóra? Igazából egy ilyen picinek nem a hossz számít, hanem maga az élmény.

2012. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

azt, hogy évek múlva sem mehettek nyaralni, nem tudhatod előre!

Mi is csak úgy mentünk, hogy ingyen mehettünk egy rokon nyaralójába, meg itthonról vittünk mindenféle zöldséget, gyümölcsöt, ott alig vettünk valamit.


Idén nyáron pedig csak strandolást, egy napos kirándulásokat tervezünk. Ezt is meg lehet oldani úgy, hogy csak útiköltség meg mondjuk egy fagyizás árába kerüljön.


Mi gyerekkorunkban állandóan rokonoknál aludtunk, vagy olyan barátoknál, ahol volt gyerek.


A legjobb barátnőmék sem mentek soha nyaralni, de sulis kirándulásokra mindig tudott jönni. Egyszer mondta, hogy kicsit rosszul esik neki, hogy soha nem vitték nyaralni, de különösebben igazából nem érdekli. :)

2012. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%
Ne problémázz ezen, több embert ismerek, aki gyerekkorában még a faluból sem ment ki, utána meg bejárta a világot. Majd utaztok, ha lesz pénz. Vagy menjetek olcsóbb utazásra. Itt vannak ilyenek: www.keneditravel.hu
2012. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom,hogy a szülőknek nagyobb bánat ez,mint a gyereknek.Mert ha nem kimondottan nyaralásra gondolsz,hanem ahogy előttem is írták 1-2 napos kiránduláskora;akár a környéketeken is,azt a gyermek ugyan olyan kalandnak és közös programnak éli meg.Neki az felér egy nyaralással,akár.Neki nem a NYARALÁS számít,hanem hogy együtt legyetek,együtt éljetek át kalandokat,legyen mire visszaemlékezni.És ha ezek az emlékek csak a közeli tónál vannak ugyan,de nagyon jó emlékek,akkor mit ért volna azzal,ha pl. lementek a tengerpartra és nem foglalkozik senki vele???Élményként éljetek meg minden együtt töltött szabadidőt,hiszen ez a lényeg!
2012. jún. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg hogy egzotikus tájakra vidd ,és hetekig nyaraljatok.

Én kicsit haragszom is.Biztos neked is hiányzik a nyaralás ,illetve neked jobban,mert a gyereknek az együtt lét a fontos.

Nem igaz hogy nem tud elmenni a családdal biciklizni és piknikezni,vagy ne tudd elvinni strandra állatkertbe 1-1 napra. Együtt játszani,labdázni bújócskázni.

Felülni a vonatra ( gyerekkel 33 % olcsóbban utaztok) és elmenni egy közeli helyre hogy változatos legyen és külön élmény a vonat.

Ezek az igazi emlékek.

2012. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!