Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek nehéz 2 gyermekkel...

Mindenkinek nehéz 2 gyermekkel (2 éves + 1 hónapos)?

Figyelt kérdés

2 éves a lányunk, örökmozgó, eleven, semmi veszélyérzete, rohangál egész nap. A kisöccse 1 hónapos, légzési gondokkal született, 3 hetet volt kórházban, sajnos tápszeres is, de teljesen egészségesen hoztuk haza. Az éjszakákkal nincs gondom, a lányka alszik végig, a kisfiú is csak 1x ébred enni. De a nappalok...nehezen bírom. Próbálok a kislányommal többet foglalkozni hogy ne legyen féltékenység, eddig sikerült is, de nem tudok ketté szakadni :( Anyósom vidéken, anyu segít de csak a főzésben tud (ez is nagy dolog!) mert a naggyal nem bír, a kicsit pedig nem meri megfogni sem. A kislányunk szereti az öccsét de véletlenül fejbe rúgta a lábával. vagy pl kiveszi a cumit az öccse szájából vagy ha mondom hogy öcsinek fáj a hasa (hasfájós), akkor szeretetből megsimogatná de túl erősen teszi. Próbálok türelmes lenni és bevonni a kislányt hogy segítsen, meg is teszi, hozza a pelenkát, vagy segít fürdésnél. A Párom 3 műszakban dolgozik, besegít amikor itthon van, de ez elég ritka.

Nektek hogy megy az első pár hónap 2 gyermekkel? Tudtok valami tanácsot adni, vagy tippet hogy könnyebb legyen?

Az már csak hab a tortán hogy a császáros sebem is szétnyílt, 1 hónapja van nyílt sebem, de már kezd összeforrni. Pihenni kellene vele de nem tudok.

Imádom mindkét gyermeket és próbálok átlendülni ezen a nehéz időszakon.

Köszönök előre is minden segítő szándékú hozzászólást.


2012. jún. 22. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Az első pár hónap mindenkinek nehéz. A lényeg a napirend. A kicsit illeszd a nagyéba. Amikor a kicsi alszik, gondolom ez napi 4* lehet, oszd be, hogy pl reggel 9-10 közötti alvás alatt sétáltok, boltba mentek, a déli alvást próbáld egybe hozni. lesz hogy csak 5 perc lesz szinkronban, de majd alakul. A kora délutáni alvás alatt a naggyal játsz, a délutáni alatt játszótér. A délinél pihenj Te is. Takarítás a gyerekek mellett, vagy ha apa otthon van, vigye le a nagyot játszani, mama a kicsit sétálni, Te pedig gyors takarítás, vasalás, kaja előkészítés. Ha van konkrét szitu amire kíváncsi vagy más hogy oldotta meg, írj. Az enyémek között 22 hónap van, a kicsi már 21 hós a nagy 3,5 éves. Mivel építkezünk 50 km-rel arébb apa csak hétvégén van itthon, egész héten egyedül vagyok velük, 5. emeleti panelban. De már kialakultunk. Kitartás, az eleje mindenkinek nehéz!
2012. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, sajnos segíteni nem tudok, pont ebben a cipőben járunk. 2 hónap múlva szülök, akkor lesz a lányom 25 hós. Ugyanez a probléma vele, mint a tieddel. Örökmozgó, segítőkész, de félek, hogy ilyen malőrök nálunk is lesznek, és nem tudom, hogy fogom bírni. Azt tudom javasolni, hogy szedj magnéziumot, hogy ne legyél ingerült, mert biztosan nem könnyű. Próbálj valamilyen napirendet felállítani, és gondolj arra, hogy a nagy nemsoká oviba megy, és fellélegezhetsz. :))
2012. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia!


Más jótanácsot nem tudok írni: altasd el legalább napi 1x a kisbabát, míg anyud ott van, és addig foglalkozzon ő a nagyobbal, Te meg pihenj, aludj!! Hogyhogy nem bír vele??:) Édesanyám lábfájós, beteges, de simán építőkockáznak vagy gurigtják a labdát. /3 éves a fiam/. Ilyen kisgyerekekhez csak egy út vezet: játszani kell vele, lekötni a figyelmét.

Nekem csak ez segített, h más foglalkozott a nagyobbal, míg én pihengettem a kicsivel. /Na nem hónapokig, csak pár hétig volt ez így..../

2012. jún. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Annyiban nem értek egyet az elsővel, hogyha már van segítsége a kérdezőnek-ha úgymond kevés is- de akkor azidő alatt, míg a mama pl. levinné a nagyobbat a játszira ne a kádat kezdje el sikálni, hanem pi-hen-jen! Ez az elején nagyon fontos. Nálunk szinte mindig tisztaság van, teszek is érte, DE az első hetekben, hónapokban hulla voltam néha...és nem az érdekelt hogy a mosogatóból ki legyen pakolva. (Azt akkor megtette a férjem ,anyukám..stb.)
2012. jún. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Persze ha meg tudja oldani máskor a takarítást, akkor pihenjen. Mivel én egyedül vagyok egész héten a gyerekekkel, az agyam alapból arra van állva, hogy ha nem nekem kell velük lennem akkor pótolom a házimunkát.
2012. jún. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát,igen ez a legnehezebb időszak.Vígasztaljon később könnyebb lesz.Most még össze kell "szokni"a csapatnak,nem könnyű feledat ez senkinek.


4 gyerekes

2012. jún. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, hogy nem én vagyok a teljesen "béna", másnak sem könnyű az elején. Hm, majd összeszokunk.

A nagylány mellett folyton kell valakinek lennie, mert tényleg semmi veszélyérzete (de gondolom ez ebben a korban minden gyermeknél így van), mindenhova felmászik, rohan, esik... Anyum nekem is beteges, azt hogy nem bír a nagylánnyal, úgy értettem, hogy nem tudja levinni a játszótérre (nem tud utána szaladni), nem tudja elvinni sétálni (babakocsiban már nem marad meg), de a lakásban elvan vele 1-2 órát ha csak a lányka van itthon. A kettővel együtt nem bír.

Próbálom a nagy napirendjéhez igazítani a kicsiét, nehézkes, mert a kicsi össze-vissza alszik. Most éjjel pl hajnal 2-ig sírt, pedig eddig jól aludt. Hasfájásra próbáljuk az Infacolt és a Bio Gaia cseppet, remélem beválik valamelyik.

Köszönöm a válaszokat Nektek!

2012. jún. 23. 08:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok, a nagy most múlt két éves, a kicsi hat hetes. Nekem a következők segítettek: magnézium tabletta, napi egy-kettő. Ettől én sokkal nyugodtabb vagyok, legalábbis türelmesebb. Halolaj kapszula, a dm-ben lehet kapni, azt olvastam hangulatjavító (depresszió megelőző) hatása van, nem tudom, de nálam bevált. A nagy nekem is állandóan szeretgetné, meg majd kiborítja a babakocsiból, ráadásul beteg is volt és féltem, hogy átadja a kicsinek is. Szóval amíg etetem a kicsit addig fél kézzel a naggyal gyurmázok, rajzolok vagy mesét olvasunk. Valamint nem vagyok rá büszke, de mostanában bekapcsolom neki arra a fél órára a jim-jam mesecsatornát, az is le szokta kötni. Ja és ha nagyon fáradtnak érzed magad azt a vashiány is okozhatja, főleg, ha a terhesség alatt kellett vasat szedned, akkor napi egy db abból sem árthat. Kitartást.
2012. jún. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!