Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy egy 2,5...

Miért van az, hogy egy 2,5 hetes baba nem marad egy percet sem a kiságyában?

Figyelt kérdés
Ha felébred rögtön sír, még ez érthető is, mert éhes. Viszont szopi után sem lehet letenni, ha nem álmos állandóan karban kell tartani, mert egyébként sír. Nem gondolom, hogy hasfájós lenne. Tehát vagy eszik vagy alszik vagy sír, vagy ringatjuk ölben. Normális ez? Létezik, hogy már el lett rontva, hogy mindig kivettük a kiságyból, ha sírt? Segítsetek légyszi, első baba és jól akarom csinálni. (lehet, hogy pont ez a baj...)
2012. jún. 22. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem éhes, nem szomjas, és tisztában van a segge, hagy sírjon. Ne vedd ki, mert lesz az a baba még 10 kilós is!
2012. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pici még! Nagyon pici! Közelségre vágyik, anya megnyugtató közelségére amit 9 hónapig élvezhetett. Ez így természetes, ha majd kicsit nagyobb lesz egyre jobban érdeklődik a világ iránt akkor már nem akar majd annyit kézben lenni. Ne izgulj nem rontottatok el semmit. Az én lánykám 4-5 hónapos koráig ment így, de nálunk hasfájás is volt.
2012. jún. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek egyet az elsővel, mert amiket írtál azok csak fizikai dolgok, és a lelki? Még alig bújt ki az a baba erre a világra, minden idegen neki, látni se lát még úgy ahogy Te vagy Én. Kíváncsi lennék ha téged beraknának egy kiságyba ilyen picin akkor csöndben tűrnéd e?!
2012. jún. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg az ő fejével gondolkodni: 9 hónapig a testedben növekedett, a szívverésedet hallgatta, te tartottad melegen, hogyan is lehetne elvárni, hogy 2,5 hét múlva ellegyen egy nagy kiságyban tök egyedül? Ezt te sem gondolhatod komolyan. :)

A fizikai-lelki dolgokról meg annyit, hogy kb. 6 hónapos korig a babáknak éppolyan fizikai szükségletük olykor a testközelség, mint az evés vagy a megfelelő ruha. Tehát aki nem veszi fel a babáját, amikor "csak" ölben szeretne lenni, az éppolyan bűnt követ el vele szemben, mintha éheztetné (by Ranschburg Jenő, és én hiszek neki.)

Úgyhogy ölelgesd, szeretgesd bátran!

2012. jún. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tedd a mellkasodra ha fekszel, vagy a párodéra..az én lánykám imád ott szuszogni:))Ha ott sem marad meg csak ha járkáltok vele (mert nekünk is van ilyen) akkor bizony hasfájás.:(
2012. jún. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

normális... a pocakodban volt 9 hónapig, most miért kéne neki az ágyában "ellennie"?

ez az elrontás dolog annyira kiveri nálam a biztosítékot! ne haragudj, de gondolkozzál már, biztos kimerült vagy, de a kisbabádról beszélsz, ő nem egy tárgy, hogy mikor nincs kedved hozzá akkor beteszed a kiságyba azt csókolom! törődésre vágyik

2012. jún. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászóló elég tuskó,már bocsánat.Az én kisfiam most 4 hónapos és pont ugyan ilyen volt,mint a te babád.Nálunk 2 hónapos koráig csak messziről volt hajlandó nézegetni a kiságyát,ölből persze.Én az ég adta világon mindent,de komolyan mindent meg és kipróbáltam de semmi értelme nem volt.El is voltam keseredve rendesen.Aztán fokozatosan azért próbálkoztam vele és most 4 hónaposan értem el azt,hogy 10-20 percre elvan benne:játszik,magyaráz,lefoglalja magát.Nappal még mindig nem hajlandó benne aludni,de legalább már az éjszakákat ott tölti (ez az elején képtelenség volt szintén).És ez is szinte egyik napról a másikra lett így.Mindenképpen idő kell neki,hiszen nem rég szűnt meg körülötte az a világ,ami 9 hónapig óvta és védte.Türelem és sok törődés a titka.Nyílván nem kell a gyereket egyből felkapni amúgy,de az túlzás,hogy hagyni kell ordítani hosszú ideig.Én egyszer csináltam így:6 óráig bírta a kisfiam (pár hetes volt ekkor)!!!!Na akkor azt mondtam,ilyet soha többé!
2012. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%

Bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok!

Kedves 7.válaszoló! Szerintem ha a babád egyáltalán nem aludt a kiságyban még éjjel sem akkor azt nem lehet, hogy te rontottad el? Véletlenül nem volt olyan hogy szoptattad és nem volt kedved a kiságyba altatni, inkább magad mellé tetted?Szerintem ha valaki elejétől fogva ahogy hazaviszi a kórházból a babáját és beleteszi a kiságyba tuti megszokja hogy az az ő helye.

2012. jún. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ekkora babát még nem lehet elrontani..

Nekem a lányom 4 hós koráig szopott,addig szinte minden éjszaka mellettem aludt az ágyban,utána 6 hós koráig már éjjelre betettem az éjszakai evés után és 6 hós elmúlott picivel mikor átaludta az éjszakát..Azóta is a saját ágyában alszik egyedül immáron 3,5 éve.

kisfiam 7 hós.

Ő extra hasfájós volt és rengeteget bukott...Megesett hogy egész éjszaka mászkáltam vele és ő csak ordított..

Vele úgy aludtam,hogy a karomat a feje alá tettem és magam felé fordítottam és ez így ment 4 egész hónapig..

Aztán mikor már csak 1x kelt fel éjjel szopizni,akkor az esti szopi után be az ágyba.De még így is volt rá példa hogy az éjjeli szopi közbe elaludtam és arra ébredtem hogy fázik a cicim:)ő pedig a világát sem tudja úgy alszik.:)Aztán 5hós múlott picivel és éjjel nem kelt enni,így reggelig aludt az ágyában.ahogy most is...


Ha jól akarod csinálni,akkor azt nézd neki mi jó..

neki most az a legjobb ha a te közeledben van,Érzi az illatod,hallja a szívdobogásod,biztonságban érzi magát,ahogy 9 hónapig a pocidban:)

Ne görcsölj!Nem marad ez így örökké... :)

Kitartás!:)


Ajánlom még a rezgő-pihenő széket.Nekünk az nagyon bevált.Abban tökéletesek tudott benne aludni a pici fiam...De akkor is az anya közelsége neki mindennél többet ér!:)

Jóéjt!

2012. jún. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged próbáld ki a babakocsi mózeskosaras részét Nálunk vagy két hónapos koráig napközben csak abban aludt (fonott kis mozeskosar,nem babakocsis) Abban jol erezte magat,nem volt annyira elveszve ,mint a kisagyban.Mai napig 4,5 hós most mar baboca,csak ejjelre fektetem a kisagyaba.Napkozben az utazoagyban alszik,de leginkabb a padlon,leteritett pléden.
2012. jún. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!