Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért engedélyezik a kengurut...

Miért engedélyezik a kengurut ha káros a babáknak? Akkor is káros ha 1 szer 1 héten 2-3 órát van benne?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 17:24
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
60%

Légyszi linkeljetek már be egy olyan cikket, ami kifejezetten a láblelógatós kengurut javasolja, mint hordozóeszközt, érdekelnek, hogy mennyit és milyet teláltok...

Én sem repesek a hosszú kötözgetős kenőért, ezért csatos hordozót (SSC) használunk azért, mert:

-ortopédiailag helyes pózban tartja a gyerek csípőjét és hátát (a gyerek ösztönösen tudja, hogy neki mi a jó pozíció, tehát könnyű megfigyelni, hogy hogyan tartja a lábait, ha ölbeveszed. Ha a karodra ülteted, akkor lefelé lógnak a lábai??? Nem. Szépen rácsücsül a karodra, és vízszintesen tartja a combjait. Vagy talán nem?... A kendők és az SSC-k pontosan ezt a pózt tartják meg, a kenguruk nem.)

- magasabban van, mint egy babakocsiban

- többet láthat, és jobban értelmezheti a szituációkat, mint egy kocsiban fekve

- segít az emésztésén is

- könnyebben közlekedünk, sokkal több helyre mehetünk így, mint babakocsival

- otthon is használhatjuk, amikor csak igénye van rá

- és ami a legfontosabb: a babakocsiban üvöltött, mint a sakál, kendőben soha. Szóval ő ezt szereti, ő hozza a csatost, hogy vegyem fel bele, szóval ezt használjuk.

A babakocsival kevesebb probléma van, mint a kenguruval, de aki kengurut használ, az soha nem olvasott igazán utána a témának... azért használja még mindig...

2012. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
64%

21-es vagyok

Nos, úgy látom 0, azaz NULLA linket bírtak találni az emberek a láblelógatós kenguru mellett.

Akkor én ezennel meg is köszönöm a beszélgetést. Jó volt hallani a csendet...

2012. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
56%

Itt van pl két kép a comb és csípő elhelyezkedéséről kenguruban (nem egy olcsó darab, Baby-Björn) és egy csatos SSC-ben:

[link]

[link]

És itt a kép arról, hogy hogyan tartja a lábát természetes módon egy újszülött:

[link]

2012. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
68%

A SOTE Oszt.vez. Főorvosa, Dr. Marschalkó Péter adott interjút az egyik neves TV csatornán 2010.11.12-én a helyes hordozási módról és eszközről:

[link]

2012. aug. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
33%
hűtsd már le magad senkit nem érdekel hogy te "nagyonokos" mit gondolsz,kösd magadra a gyereket 20 éves koráig és aludj is vele egy ágyban,idióta
2012. aug. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
60%

Már azt hittem, elveszél, hiányoltalak! : -) Te igazán pikáns színt adsz a beszélgetéseknek, nélküled uncsi lenne a világ!!! : -D

Hízelgő, ha úgy gondolod, én magam vagyok az előbbiben említett főorvos, de ez nem így van ; -) Viszont -ha már ennyire titkolod a szaktanácsadód nevét, azért még titokban javasolhatod neki hogy kérjen konzultációt Marschalkó professzor úrtól.

Szerintem ezzel a kommenteddel sem győztél meg senkit arról, hogy inkább kengurut haszáljon más hordozók helyett, de egyéb kérdéseket a személyiségedről az eddig jóindulatúak részére tökéletesen egyértelművé tettél.

2012. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
61%

@26: Nem, nem, "figyi"ke ezzel rám célzott, de egyébként nálad a pont :-DDD

Szóval "figyi" Magyarország egyik legnagyobb kórházának egyik főorvosát tartja "nagyokos"-nak? Hmmm... Érdekes megközelítés, hiszen egy orvos mindössze 10-12 évet tanul egyetemen, hogy egyáltalán praktizálhasson, ahhoz meg hogy valaki főorvos legyen kell legalább röpke 20-30 év szakmai tapasztalat. Ez van a mérleg egyik oldalán, a másikon meg "figyi". Háááááát.... nem is tudom, melyiknek higgyek, ezt valóban nehéz eldönteni :-O ... Pfff...

Apa, légyszi ne töröld ki figyike kommentjét, nehogy megint azt postolja minden topicban, hogy ő bizony nem mondott semmi rosszat, bezzeg a véranyuk/ősanyuk/kendősök/és-a-nyomdafestéket-nem-tűrő-elnevezések-sora!

Hajjaj! Kezdelek sajnálni figyike, hogy ennyire gonosz veled a világ! De azért nem gondolhatod, hogy ez a főorvos direkt a te személyes bosszantásodra adta ezt az interjút.

Ha tudsz küldeni a linkelt interjúhoz hasonlóan meggyőző ellenérvet, akkor azt (gondolom) mindenki örömmel fogadja, de ameddig csak és kizárólag minősíthetetlen hangnemű offokat tudsz írni...

2012. aug. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
49%

Minden babahordozó eszközről találni ellenérvet és mellette szóló érvet is.

Intelligencia kérdése, elkezdünk-e ovisok módjára dobálózni vele, vagy egyszerűen hordozzuk a gyereket abban, ami SZERINTÜNK neki. Megint csak intelligencia kérdése felfogni, hogy az én gyerekemet abba teszem amibe akarom, a másét meg abba teszi más amibe akarja.

Ezen vitázni.....mintha a gyerekem bölcsis csopijába ülnék be. Értelmesebben lefoglalják magukat.

2012. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
38%
Utolsónak igaza van én pl csak nevetek,hogy egymásnak ugranak itt az anyukák,és okoskodnak,ahelyett,hogy tennék a dolgukat,nagyon vicces olvasni,ahogy felhúzzák magukat,és a másik oldalt próbálják mindennel lehúzni,nagyon unatkozhatnak,hogy ez a legjobb szórakozásuk,hogy a másikat próbálják földbe döngölni,érdekes senkit sem vetek meg semmiért pláne azért nem mert mondjuk magára köti a gyereket vagy nem köti magára,én a babakocsi híve vagyok,és mindenről meg van a saját véleményem elképzelésem,és azért szórakoztató,hogy mindig azok húzzák fel magukat és jönnek videókkal linkekkel akik a kendőt használják,valamiért nem képesek felfogni,hogy mindenki azt használ és úgy használja ahogyan akarja,és nem csak egy jó megoldás létezik...
2012. aug. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%

Na közben rájöttem, hogy nem voltam elég szájbarágós. Gondolom azt hitted én voltam 25-ös, de nem...

Máskor koncentrálj jobban, hogy kire célzol, mielőtt nagy élvezettel nekiállsz a szokásos szövegnek, ami rajtad kívül már senkit nem érdekel.

2012. aug. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!