Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért engedélyezik a kengurut...

Miért engedélyezik a kengurut ha káros a babáknak? Akkor is káros ha 1 szer 1 héten 2-3 órát van benne?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 17:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
47%
De ki mondja hogy káros? A kendőpártiak, oké. De van aki arról is azt mondja, hogy káros. Orvosok is vannak közöttük. Én részemről nem hordozok, de a kendőpártiak a babakocsira is azt mondják, hogy káros.....a babakocsisok meg a kendőre. Tehát ha van eszed, egyik elvakult csoportnak sem hiszel.
2012. jún. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
60%

Van az a pénz. A cigaretta is káros, mégis legális. Az orvosok többsége sajnos nem hajlandó frissíteni a tudását, nem hajlandók utánaolvasni, bár szerencsére egyre többen igen. A kenguru egyértelműen káros (mind a csípőnek, mind a baba, mind a mama gerincének), míg a jól használt kendő (majd, mei tai, ssc, etc.) nem az, szerencsére külföldön ezt már egyre több orvos belátta. Itthon van mit fejlődni. Ha valaki hordoz, azt megfelelő hordozóval tegye, ne kenguruval!


Üdv: egy kenguru miatt gerincbeteg EÜ-s

2012. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
36%
Az első hozzászólónak szerintem teljesen igaza van.Pro én kontra az egész,mindkettő mellett szólnak érvek és ellenérvek.Én konkrétan a kengurusok táborát erősítem:nekünk kettő is van és imádja a fiam.Én sem gyakran teszem bele,csak ha megyünk a városba.mert babakocsival sajnos sok helyre képtelenség bejutni+lényegesen egyszerűbb is így közlekednünk.És valóban imádja a kisfiam,mert mindent lát.Mi voltunk szakorvosnál (nem ebből kifolyólag) és nem mondta a doktornő,hogy gond lenne a gerincével.
2012. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
26%

Attól függ,érdekes az orvosunk egy szóval nem mondta hogy káros.Azok mondják,hogy káros akik a kendővel kötik magukra a gyereket,de ők sokszor a babkocsira is azt mondják sőt egész sok mindenre.

Szerintem bárhogy is viszik kenguruban,kendőben nem kell túlzásokba esni,túl sok idő az ilyenekben nem jó a gyereknek,mozogni is alig tud benne.

Ha nagyon aggódsz kérdezz meg egy orvost de szerintem azt fogja mondani,hogy nyugodtan tedd kenguruba egy héten pár órát.

2012. jún. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
36%
Még az orvosok sem értenek egyet ebben a "miben is szállítsuk a babát kérdésben?" de egy biztos: a kendősök mindenkit komplett idiótának néznek, akik nem kötik magukra a babát bokáig érő kendőben.....én eleve amit ők mondanak, levegőnek tekintem, mert nem logika, hanembeidegződés szerint mondják.
2012. jún. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Disi ***** válasza:
63%

Látom itt tök mindegy hogy ki mit válaszol úgy is le lesz pontozva, de azért leírom hogy nálunk hogyan alakult. A kislányom kötött csípővel született, tornáztatnom kellett, nekünk is orvos mondta hogy rakjam minél többet kenguruba, az jót tesz neki. Amikor elég nagy lett hozzá onnantól kezdve minden nap hordoztam, általában csak elszaladtunk ebédért vagy a boltba egy-két dologért. Én nagyon szerettem, a babám is sokszor elaludt benne. Most egy éves lesz, már egyedül sétál és semmi baja a csípőjének. Ha lesz még egy babám akkor viszont be fogok ruházni egy kendőre, sokkal korábban magamra köthettem volna. A kislányom nem egy magában elnézelődős típus volt, ha őt is magamra kötöm már az első hónapokban is sokkal szabadabban mozoghattunk volna.

És igen, elgondolkodtató a kérdésed, hogy ha nem jó akkor miért engedélyezik, de a másik oldalról nézva a babás üzletág tele van egy olyan csomó cuccal ami nem fontos, de el lehet adni, mert a szülő képes nagyon sok mindent megvenni csak hogy óvja a babáját (pl. kutacsvédő, köldökcsonk-védőszett, stb.)

2012. jún. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
65%

Miért engedélyezik, ha káros? Ennek több oka is van.

Például az, hogy nagyon sok orvos nem is foglalkozik a hordozóeszközökkel, nem igazán mélyednek el a témában. Így észre sem veszik, hogy a kenguru miért nem jó.

És ott van az üzlet is. A BabyBjörn például az egyik legnagyobb babatermékeket gyártó cég, és elég nagy hatalmuk is van a piacon. És ugye ha a kengurut betiltanák, akkor csődbe menne az egész vállalat, amit ugye ők nem hagyhatnak.

Ezenkívül attól, hogy valami köztudottan egészségtelen, még simán forgalmazhatják. Ott van például a bébikomp is, amit szinte az összes ortopéd orvos erősen ellenez. De nem csak a babaholmiknál van így, máshol is. Cigi, hajfesték, energiaital és még lehetne sorolni...


És nem minden babának árt a kenguru, főleg, ha keveset van benne, kicsi az esélye, hogy baj lenne, de árthat. És ha árthat, akkor minek kockáztatni?


Egyébként szerintem nagyon nem jó, ha egyszerre 2-3 órát van benne a baba, az nagyon sok idő. Főleg, ha a baba nem is tud ülni, mert az a gerincének nagyon durva terhelés (ugyanis a kenguru kiegyenesíti az alapból C alakba gömbölyödő gerincet, ami kb. annyira árthat, mintha ültetve lenne az ülni nem tudó baba).

A helyedben inkább beszereznék egy megfelelő hordozót: pici babának kendőt, nagyobbnak (3-4 hós kortól) mei tai-t vagy még nagyobbnak (amikor már ülni/mászni tud) SSC-t. Ezek biztosítják azt a pózt, ami a babának ortopédiailag megfelelő.

2012. jún. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
55%

Valamivel el kell adni a hordozókendőket, mei tai-t stb. És mivel sokkal macerásabb, kényelmetlenebb a használata, ezért kitalálták ezt a lejárató szöveget a kenguru ellen, mivel más pozitívumot nem tudnak felhozni. Már sok kérdésnél elmondtam, mindenhol jól lepontoztak, de nem érdekel: én jobban hiszek az orvosoknak, mint az elfogult kendőmániás huhogó ősanyáknak, és nekem több különböző orvos is egymástól függetlenül azt mondta, hogy semmi problémát nem okozhat a kenguru.

3 havonta hordjuk a babámat csípő UH kontrollra, mivel én súlyos kétoldali csípőficammal születtem, és a hajlam öröklődhet, ezért fokozottan ellenőrzik a babám csípőjét, úgyhogy rendesen utánajártam a dolognak, és nyugodt szívvel hordozom a babát kenguruban újszülött korától, imádja.

2012. jún. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
55%
utolsónál a pont!
2012. jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
72%

"Valamivel el kell adni a hordozókendőket, mei tai-t stb. És mivel sokkal macerásabb, kényelmetlenebb a használata, ezért kitalálták ezt a lejárató szöveget a kenguru ellen, mivel más pozitívumot nem tudnak felhozni."

Akkor te még biztos nem próbáltál ki mást a kengurun kívül. Oké, hogy a kendőt meg a mei tai-t kötni kell, de egyáltalán nem bonyolult, gyakorlás kérdése az egész. Vagy pl. az SSC-t kötni se kell, mert csatokkal lehet rögzíteni, mint a kengurut, csak annyiban különbözik, hogy biztosítja a megfelelő békalábtartást, míg a kenguruban a baba lábai párhuzamosan lógnak, ami a csípőjének nagyon nem tesz jót.

És nekem volt kengurum (ezek közül az egyik egy méregdrága BabyBjörn volt), és már kb. 20 perc után úgy éreztem, hogy leszakad a hátam, míg a kendőben/SSC-ben órákig elhordozom a hátamon a babát.

És ne írogass olyan dolgokat, amik nem igazak, főleg akkor, ha nem is próbáltad az adott hordozóeszközöket.


"Már sok kérdésnél elmondtam, mindenhol jól lepontoztak, de nem érdekel: én jobban hiszek az orvosoknak, mint az elfogult kendőmániás huhogó ősanyáknak, és nekem több különböző orvos is egymástól függetlenül azt mondta, hogy semmi problémát nem okozhat a kenguru."

Ez érdekes, én is kérdeztem több orvost, és SEMMIT nem tudott egyik sem a hordozásról. Tudták, hogy van a kenguru, meg hogy van kendő, de azt sem tudták, hogy mi a különbség a kettő között...

Ja, és én sem illetem a kengurusokat semmiféle bunkó jelzővel, úgyhogy szépen meg kérlek, hogy te se tedd...


"3 havonta hordjuk a babámat csípő UH kontrollra, mivel én súlyos kétoldali csípőficammal születtem, és a hajlam öröklődhet, ezért fokozottan ellenőrzik a babám csípőjét, úgyhogy rendesen utánajártam a dolognak, és nyugodt szívvel hordozom a babát kenguruban újszülött korától, imádja."

A te dolgod, hogy miben hordozol, de abban szinte minden orvos egyetért, hogy a baba lábainak terpeszben kell lennie, ha kézben van. Na most hordozáskor ugyanezt a pózt lehet biztosítani, és a megfelelő hordozó a kezeket helyettesíti. És nem kell ahhoz orvos, elég logikusan átgondolni, hogy rájöjjön az ember: abban a pózban, amiben a baba a kenguruban van, kézben soha nem fogjuk úgy, mert ösztönből jön a jó fogás. A kenguruban a baba kb. olyan testhelyzetben van, mintha a pelenkája két oldalát fogva felemelnénk a magas és még a gerincét is kiegyenesítenénk.


A helyes póz:

(a képen amúgy egy Bodnolino van)

[link]

És a helytelen:

[link]

A különbség teljesen jól látszik.


És néhány olvasnivalót is linkelek.

Ezeket ortopéd orvosok írták:

[link]

"Ha szükséges, inkább babahordozó kendőben vigyük, ha találtunk olyan bekötési módot, ami mind a fejét-nyakát, mind a hátát korának és fejlettségének megfelelően tartja. (...)

Összességében ülő kenguru helyett inkább a hordozókendőt ajánlom, sok édesanya háta is jobban bírja."


[link]

"Az bizonyos, hogy a hordozókendő használata a régmúltra nyúlik vissza és jelenleg is megtaláljuk a természeti népeknél. Több tudományos - elsősorban ortopédiai, egészségtudományi - cikk is leírja, hogy mivel a kendő képes felvenni a gyermek gerincének görbületét, ráadásul függőleges helyzetben a csípőízületet is terpeszben tartja, kifejezetten előnyös az egyéb, pl. merevvázas hordozókkal szemben. A méhen belüli helyzetből fokozatosan a későbbi életkorra jellemző S-alakú gerincoszlop fejlődésének egyes stádiumait is jól tudja követni, leképezni egy erős, megbízható hordozókendő. Az orvosi szempontok mellett a pszichés - szülő-gyermek - kapcsolat is erősödik, egyfajta bizalmi helyzet alakul ki kettejük között. Ráadásul a babahordozás nemcsak az édesanyák kiváltsága, édesapák is szívesen vesznek részt benne. Ősszel, télen vagy tavasszal született csecsemőket kiránduláskor kevésbé kell felöltöztetni a kendő és a szülő testmelege miatt. A napi rutin - bevásárlás, stb. - is kissé könnyebben kivitelezhető kendőben. Elől az újszülötteket érdemes hordozni, hátra kötve pedig a nagyobb csecsemők hordhatóak."


Ezeket - bár nem orvosok, de - szakértők írták:

[link]

[link]

[link]

[link]


És itt az első hivatalos orvosi állásfoglalás is a témáról:

[link]

2012. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!