Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy gáz ha nagyon élvezem az...

Nagy gáz ha nagyon élvezem az anyaságot ezért nem megyek kikapcsolódni a férjemmel kettesben?

Figyelt kérdés
májusban született a 2.gyerekünk a kisfiam nagyon jó volt minden terhesség szülés Az 1.nél nem így volt nem is akartam gyereket akkor 25évesen de még is megérkezett. Életem legjobb része és döntése Imádom kislányom Annyira élvezem h anya vagyok és h babázhatok 6hetes kisfiam van nem szívesen passzolom le a gyerekeimet pedig akarnak rájuk vigyázzni a nagyik. A nagy ott is aludhatna hiszen 6éves. Inkább a gyerekeimmel vagyok meg a férjemmel nem megyünk kettesben sehova ő nem is igényli én egy kicsit.Normális ez?

2012. jún. 23. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
sztem ez nem normális de ha nincs rá igényetek...
2012. jún. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
nem normális ha nem vagytok kettesben,és nincs is igényetek rá,attól még jó anya aki kimozdul a férjével,és ugyanúgy szereti a gyerekeit,egy kapcsolatban fontos,hogy figyeljetek egymásra,és legyetek kettesben,különben igen hamar kihűlhet a kapcsolat
2012. jún. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

"nem passzolnám le"

"nagyon gáz, ha élvezem az anyaságot"


Ezekből nekem úgy fest, hogy a kérdésed picit provokatív. Én is élvezem pl. az anyaságot, rettentően szép szerep, de azt gondolom, hogy nem ez az egy szerep van az életemben.


Ott van mellette a munkám, pszichológus vagyok, imádom, ott van a férjem, akit rettentően szeretek, aki gondot visel ránk, ebben a szerepben nő vagyok, amit szintén nagyon szeretek, vagyok ezen kívül testvér, ráadásul csak fiatalabb testvéreim vannak, és ezt is élvezem, élvezem, hogy példa lehetek nekik, hogy sok mindent tapasztaltam már, amit ők nem. Szüleimnek pedig lányuk is vagyok, ők pedig a gyermekem nagyszülei, ha nem "passzolnám" le nekik néha a Manót, ennek a szerepnek a teljes átélésétől fosztanám meg őket (imádtam kiskoromban nagyiéknál kényeztetve lenni...), magunkat pedig pár kettesben, egymásra figyeléssel töltött gyönyörű perctől, esetleg néha egy-egy hétvégétől.


Az anyaság egy nő életének nagyon meghatározó, rettentően gyönyörű szerepe. Az egyik (!) szerepe. Az egész életre kiterjeszteni ezt, és ebben szublimálni szerintem hiánypótlás, és nekem furcsa, hiszen a férjednek felesége maradtál, és nyilván szüksége van rád. De az is nyilvánvaló, hogy csak te tudod, mi a jó neked. Nekem hiányozna, ha nem lennénk néha kettesben.

2012. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Az a világ legtermészetesebb dolga, hogy nem "passzolod le" a 6 hetes gyerekedet. Hogy a születése előtt sem volt igényetek a kettesben töltött időre, az nekem kicsit fura, hiszen egy ovis már nagyon jól érezheti magát a nagyszülőkkel, de ha ez mindenkinek jó, végülis senki kívülállónak nincs köze hozzá.
2012. jún. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz.Gondolom este mikor a gyerekek aludnak,van időtök összebújni,romantikázni stb egy kicsit.Ha igen akkor semmi gond.Mi sem járunk el sehova,de ennek főleg anyagi oka van,mégis köszönjük,jól vagyunk.
2012. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Még csak 6 hetes a pici. Normálisan működsz. Később majd elmentek biztosan. :)
2012. jún. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, ez a normális. Az ember a pici gyereke mellől - ha normálisan működik - nem akar elmenni. Később ez fog változni, lassacskán, egyre többször és több időre lesz kedved megfelelő emberre bízni a gyerekeket és kicsit kimozdulni. Nekem ez az idő akkor jött el először, amikor a lányom 3 és fél, a fiam másfél éves volt. Akkor már néha elmentünk kettesben a férjemmel ide-oda, nem gyakran és nem hosszú időre, de pl. voltunk farsangi bálban, elmentünk egy lagziba és egyszer egy koncertre is.

Ezek már jólestek, de előtte én se vágytam sehová a gyerekek nélkül és rendben is volt ez így.

2012. jún. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most itt mi a kérdés?

Nem gáz e, hogy nem mész sehova vagy az nem gáz, hogy nincs rá igényetek sem? Ha egyikőtök sem igényli, hát éljetek szépen egymás mellett, a fene bánja.

2012. jún. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!