Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktatok kikapcsolódni,...

Hogy szoktatok kikapcsolódni, milyen hétvégi programokat szerveztek gyerkőccel, v. kettesben?

Figyelt kérdés

A fiam 2,5 éves és szinte semmilyen családi programunk nincs. A párom reggeltől estig dolgozik hétköznap, hétvégén meg csak a nagyszülőkhöz szoktunk menni.

Viszont úgy érzem, hogy mindenkinek jót tenne ha már csinálnánk v.mi mást is. A bibi csak az, hogy túl sok pénzünk nincs erre, tehát pl. fürdőkbe nem tudunk sűrűn eljárni, mert az is egy vagyon lenne :(


2012. febr. 16. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mi is pont igy vagyunk.se pénzünk se kocsi a párom meg mindig dolgozik még hétvégén is.nekünk is nagyon jol jönne akár egynapos pihi is de hát sajna ez van.ugylátszik aki szegény annak nem jár a pihenés.sajnos.
2012. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi elég sokszor csináltunk olyat, hogy felcsaptam a térképet X. km-en belüli településeken (a távolság a tank- és a pénztárcánk tartalmától függött...) megnéztem, hogy van-e valami látványosság. Így voltunk pl. az abonyi állatkertben.

Vagy pl. a minimaxon szokott lenni bevásárlóközpontos programok (hol a Camponában, hol a Pólusban).

2012. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem igazan ilyenkor az idojarassal van gondom. :( Mar unok bent ulni vagy csak 40 perceket setalni a helyi jatszoterre a fiammal meg a ferjemmel hetvegen. Ha kitavaszodik mar vegre akkor millio helyre tudunk menni. Van kozel hozzank egy park toval, kacsakkal, mokusokkal hatalmas jatszoterrel meg pancsolni is lehet. Kulfoldon elunk 10 percre a tengertol es a fiam imad homokozni meg pancsolni en meg napozni. :) Van kertunk is csuzdaval, homokozoval es neha hetvegen harmasba ki szoktunk ulni a kertbe, ott ebedelunk, lazulunk, jatszunk meg jobb is mint kimozdulni. :) Szoval nekem a tellel van bajom mert rengeteg helyre el lehet menni hetvegen ami nem draga vagy nem kerul semmibe. En mar unom ezt a hideget pedig itt meg nem is olyan rossz +12 fok van jelenleg.
2012. febr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi sem vagyunk eleresztve anyagilag mostanság, DE meg szoktunk engedni magunknak olykor egy-egy vasárnapot, amikor beülünk egy mozira(imádom a 3D-t), és eszünk valamit (gyros, pizzaszelet stb)

Addig a gyerekekkel anyósomék vannak.

Ennyi megjár nekünk is.

2012. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy vasárnap délutáni séta a kár a faluban akár egy belvárosban nem kerül semmibe sem még is együtt a család.


Szerintem mindenki közelében van egy tó, folyó, domb, hegy vagy valami ahova kilehet menni, körbe járni stb...


Mi pl vasárnap csak 40 percre a jégre mentünk ki a helyi tóhoz, épp elég volt a hidegben de jókat nevettünk és csuszkáltunk a másfélévesünkkel.


Januárban melgebbek voltak akkor pl a nem messze lévö folyóparton sétáltunk egy nagyot. szerintem mindegy hol sétáltok a gyereknek egy élmény.


majd késöbb mikor jóidö lesz együtt játszora elmenni is egy élmény, vagy álaltsimogatóba, vagy csak fagyizni együtt.


szerintem ha minden hétvégét nagyiknál töltötök kicsit menekülés is a 3-ban lét elöl.


ha van autó akkor egyszerüen jelentsd ki ha nem esik az esö akkor hétvégn nem nagymama hanem a közeli város belvárosába mentek csak sétálni, ha van pénzed akkor egy kávézóba beültök, ha nincs visztek kekszet.

2012. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a sok jó ötletet!

Amúgy Székesfehérváron lakunk.

Ezt az időt én is utálom, tavasszal már biztosan jobb lesz.

Kedves Tengerparti válaszoló! Irigylésreméltó helyen élsz! :D

2012. febr. 16. 13:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Épp akartam javasolni a Cifra Palota nevű programot, ami minden vasárnap van a Művészetek Palotájában. Ingyenes. Van színpadi előadás, van játszóház (terem) -bár ez nem mindig, kézműves foglalkozások és persze rengeteg gyerek. 2,5 éves a fiam és ez mindig leköti. Legutóbb mikor voltunk farsangi álarcokat, hosszú csúcsos kalapot és hozzá varázspálcát meg ilyesmiket lehetett készíteni, karácsony előtt karácsonyi díszeket kukoricából meg mindenféléből.


Na de aztán olvastam, hogy fehérvári vagy.

2012. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez jól hangzik. Pesten azért biztos több a lehetőség, de ilyen benzinárak mellett nem sűrűn vállalkozunk hosszabb utakra :(
2012. febr. 16. 13:10
 9/11 anonim ***** válasza:

èn már írtam hogy séta a városban.


fehérvári voltam valamikor.


az a város tökéletes egy belvárosi sétára és egy sütire, kávéra a belvárosban. nem kell órákat ott lenni, akár nagyszülök elött vagy után is lehet. egyszerüen bementek madarakat kergetni együtt. Feérvárhoz közel van a velencei tó, oda lemenni egy vasárnap délután is szuper. setáltok valamelyik strandon egyet. vagy csurgói tározónál is jót lehet sétálni.

2012. febr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
.
2012. febr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!